Watchmen (2009)

Watchmen (2009)

Puan 7.4 (14 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
162 dakika
185
27
701
97
MehmetYurdakul profil resmi
MehmetYurdakul
bu filmin berbat olduğunu düşünen sadece ben miyim ? Bir de 7.1 puanda hayret ...
report_problem
2 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Bir süper kahraman filminin ötesinde verdiği sosyal mesajlar ve felsefesi o kadar güzeldi ki, filmin yarısında hiç üşenmeden kalkıp kendime patlamış mısır yaptım ve keyifle izledim
report_problem
2 yıldan fazla önce
theNarrator profil resmi
theNarrator
Süper kahraman da olsa insan insandır.
report_problem
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Bilindik süper kahraman filmlerinin çok ötesinde bir yapımdı benim için. Karakterlerin aşırı abartılı olmaması, normal insan yönlerinin daha ağır basması bu filmi diğerlerinden ayıran en önemli etkenlerden biriydi. Ayrıca verilen o kadar çok mesaj vardı ki oturup izlediğinizde geçen üç buçuk saat kesinlikle boşa gitmiyor. Özellikle Rorschach ın karakteri ve düşünce yapısı beni çok etkiledi. Sırf onun için bile izlenir. Zaman kaybetmeden izleyin bence :)
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
untildawn profil resmi
untildawn
Ultimate Cut önerildi diye izledim ama çok da tatmin etmedi. Çizgi roman kısmı gereksiz uzatılmış. Yani kısacası filmdeki bazı güzel replikler bu bahsi geçen gereksiz senaryoyu kurtarmaya yetmemiş.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ben süper kahraman filmlerini sadece sinemada vakit geçirmek için izlerim, genelde de bir kaçı hariç ahım şahım bulmam hiçbirini. Ancak bu film gerçekten etkiledi beni. Melankolik havası, müzikleri, gerçeğe mümkün olduğunca yakın karakterleri (Dr. Manhattan dışında) sayesinde bende farklı bir yere sahip oldu ve uzun versiyonunu bile sıkılmadan izledim. Sürekli araya farklı hikayeler sokulması da konudan uzaklaştırmadı. Hele ki çizgi roman canlandırması film içinde farklı bir deneyim yaşattı. Sadece Dr. Manhattanlı sahneler hoşuma gitmedi. Her şey güzel bir gerçeklikte seyrederken bu adam olayı benim tercih etmediğim bilim kurgu moduna taşıdı. Sonlara doğru filmin saçmalamaya başladığını kabul ediyorum. Aslında öyle sahnelerle kendini kanıtlamak zorunda olan bir film değil ama 3.5 saat hata yapmaya musait bir süre. Uzun lafın kısası böyle kahraman filmleri yapılsın ve ben bayıla bayıla izleyeyim istiyorum.
report_problem
3 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
DC nin en iyi filmlerinden.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
mumetrool profil resmi
mumetrool
en güzel yanı rorschach onun dışında ortalama
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
sumeyyepervanoglu profil resmi
sumeyyepervanoglu
film tam 3 buçuk saat sürdü kısa versiyonu olduğu bilseydim onu izlerdim başları biraz sıkıcıydı
report_problem
4 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Karanlık filmlerin en iyilerindendir. Ama ana kahraman da eksiklik ve senaryonun işlenmesinde kopukluklar var. Buda hikayeydi vasatlaştırıyor.
report_problem
4 yıl önce
ecel16 profil resmi
ecel16
ultimate cut versiyonunu öneririm 3 saat kadar sürse de izlemeye değer
report_problem
4 yıl önce
92mali profil resmi
92mali
Bildiğimiz dövüşlü süper kahraman filmlerinden değil.süper kahramanları da pek süper değil zaten.felsefik bir tarzı var ve film zaten uzun olduğu için gerçekten sıkıyor insanı.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bilindik süper kahraman filmlerinden oldukça farklı. Aruzunuz o yöndeyse pek size göre değil öncelikle ayrıca etiketlerdeki gibi çerezlik de bir film değil. Daha ağır işleyen ama daha ağır konuları ele alan bir süper kahraman filmiydi. Uyarlandığı çizgi romanı da V For Vendettayı da yazan Alan Moore yazmıştır.
report_problem
5 yıl önce
biologist profil resmi
biologist
Özellikle süper kahraman imgesine getirdiği bakış açısı ve verdiği mesajlarla çok farklı ve başarılı bir film. Mutlaka izlenmeli ve arşivlenmeli :)
report_problem
5 yıl önce
filmbilir profil resmi
filmbilir
hiç bişey anlamadım.
report_problem
5 yıl önce