Vice: Gölge Adam (Vice) (2018)

Vice: Gölge Adam (2018)Vice

Puan 7.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Biyografi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
132 dakika
11
1
40
20
umrant profil fotoğrafı
umrant
Müthiş kapanış şarkısından sonra politikler için tek söyleyebildiğim; Oltalarında herkese göre yem var!
error_outline
SonofGods profil fotoğrafı
SonofGods
Christian Bale performansı etkileyici. İkinci adam tam bir şeytanın beden bulmuş hali. Vahşi emperyalizmin somut hali.
error_outline
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Oh be şu konuya objektif yaklaşan bir film buldum sonunda. Çok film izledim, bu konuda, çoğu da bayıyordu beni. Hele ki inanmakta zorluk çektiğim "mağdur Amerika" konseptini izlerken fenalık basıyordu. Bu filmi ise, büyük bir dikkatle, çok şey öğrenerek izledim. Bir de olayların mantığıma uyan versiyonunu gösterince daha bir keyif aldım. En çok sevdiğim kısımları oldukça ciddi bir sahnenin ortasina, absürt diyalogların yerleştirildiği anlar oldu. Acayip çarpıcı bir film, tavsiye ederim.
error_outline
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Çok cesur bir film bu kadarını beklemiyordum. İzlenmesi gereken filmlerden, tavsiye ederim.
error_outline
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
baya baya dalga geçerek sistemi tiye alan bir geyik gibi başlamasına rağmen tarzını bozmadan ama arka planda adım adım sertleşerek müthiş bir politik eleştiriye dönüşen; bunun yanında "kitlesel uyuma durumunu" da çok başarılı yansıtan cesur sayılabilecek bir film. yaşadığımız diyara ve döneme selam gönderen final repliği ibretlik bir özet olmuş.
error_outline
eskon profil fotoğrafı
eskon
Politik bir film daha doğrusu politikayı anlatan bir film. Herkesin harcı değil izleyebilmek.
error_outline
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
Dünyayı şu embesil katillerin yönettiği gerçeği yüzümüze tokat gibi vuruluyor...
11 eylül öncesi ve sonrası dünyanın nasıl değiştiğini...
Kokuşmuş dünya siyaseti ve kukla başkanları,
Yaşadığımıız olayların perde arkasını görüyoruz...
Dick Cheney denen mahlukatlar ve bu emperyalist düzen devam ettiği sürece daha çok savaşlar ölümler olcağını bir kez daha hatırlayıp Mahsunininde dediği gibi .Amerika Katil ! Katil ! türküsünü bir içimizden mırıldanıyoruz.
DİP NOT: BU arada buna benzer bir filmi bizim ülkede yapmaya kalksalar vatan hainliği,devlet bilgilerini sızdırma vb.. bir sürü suçtan ömür boyu ceza alacağımız gerçeğinide unutmuyoruz :-)

error_outline
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Bu filme en iyi aktör, en iyi kurgu ve en iyi özgün senaryo ödülünü vermeyenler utansın. Ulan hadi buna yakıştıramadınız bu ödülleri, bi verdiklerinize bakın Allah aşkına, yusyuvarlak TRT filminden hallice Green Book, diğeri de ıpılık Bohemian Rhapsody. Hay sizin Akademi gibi başınıza...
error_outline
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Filmin belgesel vari bir havası var. Farklı ve enteresan şeyler de denenmiş, aralara konan sahneler, göndermeler vs. güzeldi. Konusuna gelecek olursak; siyaseti oldum olası sevmem hatta sıkıcı ve iğrenç bulurum. Bu filmde ne kadar haklı olduğumu bir kez daha bana gösterdi. Kapalı kapılar ardında yapılanlar, çevrilen oyunlar cidden korkunç. Yapım bir takım gerçekleri anlatması yönüyle güzel ancak fazlaca sıkıcı. Benim için zor ilerleyen bir film oldu. 6/10
error_outline
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Boşuna Thomas Hobbes "İnsan, insanın kurdudur." dememiştir. Filmin gerçekçi yansıtılışını beğendim ama konudaki gerçekliği izledikçe insanın böğrüne bi şeyler oturuyor. Geçmişe dönüp bakınca o gerçekçiçi yanı açıkça görebiliyoruz.
error_outline
seda profil fotoğrafı
seda
bi kez daha gördük ki politika güç hırsından başka birşey değil.. aslında bu konuda söylenecek çok şey var ama Dick Cheney en sonda tek bir cümlesiyle maalesef herşeyi özetledi konuyu bi yana bırakırsak çekimler görüntü gerçeklik duygusunu geçirme açısından çok hoşuma gitti. Bale için de bi parantez açmazsam ayıp ederim çünkü rolü uğruna aldığı kilolar saygıyı hakediyor
error_outline