Withnail ve Ben (Withnail & I) (1987) afişi

Withnail ve Ben (1987)
Withnail & I

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
107 dakika
Nergisg İki alkolik, zevk meraklısı, işsiz, aktör arkadaş Withnail ve Marwood, bir kenar mahalledeki evlerinde sefalet içinde yaşarlar. Paraları yoktur, dahası ne yemek bulabilirler, ne ısınabilirler. Yaşadıkları ortamdan, uyuşturucu satıcılarından ve İrlandalı bir adamın yaptığı tacizlerden uzaklaşmak için Withnail'in gay amcası Monty'nin kır evine giderler. Bir süreliğine de olsa sefaletlerinden uzaklaşacağını düşünen ikilinin hava şartlarından, komşularından ve Monty amcanın gayliğinden dolayı başına gelecekler vardır. Traji ve komedi öğelerini birleştiren film, Bruce Robinston'un 1960 sonlarında yaşadığı hayatı konu alır.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Withnail gibi dostun olacağına düşmanın olsun:) Bol bol küfrettim kendisine. Kara mizahın hakkını veren bir film olmuş. Acı acı gülümsetiyor insanı. Oyuncular da çok yetenekli. Hiçbir işi rast gitmeyen bu adamlar filmin her karesinde o kadar çaresiz, o kadar hayattan bezmiş bir haldeler ki aynı havaya sizi de ustalıkla sokuyor ve film bitene kadar aynı modda tutuyor. Böyle bir film için İngiltere de süper arka plan olmuş. Sürekli yağmurlu, puslu havası kahramanlarımızın melankolizmine güzel eşlik etmiş. Hepsi bir arada bana yetti film. Ne bir eksik ne bir fazla şey istemedim. Konusu itibariyle eğlenceli olaylarla karşılaşacağını düşünen yorumları dikkat alarak izlesin.
6
1 yıldan fazla önce
bardamu profil resmi
bardamu
1
neredeyse 3 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
Ken Loach politik yönüyle, Mike Leigh hayatın sıradanlığı içindeki detaylarının doğallığıyla Bruce Robinson da bu filmiyle İngiliz sinemasının baş taçlarıdır bence. Withnail and I kara mizah türünün en iyi örneklerindendir. Yaşamın ağırlığının aslında hep peşimizde olduğu gerçeğinin, iki adamın çaresizliğiyle birleşip diyalogların ön planda olduğu ve tabii içine biraz da komedinin girdiği muhteşem film. Bana bazı bölümleri Mike Leigh'in tarzını da hatırlatmıştır. Kesinlikle izlenesi...
3
3 yıl önce
gasparnoe profil resmi
gasparnoe
ingiliz sinemasından çıkmış en iyi şey kanımca.
3
3 yıl önce

Withnail & I filmini beğenenler

Withnail & I filmi hakkında ilgi çekici içerikler