Altinli Kadin (Woman in Gold) (2015)

Altinli Kadin (2015)Woman in Gold

Puan 7.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
109 dakika
16
0
43
37
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Maria Altmann, sadece Nazilerce alınan Klimt Tabloları için savaşmamış, çocukluğu, gençliği, ailesi, geride bırakmak zorunda kaldığı tüm anısı için mücadele vermiş. Aktarılan bu hikaye, yaşanan trajedinin yalnızca bir soykırım değil; yağmalama, emek hırsızlığı olduğu gerçeğini de gözler önüne sermiş. Ne diyelim davalarında haklı olan nice güzel insanın yolunu aydınlatır umarım bu yapım.
error_outline
12 ay önce
Ilknur.m profil fotoğrafı
Ilknur.m
Çok güzel film... Kesinlikle tavsiye edilir...
error_outline
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
genel anlamda güzel bir filmdi . geçmiş yıllarda yaşanan olaylara ışık tutan farklı pencerelerden bir tane daha , o yılları anlamak bilmek adına güzel bir yapım :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Yahudiler o kadar masum değiller ama Nazilerin yaşattıklarınıda hiç bir kimse kimseye bu kadar gaddarca bir davranış göstermemiştir. İzlerken yaşanan o tüm duyguları bütün içtenliğiyle yaşatan muhteşem bir film ve muhteşem performanslar. İnsanların benliğini almak nedir ? Çok üzücüydü. Mutlaka izlenmeli.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
deryacengiz profil fotoğrafı
deryacengiz
Sanata ilgi duyuyorsanız bir de benim gibi Gustav Klimt hayranıysanız filmi belgesel niyetine izlemelisiniz. (ay aman spoiler yapma diyen okumasını gerisini ama bi yandan bilinen bir gerçek bilmemek benim cahilliğim) elimdeki Klimt kitabı konusu geçen tablonun Viyana'da olduğunu yazdığından benim için süpriz bir son oldu.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce