Biz (Us) (2019)

Biz (2019)Us

Puan 6.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gizem, Korkutan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
116 dakika
60
17
190
32
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Korkudan öte gerilimi merak uyandırıcıydı. Azıcık kıyamet senaryosu gibi olsa da bana biraz Stephen King'i anımsattı. Bıraktığı boşlukları biraz da izleyiciye paslasa da ortalarda kalan bir film olmuş.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Gencetotay profil fotoğrafı
Gencetotay
filmlerini birer gün arayla izlediğim jordan peele filmi.

beklentim epey yüksekti get out sebebiyle ama bu sefer beğenemedim. korku filmi olarak lanse edilmesine rağmen gönül rahatlığıyla izleyebilir benim gibi korku filmi izleyemeyen güruh. ha gerilim mi? ehh biraz. bu yorum muhtemelen bana düşmez ama bir olmamışlık var sanki filmde.

sonundaki twist için de şöyle söyleyeyim; umut sarıkaya'nın "neyse eve gideyim şu peyniri yiyeyim" adamına dönüştüm..
error_outline
3 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Sandığım kadar iyi değil. O kadar da övülmüştü. Evet, fikir iyi ama daha iyi işlenebilirdi.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Tövbeler olsun ! Freud un topografik kişilik kuramındaki meşhur buz dağının görünmeyen yüzü yani id'imiz ,bilinçaltımız...Ucu bucağı bulunmayan hırslarımız,bitmek bilmeyen isteklerimiz...Bir taraftan egomuza söz dinletmeye çalışan bir taraftan da süperegomuzdan korkan id'imiz...
Bana göre bu bir gerilim değil aslında bir uzlaşma,çatışma .Bu yüzden filmdeki analoji çok güzel yansıtılmış.Böyle metaforik filmlere ilgi duyuyorsanız kaçırmayın ?
error_outline
3 yıldan fazla önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Korku filmlerinin genelinde olduğu gibi kaç kovala kaç kovala. Sadece sonu sürpriz oldu benim için. Ortalamaydı.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
saçma sapan bir film.. beğenmedim.. ne doğru düzgün korku var, ne doğru düzgün gerilim var.. oyunculuk desen rezalet ötesi.. sadece komedi filmi niyetine izlenebilecek bir film.. filme puanım : 10 üzerinden 4

error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
BlaCkMyTh profil fotoğrafı
BlaCkMyTh
Olaylar patlak verene kadar eh işte ama sonrası çok kötüydü. Coherence ve triangle kafasındaymış gibi gösterip, ardından sert bir u dönüşü yapıp sıvayan bir film olmuş.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
emosss profil fotoğrafı
emosss
Beyin yakan bir film. Film bittikten sonra kafamda oluşan bir çok soru işaretini gidermek için yorum, eleştiri vs okudum. Çünkü film çok havada kalmış. Hatta bazı soruların cevabı bile yok bunun yanında filme bir gerilim izleme niyetiyle başladım fakat komedi, korku, psikoloji, bilim kurgu hepsinden bir esin gördüm bu manada da yapılmak istenilen şeyi anlamsız buldum. Açıkçası konusunu ilginç bulsamda filmden çok bi tat alamadım. Yine de değişik bir film bu değişikliği görmek için izlenmeli.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
mnvrndr profil fotoğrafı
mnvrndr
İzlerken aklıma Rene Magritte'nin Not To Be Reproduced tablosu gelen,gerilim olarak başlayıp bilim kurgu olarak biten güzel bir filmdi. Düz mantıkla izlediğimizde klonların isyanı olan film, bünyesinde birçok metafor barındırıyor. Bunu en iyi açıklayan yine yönetmenin kendi sözleri olmuş "Bizim en büyük düşmanımız yine bizleriz."

error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
İkinci filminde de farklı tarz ve senaryoyla gelmiş Peelee. Filmin özellikle ilk 45-50 dakikası oldukça gerilimli ve merak uyandırıcı geçiyor. Korku-gerilim pek benim türüm değildir ama bir solukta izledim ilk yarısını. (ki korku filmi arayışıyla gelenler bu filmden istediğini bulamayacaktır) onun ardından bence çok da derinliği olmayan kaç-kovala gerilimi klişesiyle devam ediyor film. Finali enteresandı diyebilirim ama tatmin etti mi ? çok fazla değil. Nyong'o her iki rolde de oldukça başarılıydı. Get Out'un gerisinde kalsa da o filmi ve tarzı beğendiyseniz bir basamak altındaki bu filmden de keyif alacaksınızdır. 7/10
error_outline
4 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Ne diyeceğimi bilemiyorum. Ne acayip bir film izledim öyle! Hem gerilimiyle hem akla mantığa sığmayan ayrıntılarıyla asla rahat bırakmadı beni. Şöyle arkama yaslanayim, layıkıyla korkumu yaşayayım dedirtmedi. Güldürürken düşündüren çok film izledim de, korkuturken düşündüren pek azdır. Ne demek istediğimi izlemeden anlamanız zor. Filme hem bayıldım, hem de çok güzel bir konuyu havada bırakarak büyüyü bozduğu için sinir oldum. Sonrasında daha fazla düşünmek istemediğimden, kolaya kaçıp ekşi sözlükte birkaç yorum okudum. Bir kullanıcı madde madde benim soru işaretlerimin çoğunu gidermiş. Böylelikle filmin şanını kendi içimde korumuş oldum:) Gerilim/korku konusunda ortalığın çöpten geçilmediği şu dönemlerde ilaç gibi geldi her şeye rağmen.
error_outline
4 yıldan fazla önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
filmin konusu çok güzel ama senaryomudur nedir bilemiyorum eldeki güzel malzemeyle iyi bir yemek çıkaramamışlar böyle özetleyebilirim.Filmin türü asla korku değil gerilim müzikleride bunun ispatı gibiydi müziklerine bayıldım
error_outline
4 yıldan fazla önce