Upside Down (2012)

Upside Down (2012)

Puan Like 6.7 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Kanada
Süresi
114 dakika
Peltekus Adam (Jim Sturgess) olağanüstü bir evrende yaşayan olağan bir insandır. Mütevazi şekilde sonuna ermek için yaşamaktadır, ancak romantik ruhu bir zamanlar diğer dünyadan tanıştığı kızın hatırasını aklında tutmaktadır, kızın olduğu dünya kendi yer çekimine sahip ters bir dünyadır… ismi ise Eve (Kirsten Dunst). Çocukluk arkadaşlıkları imkansız bir aşka dönüşür. Ancak adam büyümüş Eve’yi televizyonda görünce hiçbir şey onu geri almasını engelleyemez… bilimin kanunları bile.

Yorumlar

Bhrpst profil resmi
Bhrpst
en kötü filmler listelerinden eksik olmaması gereken bir film/filmsi/filmtrak..
neredeyse 2 yıl önce
Selocan profil resmi
Selocan
Kendisinden çok efektlerine, kurgusuna ve yaratıcı konusuna bayıldığım bir film oldu. Böyle bir konuyla mükemmel bir film çıkabilecekken bence harcamışlar tüm artıları. Aşk filmi deniliyor ama bahsettikleri o büyük aşkı seyirciye yansıtamamışlar. İşleyiş çok durgun ve eksikti bence. Kötü değil, güzele bir adım uzak.
2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Bilim kurgu dünyasında geçen imkansız bir aşk hikayesi. Çok beğendim.
2 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Orjinal bir senaryo bilim kurgu ve drama çok güzel şekilde harmanlanmış sosyal yapılarada inceden gönderme yapması hoş olmuş filmin efektleride çok kaliteliydi tat alarak izledim..
2 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Mottolarıyla, aforizmalarıyla, senaryosuyla izlediğim en iyi dram filmlerindendir. Orijinal bir senaryo işlenmiş. Oyuncular cuk oturmuş. İzlerken seyirciye çok şey katıyor ve hissiyat hiç eksilmiyor.en sevdiğim ise filmdeki o karanlık tema
3 yıldan fazla önce
Ubuntu profil resmi
Ubuntu
Bir dünyanın bittiği yerde diğer dünyanın başladığını düşünün. (Manevi değil, o ayrı konu.) Filmi seversiniz ya da sevmezsiniz, o biraz da alt metinden ne aldığınızla ilgili ama yaratılan atmosfer Solanas'ın pek de ayık kafayla gezmediğini gösteriyor.
Filmin alt metni derken de spoiler vermeden meraklısına konuyu anahtar kelimelerle açayım: Üst dünya-alt dünya, sömüren-sömürülen.
3 yıldan fazla önce
megung profil resmi
megung
Fikir orjinal oyunculuk kurgu falanda kötü değilde bu temayla daha güzel birşey yapılabilirmiş gibi geldi bana :) ama izlesem mi izlemesem mi diye düşünüp yorumlara bakıyorsanız izleyin pişman olmazsınız ;)
3 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
imkansız ve tatlı bir aşk. ama nedense harika bir film değil bence.yani sonu biraz havada kalmış gibi bir şeyler yerine oturmamış gibi... yine de değişik bir konusu var bu yüzden sevdim :)
3 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Benim tansiyonum var başım dönüyor. Herşey alt üst :D Sakasama no Patema animesi de bunun nerdeyse aynısı şahsen animeyi daha sevdim. Kurgu uçmalı konmalı olaylar fantastik güzel ama harika değil.
3 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok değişik bir konusu, çok değişik bir havası var.. hayatımda izlediğim değişik bir kaç filmden biridir.. ve de muhteşemdir.
3 yıldan fazla önce
digigirl profil resmi
digigirl
Filmin sonunda 2.sinin geleceği ışığını yakmakla birlikte henüz bir haber yok!
3 yıldan fazla önce
burrju profil resmi
burrju
Ben bu filmi izlemişim aslında, şimdi hatırlıyorum dedigim film. :D evet ters dünya fikri degisik ilgi cekiciydi ama bilmiyorum bi şey eksikti filme harika demem icin :) o bi şey oyunculardan mi kaynaklanıyo artik nedir neysee.. :) sonuc olarak izleyin farklı bi bilim kurgu filmi ama büyük bi beklentiye de girmeyin
3 yıldan fazla önce
mels profil resmi
mels
Uzun zaman önce izlenecekler listeme attığım ama bir türlü izlemeye fırsat bulamadığım film. Yarısına kadar çok güzel gelse de Adam'ın denize düşüşü ve daha sonrasında mantık hataları birbirini izliyor. Hani onlar olmasaydı daha iyi olurdu ama bu mantık hataları bile filmin güzelliğini gölgeleyememiş. Ters sahne çekimleri çok iyiydi. Bir ara beynimin de alt üst olduğunu hissettim. :D ve Jim'in oyunculuğuna hayran oldum. :)❤ Bilimkurgu severlerin izlemesi gereken bir film bence :)
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Çok güzel bir filmdi. Daha önce niyetlenmiştim izlemeye ama unutmuşum adını da filmi de :D Neyse ki tesadüfen de olsa karşılaştık bu filmle tekrar. İki arkadaş sağolsun :D Mutlaka izleyin muhteşem bir film! Konusu işlenişi görsel açıdan ve oyunculukları harika. Sadece bazı bir kaç sahnede çarpıklıklar yakalamadık değil :D O kadar da olsun ama :)
3 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
yukarıdakiler her zaman kazanmaz !!!
3 yıldan fazla önce
digigirl profil resmi
digigirl
Sen ne guzel bir filmsin!Renkler,kurgu muhtesem!
3 yıldan fazla önce
DedektifGadget profil resmi
DedektifGadget
Gayet sevimli romantik bilim kurgu filmi. Hikaye güzel, efektler harika..
3 yıldan fazla önce
Femmefatale profil resmi
Femmefatale
''Ay ben aşk filmi sevmem''cilerdendim noldu şimdi. Hiç o bildiğiniz imkansız aşklardan değil bu :)
3 yıldan fazla önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Aşk yerçekimi dinlemez ağa, seviyorsan git konuş bence :):) Filme konu olan yerçekimi hikaye gibi geldi bana.. sanki asıl anlatılmak istenen zengin kız-fakir oğlan aşkı ;)
3 yıldan fazla önce
untildawn profil resmi
untildawn
Jim Sturgess sen ne değişik bi adamsın
3 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Çok ilginç sahneleri olan, görüntü bakımından hoş, farklı bir film. Yani nasıl tanımlasam bilemedim.

Ters sahneleri çok garip geliyor insana. Distopya filmleri içinde bu tarz ilk defa denk geliyorum. En iyisi değil belki ama sahneleri, görüntüsü bakımından diğerlerinden ayrı.
neredeyse 4 yıl önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
ters sahneler sinirimi bozsada :) güzel izlenir bir filmdi.
neredeyse 4 yıl önce
bernausanmaz profil resmi
bernausanmaz
görseller başarılı. ilginç bir konu ama başarısız işlenmiş. distopya filmlerinin de genel sorunu bu. super konu bulduk diye yola çıkıyorlar sonra ellerinde patlıyor. çünkü ciddi bir bilimsel araştırma gerektiriyor. ama çoğu böyle bir evreden geçmeden yazılıyor. sonra da biz-ortalama zekadaki-izleyenler adım başı mantık hatası buluyoruz işte:/
4 yıl önce
SihirliEnerji profil resmi
SihirliEnerji
ters düz sahneleri izlemek gerçekten keyifliydi, ilginç güzel bir filmdi
4 yıldan fazla önce
Ubermensch profil resmi
Ubermensch
çok çabuk bitti dediğim filmlerden, kafa karıştırmak istemem ama konu itibari ile çok iyi yalnız işleniş ve haraketlilik bakımından biraz daha iyi olabilirdi yani, en azından hafif aksiyon serpiştirselerdi dahada güzel olurdu. 10/7
neredeyse 5 yıl önce
htcpyrz profil resmi
htcpyrz
aşk ve bilim kurguyu birleştirmeleri harika olmuş.
neredeyse 5 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
filmin konusu etkileyici ve farklı bir konu , gerçekten de iyi anlatılmış iyi işlenmiş hiç sıkılmadan izledim filmi ki bana kısa geldi film daha uzun daha detaylı olmasını isterdim . tavsiye ederim
neredeyse 5 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
2 dünya var birbirlerinin üstünde tersine..kim bakarsa o tersten yaşıyor.ilginçti.izlenir..
neredeyse 5 yıl önce
omurr profil resmi
omurr
İlginç güzel bir filmdi.
5 yıl önce

Upside Down filmini beğenenler

Upside Down filmini içeren raflar

Upside Down filmi hakkında ilgi çekici içerikler