Yaban (Wild) (2014) afişi

Yaban (2014)
Wild

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Çerezlik, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
115 dakika
Blacklion Cheryl Strayed'in anılarından yola çıkılarak beyazperdeye aktarılan Wild, bir felaket sonrasında hayatta kalabilmek için 1100 km yolu tek başına yürüyen kadının öyküsünü anlatıyor!

Yorumlar

phoeniks profil resmi
phoeniks
Filme başlamadan önce yorumlara bakmıştım bu nedenle diğer filmle bir karşılaştırma beklentisiyle başladım. ancak film ilerledikçe süreç zaten kendisini gösterdi, apayrı bir tarzı bu var karakterin, hayat bakış açısı yola çıkış amacı çok çok farklı dolayısıyla diğer filmdeki karakterin yaşadıklarına çabasına duyduğum aynı hayranlığı hissetmedim. ama her ne kadar eleştirdiğim noktalar var ise de genel anlamda beğendim, Bir kadının bu şekilde bir yürüyüşe çıkması, çabası takdire şayan bana göre, ama karşılaştığı insanlar da etkili tabi, doğa muıhteşemdi neyse film bitiğinde kalakaldım o son sahne ne kadar güzeldi çok etkilendim.
0
1 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
dönebileceği bir hayatı olmayan ablanın mecburen ileriye gitmesi. bir nevi kendini arındırması ve kendiyle barışması. rasgele düzensiz dönüşler yerine benzerlikleri kullanarak yaşanılan anı geçmişle bağlaması başarılıydı.
2
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Tabi ister istemez benim için efsane olan Into The Wild ile bir kıyaslamaya soktum kafamda. Ama ilk beş dakikada kesinlikle farklı olduğunu hissettim. Bunu söylememin nedeni bu filmi izlemeden önceki kriteriniz o olmasın yani ben ona benzer daha zayıf bir yapım bekliyodum ama o kadar bile karşıladı diyemem. Daha durağan daha ağır işleyen bir film. Başarılmış güzel bir irade örneği ama çok büyük keyifle kendisini izlettiricek bir film değil.
5
neredeyse 2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Yorumlardaki gibi Cherly, Christopher McCandless yani Alexander Süperberduş'un erkek versiyonu gibi dursada bence çok farklı kişilikler. Chrerly, arınma sürecini başarı ile sonuçlandırması güzel bir şey... Tabi Into the wild benim için farklı bir anlamı olsada kıyaslamam mümkün değil ama Into The Wild kadar etkili bir film olmadığını söylemeden edemem. Fakat bir kadının böyle bir yürüyüşü ve hedeflerini gerçekleştirmesi harika!
4
2 yıldan fazla önce
noella profil resmi
noella
Flashbacklerle hikayeyi anlatıyor film iyi ama çok büyük beklentiyle izlemeyin. Film boyunca devasa mükemmellikte manzaralar veriliyor ve çadırımı alıp Likya yoluna mı çıksam dedirtiyor.
3
2 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
ister istemez into the wild filmiyle kiyasliyor insan. bu film biraz daha yüzeysel geldi bana ama kendine bağlıyor. helede son köprü manzarası muhteşem. tavsiye olunur.
7
2 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Cok begendim. Into the wild tadinda ama kendi icinde into the wild'tan farkli guzellikler barindiran etkileyici bir film.
3
neredeyse 3 yıl önce
dogukan.e profil resmi
dogukan.e
kesinlikle into the wild ın yanından geçemez.Belki de kız aşifte olduğu için de itici gelebilir into the wild izleyenlere :) süperberduş idealistti sonuçta
2
neredeyse 3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Bu tarz filmleri genelde sevsem de bu filmde o heyecanı ve duyguyu yakalayamadım . Eşsiz doğa güzelliklerinin içinde bir yol filmi . Beğendim seçeneğini işaretlemek benim için bu filmde zor .. Into the wild filminin çok uzagında .
0
neredeyse 3 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
çok güvendiğim yorumlar var ..çok iyi olduğunu söylüyorlar izleneceklere ekleniyor hemen
0
neredeyse 3 yıl önce

Wild filmini beğenenler

Wild filmi hakkında ilgi çekici içerikler