X-Men: Birinci sinif (X: First Class) (2011)

X-Men: Birinci sinif (2011)
X: First Class

Puan Like 8.1 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
132 dakika
cinemarty Mutantlar henüz yer altındayken, kendilerini ve güçlerini, normal insanların gözünde deşifre etmeden önce Charles Xavier ve Erik Lensherr, yani Profesör X ve Magneto, doğaüstü güçlerini tek tek keşfetmek başlayan iki genç delikanlıydı. Henüz birbirlerine düşman kesilmeden önce, kendileri gibi dışlanan diğer Mutantlarla işbirliği yaparak dünyayı tehdit eden tehlikeleri önlemeye çalışan iki yakın arkadaşın arası fikir ayrılıkları ile açıldı. O günden bu yana Magneto Kardeşliği ve Profesör X'in X-Men'i arasında devam eden ezeli rekabet nesilden nesle dahi aktarıldı... Michael Fassbender'in canlandırdığı Magneto ve James McAvoy'un canlandırdığı Professor X'in bir grup genç mutanta liderlik yaptığı yeni X-Men, seyirciyi efsanenin başlangıcına döndürüyor ve tarihin çizgine etki eden olayların arkasındaki gizemi gösteriyor...

Yorumlar

Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Girizgah çok iyi ama keşke efektler konusunda da biraz özen gösteselermiş.
1 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Müthiş bir film olmuş. Akıcı, girişte kitledi ekrana. Serinin en güzel filmi bence. Karakterler çok iyi işlenmiş, bu sayede geçmişe gitmiş ve X-men'in başlangıç noktasını görmüş olduk. ^^
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Mükemmel bir film olmuş. Serinin de en iyisiydi. Ayrıca serinin bu filmine kadar akılda kalan tüm soruları açıklıyor neredeyse. Karanlık tarafı da daha iyi hissettiriyor. Yani aslında absürtlüklerine rağmen karakterlerle empati kurabiliyorsunuz. Serinin zirve yaptığı film. Yeni karakterler ve isimler de çok iyi. Bugüne kadar hele de bu tarzın meraklısı olarak izlememiş olmama şaşıyorum :)
2 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Serinin en akıcı filmlerinden biriydi. Karakterlerin merak uyandıran geçmişleri bu filmde de güzel bir şekilde açıklanmış oldu. Mutlaka izlenmeli seri olarak.
neredeyse 3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Serinin en eğlenceli, en dolu filmiydi bana göre. Taşlar birer birer yerine oturuyor bu filmle. Diğer filmlerde karekterler cok silik geliyordu bana. Bu defa James McAvoy ve Michael Fassbender , karakterleri doruğa çıkarmış. Sonuna kadar soluksuz izledim.
neredeyse 3 yıl önce
Sapphira profil resmi
Sapphira
iyi bütünleştirmişler şimdi mevzuyu ^_^
3 yıldan fazla önce
Semraykut78 profil resmi
Semraykut78
.
4 yıldan fazla önce
nilufer510 profil resmi
nilufer510
x men serisinin en beğendimi.
4 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
harika
4 yıldan fazla önce
jeb3012 profil resmi
jeb3012
Aksiyon sonuna kadar..
neredeyse 5 yıl önce

X: First Class filmini beğenenler

X: First Class filmini içeren raflar

X: First Class filmi hakkında ilgi çekici içerikler