Mekanlar ve Yüzler (Visages villages) (2017)

Mekanlar ve Yüzler (2017)Visages villages

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Fransızca
Ülke
Fransa
Süre
94 dakika
18
0
31
34
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
İki insanın yeteneği, yüreği birleşiverince; gökkuşağı gibi samimiyetin, tebessümün içtenliğinde huzuru ve mutluluğu bulmak, farkındalığı tattırmak böyle bir şey olmalı dedirtiyor. Belgeseli çok ama çok sevdim. Mutlaka izleyin!
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Söz konusu yetenekli sanatçılar olunca, oturmaları, kalkmaları bile başlı başına bir seyir konusu olabilr. Bu iki sanatçı da güzel bir seyir zevki verdi bana. Basit görünümlü fotoğrafların altındaki bazı hikayeler gözlerimi yaşarttı. Bu hikayelerin yıkık dökük, terk edilmiş duvarlarda hayat bulması fikri çok hoşuma gitti. Hiç gidilmeyen yerlerin böylece insan akınına uğradigini ve belki de hiç duyulmayacak hikayelerin farkındalık yarattığını görmek inanılmaz hoşuma gitti. Fotoğrafların aslında sadece bir sosyal medya malzemesi olmayacağını, bazılarının ciddi sosyal problemlere parmak bastığını da görüyoruz filmin pek çok yerinde.Her şeyin yanında içimde ciddi bir Fransa köylerini dolaşma isteği oluştu. Özellikle şu ikiliyle oraları gezip, farklı insanlarla sohbet etmek yapabileceğim en anlamlı şey olurdu herhalde. Sanat dediğin böyle bir şey ya! Sadece görüp geçeceğiniz işler değil bunlar, belki bakış açınızı değiştirecek, belki de o ana dek hiç düşünmediğiniz şeyleri düşündürecek çalışmalar. Meselâ ben şu an durduk yere Fransa'daki maden işçilerini, boyunuzsuz keçileri düşünüyorum. Maalesef sanata dair hiçbir yeteneğim yok ama yetenekli sanatçılara sonsuz saygı ve sevgi duyuyorum. Iyi ki varlar.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
tgckrbck profil fotoğrafı
tgckrbck
O kadar samimiler ki, gerçek sanat bu olmalı
error_outline
4 yıldan fazla önce
Sophie profil fotoğrafı
Sophie
Uzun zamandır bu filmi arıyordum sitede bulamıyordum. Neyse ki buldum :) filmekiminde izlemiştim bu filmi. O kadar güzel ki! Sımsıcak bir belgesel, sonunda yüzünüzde sıcacık bir gülümseme kalıyor. Çok ama çok sevdim. Denk gelirsem tekrar tekrar izlemek istiyorum çünkü sinema salonunda film bittikten sonra bittiğini kabul edemedim, koltuktan kalkamadım kesinlikle izlemelisiniz :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce