XXY (2007) afişi

XXY (2007)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Arjantin
Süresi
86 dakika
mineucar Alex ailesiyle birlikte Uruguay'daki küçük bir balıkçı kasabasında yaşayan on beş yaşında bir kızdır. Ancak bir sırrı vardır: Alex, çift cinsiyetlidir. Ailesinin arkadaşlarının yeni yetme oğullarıyla onları ziyarete gelmesi, herkes için bir kırılma noktası olacaktır. Cinsellik, toplumsal cinsiyet kimliği ve çocuklarla baş etmenin zorluğu hakkında keşfedilmeyi bekleyen film, 2007 Goya En İyi Yabancı İspanyolca Film ödülünün de sahibi.

Yorumlar

Boddah profil resmi
Boddah
Balık çocuk filminden daha iyi bir iş ortaya koymuş yönetmen,ilginçtir bir sonraki filminde çıtayı yükseltmek yerine düşürmüş maalesef ve başrol oyuncusu Ines Efron dan da bir türlü vazgeçemiyor.

Hassas bir konuya gerçekçi olduğu kadar sorgulatan,eleştirel bir bakış açısı getiriyor yönetmen.Yine toplum tarafından diğer tarafa itelenip,ötekileştirilmeye çalışılan çift cinsiyetli Alex in kendi içinde yaşadığı cinsiyet karmaşası,psikolojik gelgitleri,toplumun ve yaşıtlarının Alex e bakış açısı,ailesinin onu koruma içgüdüsü gibi kavramlar teker teker irdeleniyor.Sinematografisini oldukça başarılı bulduğumu da söylemeden geçemiycem.Gri ve karanlık Uruguay kareleri filmi,hikayesini ve atmosferini oldukça iyi bir şekilde tamamlamış.

Şüphesiz Ines Efron rol için biçilmiş kaftan.Film farklı bakış açıları oluşturabilmek adına sizin için iyi bir seçim olacaktır.Başarılı bir yapım,cesur bir konu seçimi.İzlemelisiniz.
0
neredeyse 2 yıl önce
kuantum profil resmi
kuantum
bizde olmaması gereken bir şeye sahip olsaydık ne yapardık...bizi bunu düşünmeye sevk eden bir film..
0
neredeyse 3 yıl önce

XXY filmini beğenenler

XXY filmini içeren raflar

XXY filmi hakkında ilgi çekici içerikler