Vincent (1982)

Vincent (1982)

Puan Like 8.7 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Oyuncular
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
6 dakika
Ricky.McFloyd Tim Burton imzalı bu kısa metraj animasyonda Vincent Malloy adinda 7 yasindaki bir çocuğun kendini Edgar Allen Poe kitaplarının değişmez kahramanı Vincent Price'la ozdeslestirmesi ve hayali ''karanlık dünyasında'' yaşadıklarını anlatılıyor.Bu kısa filmin bir diğer özelliği de Tim Burton'ın ilk filmi olması.

Yorumlar

Lioness profil resmi
Lioness
Yine aldı aklımı başımdan :)
10 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Tim Burton daha yolun başındayken bile belli etmiş nasıl harika işler çıkaracağını. Biraz hayal gücü, bir miktar karamsarlık, Edgar Allen Poe esintileri ve son olarak o muhteşem şairane üslup. Özetle, BA YIL DIM. Mutlaka izleyin :)
1 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Çok beğendiğim bir kısa film. Bilindiği gibi kendisini başka birisiyle özdeştirme isteği çocuklarda çok fazla. Bu anlatım da heyecan verici olmuş. ^^
neredeyse 3 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Çok güzeldi be :)
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Tim Burton'ın ilk filmi. Zaten ilk saniyelerden Burton yapımı olduğunu belli ediyor. 7 yaşındaki bir çocuğun okuduğu Edgar Allan Poe kitaplarından etkilenip kurduğu hayal dünyasının hikayesi. Kafiyeli anlatımı ise çok başarılı.
3 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Vincent Maloy is a lonely boy. Tim Burton'ın sinema yolculuğunun ana hatlarını yıllar yıllar öncesinde çizdiğinin kanıtı güzel filmcik. Alacakaranlık kuşağını anlatan Vincent Price'a özenen Vincent maloy isimli çılgın çocuğun karanlığa olan tutkusunu anlatıyor. Dokusu, kurgusal evreni muhteşem bir iş. Bu yazdıklarımı okuyana kadar açın izleyin daha iyi. Kısacık fıçıcık içi dolu turşucuk.
neredeyse 4 yıl önce
h.tugce profil resmi
h.tugce
His voice was soft and very slow
As he quoted The Raven from Edgar Allen Poe:
"And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - Nevermore!.."
4 yıl önce

Vincent filmini beğenenler

Vincent filmini içeren raflar

Vincent filmi hakkında ilgi çekici içerikler