Ölümsüz (Unbreakable) (2000)

Ölümsüz (2000)Unbreakable

Puan 6.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
106 dakika
109
6
438
105
Ned profil fotoğrafı
Ned
Yavaş bir film. Konusu güzel fakat ne zaman bitecek diye sürekli ilerleme çubuğuna baktım.
error_outline
4 ay önce
Geotitan profil fotoğrafı
Geotitan
O kadar sıkıcı olacağını düşünmüştümki ve o kadar yanıldığımada memnunum film harika her şeyin yavaş yavaş ama sürükleyici bir şekilde ilerlemesi gerçekten muntazam resmen bir origin hikayesi olmuş bu karakter üzerinden 3-4 film bile çekilebilirmiş . Bruce Wills usta oyuncu abi yapıyo yani .
error_outline
7 ay önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
değişik bir yapımdı yer yer sıkıyor olsa da özellikle ortalardan sonra film bayağı sarıyor kendini izlettiriyor zaten seriyi izlemek için yolunuzun bu filmden geçmesi gerekecek o yüzden izleyin :)
error_outline
2 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Karakterlerin işlenişi açısından durağan ve ağır bir anlatıma sahip olmasına rağmen gerçekten ilgi çekici ve değişik bir yapım. Ağır işlenişinden dolayı bazılarınız sevmeyebilir ancak ben beğendim. En azından orijinal bir konu olduğunu düşünüyorum.Ayrıca bu filmde suçluyu yakalayan kişinin psikolojisi anlatılmış. Spliti'de izleyince göreceğiz bakalım neler olacak.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Süper olmasa da bu film aslında Split'ten daha iyi ve daha teknik. Ama izleyiciyi sıkmamak için özel bir çaba gösterilmediği için sanki daha iyi değilmiş gibi duruyor, bunu anlıyorum. Konunun (ve içinde geçtiği evrenin) özel olduğunu, verilen mesajla birlikte repliklerin de kaliteli olduğunu, başroldeki iki oyuncunun başarılı sayılabileceklerini (James McAvoy'un da Split'te harikalar yarattığını söylemek gerek) ve Shyamalan'ın da kamerasını iyi kullandığını düşünüyorum. Sadece bazı sahneleri gereksiz şekilde uzun uzun çekmişler ve doyurucu olmayan twist açıkçası biraz yavan tat bırakıyor. Ne olursa olsun evren ve hikaye güzel, onun için izlemeye değer. Üçüncü filmde, ilk iki filmin karakterlerinin yollarını nasıl kesiştireceklerini merak ediyorum açıkçası.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Sanki izlerken filmde bir şeyler insanı boğuyor. Yorumlarda denildiği gibi bir o kadar yavaş ve durağan. Etkileyici sözler için filmi fazlaca kasvete büründürmüşler.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Filmi izlememe sebep olan şey aslında Split. İzleyenler hatırlayacaktır Split filminin sonunda Bruce Willis ın olduğu sahnede Mr Glass adlı bir karakterin ismi geçiyor. İşte bu filmde Mr Glass(Samuel Jackson) ve David Dunn(Bruce Willes) karakterlerinin doğuşunu izliyoruz. Split in devam filminde muhtemelen bu iki filmin hikayesi birleşecek. Bunu ilk film gibi düşünebilirsiniz. Hikayesi bence güzel. Devam filmlerini de düşünecek olursak gerçekçi ve orjinal bir evren oluşturuluyor. Ayrıca belirtmeliyim ki Split filmine nazaran çok yavaş ilerliyor, çok durağan ama gerçekçi bir kişilik analizi yapmak ve karakterleri tam anlamıyla tanıyabilmek için böyle olması da gerekliydi bence. Bunun yanında ilginç bir hikayesi var. Ben de merak uyandırmayı başardı. Splitle birlikte düşününce çok ilginç bir devam filmi bizi bekliyor sanırım. Güzel bir evrene ilk adım olarak düşünün ve öyle izleyin derim. Şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Alt metinlerde çok güzel mesajlar vardı yer yer mantıksız gelen ve kopuk yerler vardı filmde genel olarak orta seviye bir film ama kesinlikle kötü bir film değil..
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Aman Tanrım film o kadar ağır ilerliyo ki bazen adamın odayı girmesi için filmi ileri sardım. Durgun bir o kadar donuk. Malzemeler çok iyi ama ortaya çıkan yemeği sevmedim pek.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce