Vavien (2009) afişi

Vavien (2009)

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.4 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
100 dakika
cinemarty Eşi ve çocuklarıyla sıradan bir hayat süren Celal'in tuhaf hikayesi anlatılmaktadır. Celal, karısı ve çocuğuyla bezgin, umutsuz ve mutsuz bir "aile hayatı" yaşamaktadr. Abisi Cemal'le birlikte ortak oldukları elektrik dükkanında da işler çok umduğu gibi gitmez. Uçan kuşa borçları birikmiştir. Bu sıradanlıktan sıyrılmak isteyen ikilinin tek eğlencesi Samsun'daki bar ve pavyonlardır! Pavyonda çalışan "bar kadını" Sibel Ceylan'a olan aşkı Celal'in başına dert açacaktır. Celal'in karısı Sevilay, 15 yıldır, Almanya'da yaşayan babasının gönderdiği paraları biriktirerek saklamaktadır. Celal'in bu sırrı bildiğinden habersizdir. Zaten mutsuz bir hayat sürmekte olan Celal, bu paranın kurtuluşu olduğunu düşünerek, bir plan yapar. Fakat Celal'i sürprizler beklemektedir.

Yorumlar

trevor profil resmi
trevor
beklediğimden çok daha iyidi. binnur kaya sadece otursa, hiç konumasa bile izlerim.
6 ay önce
teletabi profil resmi
teletabi
Günümüzde en basitinden aile ilişkilerinin bile paraya dayalı olduğunu özetleyen güzel bir yapımdı. Binnur Kaya'nın canlandırdığı Sevilay karakterini gerçek hayattaki çevremizde çok gördüğümüz için film bana ahirette herkesin işledikleri günahlar tek tek izlenecek derler ya tam o hissi yaşattı. Aynı zamanda Engin Günaydın'ın abisinin gerçekten bir elektirikçi dükkanı olduğunu biliyorum. Gerçek hayatındaki bu detayı bize aktardıysa acaba filmde yaşadığı bazı ruh halleri de mi aynı şekilde gerçek hayattan kesit diye düşündürdü. Ayrıca Engin Günaydın'ın annesi çok muhafazakar bir kadınmış ve evinde televizyon yokmuş. Vavien ise annesinin izlediği Engin Günaydın içeren tek yapımmış.
6 ay önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Binnur Kaya'nın mükemmel oyunculuğu, mimikleri, hareketleri. Yani gerçek hayatında böyle bir kadın olsa kimse şaşırmaz, yadırgamazmış.
2 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Engin günaydının hayatımda gördüğüm en ikiyüzlü adamı canlandırdığı güzel iş. Binnur kaya ile oldukça başarılı bir ikili olmuşlar bu filmde .Durul Taylan'ın yönetimi de oldukça üst kalitede . Absürt komedi alanında entresan bir yapım. Böyle adamlar var mı acaba diye sorgulatıyor film bitince... Kesin tanıyorum bir yerlerden amma :D
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Komedi dram ve gerilim çok yükselmese de hepsinden azar azar var ve dengesi de güzel ayarlanmış. Yüksek tempolu bir film değil fakat kendi yatağında akan güzel bir ilerleyişi var. 7/10
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
sağlam bir film. temiz iş. yarattığı ortam. hem komedi hem gerilim. ikisini iyi birleştirmişler
3 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
güzeldi
3 yıldan fazla önce
Aunveren profil resmi
Aunveren
Komedi dalında rakip tanımayan iki güzide insanı sen al böyle bi filmde oynat. Bu ikiliyi bir komedi filminde oynatın film piyasayı sallasın, rekor üstüne rekor kırsın, izlemeye doyamayalım gülerken yerde yuvarlanalım.
3 yıldan fazla önce
Astronom profil resmi
Astronom
filmin geneli değil de komşu kızına takıldım ben . biz de niye yok lan öyle komşu kızları :/
3 yıldan fazla önce
KuledekiAdam profil resmi
KuledekiAdam
Ehehe. Engin Günaydının bayağılaşmış oyunculuğuna rağmen Binnur Kaya izlettirdi başta. Sonrasında ise film aldı başını gitti yahu
3 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Vavien (Fransızca:Circuit va-et-vient), elektrikçilikte kullanılan teknik bir terim. İki yollu bir elektrik anahtarının adıdır. Terim'in İngilizce'deki karşılığı ise Multiway switchingdir.
neredeyse 4 yıl önce
SymphonY profil resmi
SymphonY
Çok çok iyi denilir mi? evet denir. Harika bir akış ;)
neredeyse 4 yıl önce

Vavien filmini beğenenler

Vavien filmi hakkında ilgi çekici içerikler