Watchmen (2009)

Watchmen (2009)

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
162 dakika
203
28
745
106
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Dc ve Avengers filmlerindeki süper kahraman figürlerinin çok üstünde bir yapım. Bir kere süper kahraman yok, çünkü iyiler çok iyi değil - kötüler çok kötü değil. Film biraz daha politik göndermelere sahip, nükleer savaş ve kaos ortamlarının ülkelerin yarattığını öne sürüyor. Sonu çoğu süper kahraman filminden daha farklı ve beklenilmedik. Bence izlenebilirliği çok yüksek.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Watchmen'in olayını ilk izlediğimde anlamamıştım. 2. İzleyişimde her şey yerine oturdu diyebilirim. İçerisinde bir çok sosyal mesaj barındıran bir yapım ve idealleri olan kahramanlar. Bu ideallerinden vazgeçmeyişleri vb. Diğer süper-hero filmlerinden farklı bir film. 7.7/10
error_outline
2 yıldan fazla önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
bu filmin berbat olduğunu düşünen sadece ben miyim ? Bir de 7.1 puanda hayret ...
error_outline
4 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Bir süper kahraman filminin ötesinde verdiği sosyal mesajlar ve felsefesi o kadar güzeldi ki, filmin yarısında hiç üşenmeden kalkıp kendime patlamış mısır yaptım ve keyifle izledim
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
theNarrator profil fotoğrafı
theNarrator
Süper kahraman da olsa insan insandır.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Bilindik süper kahraman filmlerinin çok ötesinde bir yapımdı benim için. Karakterlerin aşırı abartılı olmaması, normal insan yönlerinin daha ağır basması bu filmi diğerlerinden ayıran en önemli etkenlerden biriydi. Ayrıca verilen o kadar çok mesaj vardı ki oturup izlediğinizde geçen üç buçuk saat kesinlikle boşa gitmiyor. Özellikle Rorschach ın karakteri ve düşünce yapısı beni çok etkiledi. Sırf onun için bile izlenir. Zaman kaybetmeden izleyin bence :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
untildawn profil fotoğrafı
untildawn
Ultimate Cut önerildi diye izledim ama çok da tatmin etmedi. Çizgi roman kısmı gereksiz uzatılmış. Yani kısacası filmdeki bazı güzel replikler bu bahsi geçen gereksiz senaryoyu kurtarmaya yetmemiş.
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Ben süper kahraman filmlerini sadece sinemada vakit geçirmek için izlerim, genelde de bir kaçı hariç ahım şahım bulmam hiçbirini. Ancak bu film gerçekten etkiledi beni. Melankolik havası, müzikleri, gerçeğe mümkün olduğunca yakın karakterleri (Dr. Manhattan dışında) sayesinde bende farklı bir yere sahip oldu ve uzun versiyonunu bile sıkılmadan izledim. Sürekli araya farklı hikayeler sokulması da konudan uzaklaştırmadı. Hele ki çizgi roman canlandırması film içinde farklı bir deneyim yaşattı. Sadece Dr. Manhattanlı sahneler hoşuma gitmedi. Her şey güzel bir gerçeklikte seyrederken bu adam olayı benim tercih etmediğim bilim kurgu moduna taşıdı. Sonlara doğru filmin saçmalamaya başladığını kabul ediyorum. Aslında öyle sahnelerle kendini kanıtlamak zorunda olan bir film değil ama 3.5 saat hata yapmaya musait bir süre. Uzun lafın kısası böyle kahraman filmleri yapılsın ve ben bayıla bayıla izleyeyim istiyorum.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
bahmetp profil fotoğrafı
bahmetp
DC nin en iyi filmlerinden.
error_outline
6 yıldan fazla önce
mumetrool profil fotoğrafı
mumetrool
en güzel yanı rorschach onun dışında ortalama
error_outline
6 yıldan fazla önce
sumeyyepervanoglu profil fotoğrafı
sumeyyepervanoglu
film tam 3 buçuk saat sürdü kısa versiyonu olduğu bilseydim onu izlerdim başları biraz sıkıcıydı
error_outline
6 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Karanlık filmlerin en iyilerindendir. Ama ana kahraman da eksiklik ve senaryonun işlenmesinde kopukluklar var. Buda hikayeydi vasatlaştırıyor.
error_outline
6 yıldan fazla önce
ecel16 profil fotoğrafı
ecel16
ultimate cut versiyonunu öneririm 3 saat kadar sürse de izlemeye değer
error_outline
6 yıldan fazla önce
92mali profil fotoğrafı
92mali
Bildiğimiz dövüşlü süper kahraman filmlerinden değil.süper kahramanları da pek süper değil zaten.felsefik bir tarzı var ve film zaten uzun olduğu için gerçekten sıkıyor insanı.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Bilindik süper kahraman filmlerinden oldukça farklı. Aruzunuz o yöndeyse pek size göre değil öncelikle ayrıca etiketlerdeki gibi çerezlik de bir film değil. Daha ağır işleyen ama daha ağır konuları ele alan bir süper kahraman filmiydi. Uyarlandığı çizgi romanı da V For Vendettayı da yazan Alan Moore yazmıştır.
error_outline
7 yıldan fazla önce