Vurguncular (War Dogs) (2016)

Vurguncular (2016)War Dogs

Puan 7.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Suç, Aksiyon, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
114 dakika
50
1
138
39
muratdnmz profil fotoğrafı
muratdnmz
Çok çok iyi değil izlenir ama
error_outline
3 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Sizi hiç sıkmadan kendisini izlettiren başarılı bir yapım olduğunu düşünüyorum. Gerçek bir hikaye olan iki silah kaçakcısının maceralarını konu alıyor. Bence muhteşem bir filmdi. Ayrıca ufak tefek mizahda bulunduruyor.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar
Filmin başında 'based on a true story' uyarısı verilse de ne kadarının gerçeklere ne kadarının hayal gücüne dayalı olduğu pek fazla anlaşılamayan, yine de inandırıcı ve keyifli senaryosu olan film. Senaryo oldukça şişirilmişe benziyor fakat bunun yanında oldukça gerçekçi bir işlenişi var. War Dogs, tıpkı Wolf of Wall Street’deki gibi çok fazla detay bilgilendirmeye girmiyor ve bunu gerekli de kılmıyor, anlaşılabilir bir içeriği var. Bu arada ‘Lord of War’u birçok yönden anımsatıyor, çoğu kişi tarafından iki film kıyaslaması yapılmış ancak bunu gereksiz görüyorum, öncelikle kalite ve oyunculuklar açısından filmin pek bir eksiği yok, Lord of War tartışılmaz şekilde müthiş bir film, ancak bu filmi onun yanına koyarak küçültmenin de bir anlamı veya amacı olamaz, ikisi de kendi çapında bir yolda ilerliyor, illa kıyaslayacam diyen varsa da, War Dogs daha çok film, Lord of War daha çok belgesel denebilir. Bana göre filmde en çok eksik olan şey ‘mizah’, çünkü tür olarak bakarsanız komedi de var içeriğinde, ama bu yönünü ya ben kaçırdım ya da bana hitap eden bir mizah anlayışı yoktu, her neyse, komedi amacıyla izlerseniz hayal kırıklığı yaşarsınız.
Film aslında gerçek silah tüccarı olan David Packouz ve Efraim Diveroli’nin yaşantısını konu alsa da, başta belirttiğim gibi, ne kadarı gerçek? -bilemiyoruz. Jonah'ı komedi filmleriyle tanıdık fakat kötü adam rolünü de çok iyi oynadığını düşünüyorum, Bradley Cooper zaten bildiğimiz gibi, her zamanki gibi :) Sonuç olarak 'izleyin, pişman olmazsınız' diyorum.
error_outline
4 yıldan fazla önce
edalibillah profil fotoğrafı
edalibillah
huahauahua lol rte mi? :D güzel film. farklı bi perspektif, dark side of power and people kategorisine atabiliriz
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
SPOON profil fotoğrafı
SPOON
filmde rte'nin gösterilmesinin dışında (çok dikkatli izlemedim) hiçbir gerçek siyasi veya asker yokken bizden bu kadar kişinin yer almasıda olmamış sanki.
error_outline
5 yıldan fazla önce
deryacengiz profil fotoğrafı
deryacengiz
Jonah Hill'in efsane gülüşü :)
https://m.youtube.com/watch?v=HZugKcJpzVM
error_outline
5 yıldan fazla önce
ufuuk03 profil fotoğrafı
ufuuk03
filmin 2:42 dakikasında Recep Tayyip Erdoğanın gösterilmesi enteresan olmuş :)
error_outline
5 yıldan fazla önce