Watchmen (2009) afişi

Watchmen (2009)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
162 dakika
.SimS. Film, Soğuk Savaş döneminin yansımalarını taşıyan bir çizgi romandan perdeye aktarılmıştır. Hikaye New York’ta yaşanmaktadır. Yıl 1985. ABD ve Sovyetler Birliği, nükleer savaşa girmek üzeredirler. Böyle bir süreçteyken hikayedeki süper kahramanlar, maske ve kostümleri ile halkın arasında gündelik hayatı yaşarlar. Her ne kadar bu kişilere süper kahraman denilse de aslında onların kendi iradelerinden başka güçleri yoktur. Ancak kendi gayretleri ile adaleti oluşturmaya dair emek vermektedirler. Rorschach’ın bir arkadaşı öldürüldüğünde, kendisi bu cinayetin arkasında aslen bu süper kahramanlara karşı bir komplo tehdidi altında olduklarını düşünür ve araştırmaya başlar. Komplonun önünü kesmenin çaresi de dağılan grubunu yeniden toplamak olacaktır.

Yorumlar

Jakoben profil resmi
Jakoben
Süper kahraman da olsa insan insandır.
1
8 gün önce
DuSToRM profil resmi
DuSToRM
Bilindik süper kahraman filmlerinin çok ötesinde bir yapımdı benim için. Karakterlerin aşırı abartılı olmaması, normal insan yönlerinin daha ağır basması bu filmi diğerlerinden ayıran en önemli etkenlerden biriydi. Ayrıca verilen o kadar çok mesaj vardı ki oturup izlediğinizde geçen üç buçuk saat kesinlikle boşa gitmiyor. Özellikle Rorschach ın karakteri ve düşünce yapısı beni çok etkiledi. Sırf onun için bile izlenir. Zaman kaybetmeden izleyin bence :)
1
2 ay önce
untildawn profil resmi
untildawn
Ultimate Cut önerildi diye izledim ama çok da tatmin etmedi. Çizgi roman kısmı gereksiz uzatılmış. Yani kısacası filmdeki bazı güzel replikler bu bahsi geçen gereksiz senaryoyu kurtarmaya yetmemiş.
0
3 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ben süper kahraman filmlerini sadece sinemada vakit geçirmek için izlerim, genelde de bir kaçı hariç ahım şahım bulmam hiçbirini. Ancak bu film gerçekten etkiledi beni. Melankolik havası, müzikleri, gerçeğe mümkün olduğunca yakın karakterleri (Dr. Manhattan dışında) sayesinde bende farklı bir yere sahip oldu ve uzun versiyonunu bile sıkılmadan izledim. Sürekli araya farklı hikayeler sokulması da konudan uzaklaştırmadı. Hele ki çizgi roman canlandırması film içinde farklı bir deneyim yaşattı. Sadece Dr. Manhattanlı sahneler hoşuma gitmedi. Her şey güzel bir gerçeklikte seyrederken bu adam olayı benim tercih etmediğim bilim kurgu moduna taşıdı. Sonlara doğru filmin saçmalamaya başladığını kabul ediyorum. Aslında öyle sahnelerle kendini kanıtlamak zorunda olan bir film değil ama 3.5 saat hata yapmaya musait bir süre. Uzun lafın kısası böyle kahraman filmleri yapılsın ve ben bayıla bayıla izleyeyim istiyorum.
1
1 yıl önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
DC nin en iyi filmlerinden.
2
1 yıl önce
mumetrool profil resmi
mumetrool
en güzel yanı rorschach onun dışında ortalama
0
1 yıldan fazla önce
sumeyyepervanoglu profil resmi
sumeyyepervanoglu
film tam 3 buçuk saat sürdü kısa versiyonu olduğu bilseydim onu izlerdim başları biraz sıkıcıydı
0
1 yıldan fazla önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Karanlık filmlerin en iyilerindendir. Ama ana kahraman da eksiklik ve senaryonun işlenmesinde kopukluklar var. Buda hikayeydi vasatlaştırıyor.
0
1 yıldan fazla önce
ecel16 profil resmi
ecel16
ultimate cut versiyonunu öneririm 3 saat kadar sürse de izlemeye değer
0
1 yıldan fazla önce
92mali profil resmi
92mali
Bildiğimiz dövüşlü süper kahraman filmlerinden değil.süper kahramanları da pek süper değil zaten.felsefik bir tarzı var ve film zaten uzun olduğu için gerçekten sıkıyor insanı.
1
2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bilindik süper kahraman filmlerinden oldukça farklı. Aruzunuz o yöndeyse pek size göre değil öncelikle ayrıca etiketlerdeki gibi çerezlik de bir film değil. Daha ağır işleyen ama daha ağır konuları ele alan bir süper kahraman filmiydi. Uyarlandığı çizgi romanı da V For Vendettayı da yazan Alan Moore yazmıştır.
2
2 yıldan fazla önce
biologist profil resmi
biologist
Özellikle süper kahraman imgesine getirdiği bakış açısı ve verdiği mesajlarla çok farklı ve başarılı bir film. Mutlaka izlenmeli ve arşivlenmeli :)
5
2 yıldan fazla önce
filmbilir profil resmi
filmbilir
hiç bişey anlamadım.
0
2 yıldan fazla önce
Denizhan profil resmi
Denizhan
Bu fimin çizgi romanı olduğunu bu film izledikten sonra öğreniyorum ama film çok güzel ama karakterlerin bazıları çok gereksiz.
0
2 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Çizgi romanı da varmış sanırım bu filmin, hiç okumamama rağmen çok beğendim. Diğer süper kahraman filmlerinden çok çok farklı, bir kere çok sağlam sosyal mesajlar veriyor. Benim bildiğim süper kahraman filmleri eğlencelik, çıtır çerezlik olur. Ama bu filmin verdiği mesajlar altında ezildim resmen :) Ayrıca uzun bir film olmasına rağmen sıkılmadan, soluksuz izledim. Hem düşündürücü, hem keyifli. Kamera açıları, soundtrack de çok sağlam. Olumsuz yorumlara riayet etmeyin, izlenmesi gereken filmlerden;)
3
neredeyse 3 yıl önce
RussellCroweHayrani profil resmi
RussellCroweHayrani
DC harika bir iş çıkarmış. Sonuna kadar sıkılmadan izleyebileceğiniz harika bir süperkahraman filmi ve konusu da oldukça güzel
0
neredeyse 3 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
fantastik filmleri çok çok severim ama bu film gerçekten çok kötü hiç beğenmedim zaman kaybı .
0
3 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Süper kahramanların varolduğu 1985 yılı alternatif evreninde Amerika Birleşik Devletleri ile Sovyetler Birliği arasındaki gerilim tepe noktasına çıkmıştır. Komedyen lakaplı süper kahramanın öldürülmesi olayını soruşturan Rorschach, kahramanları gözden düşürmek ve öldürmek için düzenlenen dehşetengiz komployu gün ışığına çıkarır. Arkadaşlarının geçmişiyle ilgili geniş kapsamlı komplonun tarihin akışını değiştirecek boyutta olduğunu keşfedecektir.
1
3 yıl önce
Poker profil resmi
Poker
Çok daha iyi yapılabilirdi
0
3 yıl önce
jacovangevine profil resmi
jacovangevine
Hemen herkesin sevebileceği süper kahraman konsepti örtüsü altında ahlak normlarını sorgulamaya iten,aynı adlı çizgi romandan uyarlanan bu filme vakit ayırmaya değer.
1
3 yıldan fazla önce

Watchmen filmini beğenenler

Watchmen filmini izlemek isteyenler

Watchmen filmini içeren raflar

Watchmen filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön