Vizontele (2001) afişi

Vizontele (2001)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
110 dakika
TAGUT 1974 yılında başında Van'ın Gevaş ilçesine televizyon gelmesini anlatıyor. Bunu duyan ahali televizyonun ne olduğu hakkında bir bilgileri yok ve nasıl bir şey olduğunu çok merak ediyorlar. Her şeyin en son ulaştığı bir şehirdir. TRT tarafından oraya sürgün gönderilen memurlar alıcıyı kurmadan geri dönerler. Belediye Başkanı Nazmi bu işin üstesinden gelmek için şehrin delisi olarak bilinen Emin'den yardım alır. Emin aslında deli olmayan, teknolojik aletlere ilgisi olan ve bütün radyoları tamir eden ilginç bir yaşantıya sahip olan bir karakterdir. TRT görevlilerinin tarif ettiği gibi yüksek yerlerde vericiyi kurarlar. Ama bir türlü televizyonu çalıştıramaz. Sonunda tesadüf eseri son yaşadıkları hüsrandan sonra televizyonu çalıştırırlar. Fakat Sıti Ana oğlunun şehit düştüğünü televizyondan öğrenince tüm hırsını o televizyondan alır.

Yorumlar

Brook profil resmi
Brook
Kesinlikle efsanedir! Komedi olmasına rağmen harika konulara değinen ve bunu insanın içine işleyen muhteşem bir yapımdır. Hiç bir zaman unutulmayacaktır. Karakterler oldukça başarılıdır ve hafızalardan silinmeyecek repliklere sahiptir :)
3
1 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Her diyaloğu muazzam olan , yerli yapımların arasında ayrı bir yeri olan , efsane bir yapım. Sonu çok iyiydi.
0
1 yıldan fazla önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
EFSANE
0
1 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
KLASİKLER ARASINDA YERİNİ ALMIŞ BİR KOMEDİ Çoğu dialogları ezberlenmiş bir film. Gerçekten komik mi komik ) Çevrildiğinde helikopter sahneleriyle, bunun bütçesiyle falan gündemdeydi. Ha bu filmde anlamı var mıydı bu tür bir çekimin?..o da ayrı bir konu )) Ama replikleri hala günümüzde kulağımıza gelir )
0
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
hala izlemediniz mi :/
0
3 yıl önce
neway profil resmi
neway
Güzel ülkem standartlarının üstünde bir film. Yıllarca izlemedim, söylendiği kadar iyi değildir diye ısrarla karşı çıktım ve geçen yıl dayanamayıp izledim. Daha evvel izlemediğime pişmanım.
0
3 yıldan fazla önce
muratobayco profil resmi
muratobayco
türk sinemasının en iyisi desek yanlış olmaz
0
3 yıldan fazla önce
fuatdmrl profil resmi
fuatdmrl
Mikrofonu ver Sezgin :)
0
3 yıldan fazla önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
Zeki MÜREN'de bizi görecek mi? :D
0
neredeyse 4 yıl önce

Vizontele filmini beğenenler

Vizontele filmi hakkında ilgi çekici içerikler