Viy (Forbidden Kingdom) (2014) afişi

Viy (2014)
Forbidden Kingdom

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Rusya
Süresi
127 dakika
KerseL 18. yüzyılın başlarında, haritacı Jonathan Green, Doğu Avrupa'dan bilimsel bir yolculuk üstlenir. Kendini küçük bir kasabada bulur. Sis onu bu lanetli yere getiren şanssızlıktır. Burada yaşayan insanlar daha önce gördüğü gezgin insanlara benzemez. Düştüğü kasabada yaşayan köylüler, kazdıkları yerden ruh çağırarak kendilerini -naif bir inançla- bu dünyanın dışına atar...

Yorumlar

M.Naci profil resmi
M.Naci
Rus sinemasından gerilim ve bolca gizem barındıran ilginç ve fantastik bir film... Gogol'ün yine aynı ismi taşıyan hikayesinden esinlenilen filmimizde haritacı bir vatandaşımız garip olaylara ve garip varlıklara ev sahipliği yapan ilginç bir kasabada bulur kendini. 18.yy dolaylarında geçen filmimizde tabiki de cadı avı konusu da mevcut. Klasiklerle dolu bir film anlayacağınız. Tüm bu klasikleri muhteşem bir görsellikle önümüze tekrar sürmüşler diyebilirim. Bazı görüntüler gerçekten çok başarılıydı. O canlılık, o renkler... Ama bilgisayarla fazla oynayınca bir kaç noktada gerçekçiliğini kaybetmiş, fazlasıyla animasyon kokan ve göze ciddi manada batan görüntüler de mevcut. Kurgu yönünden bakacak olursak aslında başarılı ancak bazı kopukluklar var. Bu yüzünden filmin sonunda da az bir miktar eksiklik hissettim. Daha iyi olabilirmiş. Biraz daha detaylandırıp netleştirilebilirdi. Hikaye yeteri kadar değerlendirilememiş gibi geldi bana. Müzikleri ise son derece başarılı buldum. Özetle, bence orta düzey bir yapım. İzlenebilir diyelim. İzleyeceklere de şimdiden iyi seyirler :)
2 ay önce
KerseL profil resmi
KerseL
İkinci filmin kadrosunda Arnold Schwarzenegger ve Jackie Chan'in rol aldığını öğrenince ilk filmi izleyeyim dedim ama uzun süresinden dolayı yer yer sıkıldığım bir film oldu. Rus yapımı fantastik, macera ve gerilim türlerini barındıran film görsel olarak iyi olsada senaryo ve kurgusunda kopukluklar var.
5 ay önce

Viy filmini beğenenler

Viy filmini içeren raflar

Viy filmi hakkında ilgi çekici içerikler