Yaban (Wild) (2014)

Yaban (2014)Wild

Puan 8.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Çerezlik, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
115 dakika
187
8
507
236
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Kendini bulmak için önce kaybolmayı göze alan bir kadın hikayesi -işin içinde azıcık yürüyüş de var-
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
İmrendim sana doğrusu Cherly :) Film bitti ama hala deli gibi sırıtıyorum :) :) :) Rüya gibiydi ...
error_outline
1 yıldan fazla önce
sercandevran profil fotoğrafı
sercandevran
çok uzun zamandır izlediğim en iyi filmlerdendi, soluksuz izledim, herkes into the wild' a benzetmiş ama bence daha çok the way'e ( camino de santiago ) benziyor, yine de hiç kıyas yapmaya gerek yok, reese witherspoon muhteşem yakışmış, yıllarca o tatlış rollerde alıştığım kadın bir anda bambaşka bir rolde ve fazlasıyla hakkını vermiş
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
Sözleri aşırı aşırısı beğenmekle birlikte İnto the wild tadını alamadım. Karşılaştırlamaz bile. Daha çok olay örgüsü içeren daha az manzaralı(hatta hiç) ve bence gerçek bir amaca varamayan bir filmdi. Üzdü. Ancak Sözleri ve şarkıları göz önünde bulundurursak cömertçe 6/10 verebilirim.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Bir yürüyüşten fazlası, bir temizlenme, arınma... Gerçek hikaye olması filmlerin avantajı ama bunu batıran da çok. Wild gerçek hikayesini güzel dolduran bir film olmuş. Geçmişle kurulan bağlantılı sahneler favorilerim oldu. Normalde içinde yolculuk olan filmler özendirici olur, "ah ben de orada olsam" dedirtir.Bu defa bulunduğunuz yere şükretmenizi sağlıyor. Hayat sürprizlerle dolu, iyi olanları kadar kötü olanları da kucaklamak gerek.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
phoeniks profil fotoğrafı
phoeniks
Filme başlamadan önce yorumlara bakmıştım bu nedenle diğer filmle bir karşılaştırma beklentisiyle başladım. ancak film ilerledikçe süreç zaten kendisini gösterdi, apayrı bir tarzı bu var karakterin, hayat bakış açısı yola çıkış amacı çok çok farklı dolayısıyla diğer filmdeki karakterin yaşadıklarına çabasına duyduğum aynı hayranlığı hissetmedim. ama her ne kadar eleştirdiğim noktalar var ise de genel anlamda beğendim, Bir kadının bu şekilde bir yürüyüşe çıkması, çabası takdire şayan bana göre, ama karşılaştığı insanlar da etkili tabi, doğa muıhteşemdi neyse film bitiğinde kalakaldım o son sahne ne kadar güzeldi çok etkilendim.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
dönebileceği bir hayatı olmayan ablanın mecburen ileriye gitmesi. bir nevi kendini arındırması ve kendiyle barışması. rasgele düzensiz dönüşler yerine benzerlikleri kullanarak yaşanılan anı geçmişle bağlaması başarılıydı.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Tabi ister istemez benim için efsane olan Into The Wild ile bir kıyaslamaya soktum kafamda. Ama ilk beş dakikada kesinlikle farklı olduğunu hissettim. Bunu söylememin nedeni bu filmi izlemeden önceki kriteriniz o olmasın yani ben ona benzer daha zayıf bir yapım bekliyodum ama o kadar bile karşıladı diyemem. Daha durağan daha ağır işleyen bir film. Başarılmış güzel bir irade örneği ama çok büyük keyifle kendisini izlettiricek bir film değil.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Yorumlardaki gibi Cherly, Christopher McCandless yani Alexander Süperberduş'un erkek versiyonu gibi dursada bence çok farklı kişilikler. Chrerly, arınma sürecini başarı ile sonuçlandırması güzel bir şey... Tabi Into the wild benim için farklı bir anlamı olsada kıyaslamam mümkün değil ama Into The Wild kadar etkili bir film olmadığını söylemeden edemem. Fakat bir kadının böyle bir yürüyüşü ve hedeflerini gerçekleştirmesi harika!
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
poyeta profil fotoğrafı
poyeta
Flashbacklerle hikayeyi anlatıyor film iyi ama çok büyük beklentiyle izlemeyin. Film boyunca devasa mükemmellikte manzaralar veriliyor ve çadırımı alıp Likya yoluna mı çıksam dedirtiyor.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
ister istemez into the wild filmiyle kiyasliyor insan. bu film biraz daha yüzeysel geldi bana ama kendine bağlıyor. helede son köprü manzarası muhteşem. tavsiye olunur.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Senemini profil fotoğrafı
Senemini
Cok begendim. Into the wild tadinda ama kendi icinde into the wild'tan farkli guzellikler barindiran etkileyici bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
dogukan.e profil fotoğrafı
dogukan.e
kesinlikle into the wild ın yanından geçemez.Belki de kız aşifte olduğu için de itici gelebilir into the wild izleyenlere :) süperberduş idealistti sonuçta
error_outline
6 yıldan fazla önce
yabann profil fotoğrafı
yabann
Bu tarz filmleri genelde sevsem de bu filmde o heyecanı ve duyguyu yakalayamadım . Eşsiz doğa güzelliklerinin içinde bir yol filmi . Beğendim seçeneğini işaretlemek benim için bu filmde zor .. Into the wild filminin çok uzagında .
error_outline
6 yıldan fazla önce
ufukercetin profil fotoğrafı
ufukercetin
çok güvendiğim yorumlar var ..çok iyi olduğunu söylüyorlar izleneceklere ekleniyor hemen
error_outline
6 yıldan fazla önce