Su dünyasi (Waterworld) (1995) afişi

Su dünyasi (1995)
Waterworld

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Aksiyon, Kült
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
135 dakika
KerseL Kutuplardaki buzların eridiği geleceğin dünyasındayız. Heryer sularla kaplı. Ayak basacak kuru bir kara parçası bulmak imkansız. Hayatta kalmayı başarmış olan insanlar suların üzerine inşa ettikleri bir araya tutturulmuş çelik yığını şehirciklerde, ilkel yaşamlar sürüyorlar. Şehirler genellikle ihtiyar heyetleri tarafından yönetiliyor ve karaların suyla kaplandığına değil, su tarafından süpürüldüğüne inanıyorlar. Kendisine İnfazcı diyen bir adam kanunu temsil ediyor. İnsanların en büyük korkusu ise yağmacı çeteleri. Bu yağmacılardan kaçan Denizci küçük yelkenlisiyle bu şehirlerden birine varmayı başarır. İhtiyar heyeti Denizci’nin şehrin kadınlarını hamile bırakmasını ister. Oysa Denizci’nin aklında sadece, varlığına bir gün her nasılsa ulaşacağına inandığı son kara parçası vardır. Yağmacıların saldırısı bu insanların kaderini birleştirecektir.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Mad Max gibi o çöllerde bu ise suda geçiyor. Aksiyon temposu hiç düşmeyen bir an bile sizi sıkmadan kendisini izlettiren kült bir yapım. Zamanının çok ilerisinde bugün bile hala büyük bir zevkle izleniyor. Yeniden çekim yapmak bu filme hakaret olur. Çok çok kaliteli. Çok beğendim.
1 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
Hiç yorum almamış :) 1995 yılında izlediğimizde bu filmi çok başarılı ve farklı konusu ile güzel bulmuştum . Şimdi film hakkında yorumları okuyunca bu fikrimi yazmaya korkar oldum . Tüm dünya kötü film dese bile o zaman benim için çok iyi bir filmdi hala da öyle .. Günümüze uyarlansa biraz daha geliştirilip çok başarılı bir dizi konusu bile olabilir .
3 yıldan fazla önce

Waterworld filmini beğenenler

Waterworld filmi hakkında ilgi çekici içerikler