Upside Down (2012)

Upside Down (2012)

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Kanada
Süre
109 dakika
256
17
963
283
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
“Derler ki aşıklar doğarken ikiye ayrılan bir ruhtur, ve bu iki parça her zaman birbirini bulmaya çalışır.”
Hani meşhur klişe bir laf vardır ya " biz farklı dünyanın insanlarıyız " 😊 adeta bu cümleden feyzalınarak oluşturulmuş gibi. Hayal ötesi bir bilim kurgu.
error_outline
5 ay önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Ortam olarak ilginç olsa da ergen aşkı tarzı bir hikaye yüzünden bayıyor.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Bhrpst profil fotoğrafı
Bhrpst
en kötü filmler listelerinden eksik olmaması gereken bir film/filmsi/filmtrak..
error_outline
5 yıldan fazla önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Kendisinden çok efektlerine, kurgusuna ve yaratıcı konusuna bayıldığım bir film oldu. Böyle bir konuyla mükemmel bir film çıkabilecekken bence harcamışlar tüm artıları. Aşk filmi deniliyor ama bahsettikleri o büyük aşkı seyirciye yansıtamamışlar. İşleyiş çok durgun ve eksikti bence. Kötü değil, güzele bir adım uzak.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Bilim kurgu dünyasında geçen imkansız bir aşk hikayesi. Çok beğendim.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Orjinal bir senaryo bilim kurgu ve drama çok güzel şekilde harmanlanmış sosyal yapılarada inceden gönderme yapması hoş olmuş filmin efektleride çok kaliteliydi tat alarak izledim..
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Mottolarıyla, aforizmalarıyla, senaryosuyla izlediğim en iyi dram filmlerindendir. Orijinal bir senaryo işlenmiş. Oyuncular cuk oturmuş. İzlerken seyirciye çok şey katıyor ve hissiyat hiç eksilmiyor.en sevdiğim ise filmdeki o karanlık tema
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Ubuntu profil fotoğrafı
Ubuntu
Bir dünyanın bittiği yerde diğer dünyanın başladığını düşünün. (Manevi değil, o ayrı konu.) Filmi seversiniz ya da sevmezsiniz, o biraz da alt metinden ne aldığınızla ilgili ama yaratılan atmosfer Solanas'ın pek de ayık kafayla gezmediğini gösteriyor.
Filmin alt metni derken de spoiler vermeden meraklısına konuyu anahtar kelimelerle açayım: Üst dünya-alt dünya, sömüren-sömürülen.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
megung profil fotoğrafı
megung
Fikir orjinal oyunculuk kurgu falanda kötü değilde bu temayla daha güzel birşey yapılabilirmiş gibi geldi bana :) ama izlesem mi izlemesem mi diye düşünüp yorumlara bakıyorsanız izleyin pişman olmazsınız ;)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
imkansız ve tatlı bir aşk. ama nedense harika bir film değil bence.yani sonu biraz havada kalmış gibi bir şeyler yerine oturmamış gibi... yine de değişik bir konusu var bu yüzden sevdim :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
SuaY profil fotoğrafı
SuaY
Benim tansiyonum var başım dönüyor. Herşey alt üst :D Sakasama no Patema animesi de bunun nerdeyse aynısı şahsen animeyi daha sevdim. Kurgu uçmalı konmalı olaylar fantastik güzel ama harika değil.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
çok değişik bir konusu, çok değişik bir havası var.. hayatımda izlediğim değişik bir kaç filmden biridir.. ve de muhteşemdir.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
digigirl profil fotoğrafı
digigirl
Filmin sonunda 2.sinin geleceği ışığını yakmakla birlikte henüz bir haber yok!
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
burrju profil fotoğrafı
burrju
Ben bu filmi izlemişim aslında, şimdi hatırlıyorum dedigim film. :D evet ters dünya fikri degisik ilgi cekiciydi ama bilmiyorum bi şey eksikti filme harika demem icin :) o bi şey oyunculardan mi kaynaklanıyo artik nedir neysee.. :) sonuc olarak izleyin farklı bi bilim kurgu filmi ama büyük bi beklentiye de girmeyin
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Uzun zaman önce izlenecekler listeme attığım ama bir türlü izlemeye fırsat bulamadığım film. Yarısına kadar çok güzel gelse de Adam'ın denize düşüşü ve daha sonrasında mantık hataları birbirini izliyor. Hani onlar olmasaydı daha iyi olurdu ama bu mantık hataları bile filmin güzelliğini gölgeleyememiş. Ters sahne çekimleri çok iyiydi. Bir ara beynimin de alt üst olduğunu hissettim. :D ve Jim'in oyunculuğuna hayran oldum. :)❤ Bilimkurgu severlerin izlemesi gereken bir film bence :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce