Zafere kaçis (Victory) (1981) afişi

Zafere kaçis (1981)
Victory

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
116 dakika
Ricky.McFloyd Top gol çizgisinden ağlara doğru yuvarlanır ve 50.000 taraftar tezahürata başlar. Bu size maçın aslında olağan bir futbol maçı olmadığını gösterir. Bu bir savaştır! Savaş alanı Paris'te işgal edilen bir stadyumdur. Ordular: Alman yıldız takımı, P.O.W müteffiklerine karşı. Amaçları ise Yahudi ırkından olmayanların üstünlüğünü kanıtlamaktır. Tahmin edin, kim kazanır ? Daha doğrusu kim maçı bir kaçış yolu olarak kullanır? Sylvester Stallone, Michael Caine ve Max von Sydow, bu gerilim dolu filmde rol alıyorlar. John Houston tarafından çekilen film, savaşların kendine özgü kurallarına ve galibiyetin hem oyun sahasında, hem de savaş alanında elde edilebileceğini gösterir. Ayrıca Pele, Bobby Moore, Osvoldo Ardiles, Co Prins, Mike Summerbee gibi gerçek hayattaki futbol efsanelerinin muthiş yeteneklerini sergilemelerini keyifle izleyeceksiniz.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Güzel oyunun güzel filmlerinden ve futbolun her zaman sadece futbol olmadığını da gösteren bir film. Tabi bu aslında futbol üstüne yapışan bir laf olsa da bir çok spor olayının böyle kritik dönemlerde yüklendiği büyük anlamla alakalı. Filmde Stallone ve Michael Caine gibi iki büyük isim başı çekerken Pele, Ardiles, Co Prins, Deyna, Summerbee, Bobby Moore gibi döneminin önemli oyuncuları da yer alıyor. Bunların yanında bir de Ipswich Town takımının neredeyse kadrosunun yarısı var. Oldukça güzel bir film. Pele'nin oyunculuk çok iyi olmasa da filmin sonundaki maçtaki oyunuyla fazlasıyla telafi ediyor :)
1 yıldan fazla önce
Guapo profil resmi
Guapo
Zafer, bazen her şeydir bazen hiçbir şey. İçinde bulunduğun durum, elindeki imkanlar ve karşı karşıya kaldığın pozisyon en sıradan birini bile kahraman yapmaya yeter... Pele, Bobby Moore, Osvoldo Ardiles, Co Prins, Mike Summerbee gibi futbol efsanelerine Michael Caine Sylvester Stallone ve Max Von Sydow eşlik ediyor.
2 yıldan fazla önce

Victory filmini beğenenler

Victory filmini içeren raflar

Victory filmi hakkında ilgi çekici içerikler