Yamakasi - Modern zamanlarin samuraylari (Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes) (2001) afişi

Yamakasi - Modern zamanlarin samuraylari (2001)
Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
90 dakika
Noir Yamakasi, Paris sırtlarında yaşayan inanılmaz yetenekleri olan 7 genç hakkındadır. Yamakasiler hiçbir hileye başvurmaksızın, yer çekimini hiçe sayarak binaların çatılarından, balkonlarından ve duvarlarından atlayıp sıçrarlar. Mahalledeki bütün gençler onlara hayrandır ve onları taklit etmeye çalışırlar. Yamakasilere özenen bir çocuk ağaca tırmanırken kaza geçirir. Yamakasi’lerin, işe karışması ve bir hayat kurtarmak için yeteneklerini ortaya dökmeleri gerekir.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir-----------------> spora odaklanan film, yılına göre gayet başarılı. oyunculuk ve senaryo kalitesi beklemeyin. tamamen yetenek odaklı. yine de bazı basit duyguları anlatabiliyor. mesela bencillik, isteklerinin bir çocuğun hayatına mal olabileceğini gösteriyor. ana hikaye de çocuğu kurtarmak için yaptıkları. sahneler hızlı, çoğu hareketin ya başını ya da sonunu kaçırıyoruz. kamera açısıyla ilgili bir sorun sanırım, özellikle köpekli evde belli oluyor. kamera oyuncuları takip etmede de başarısız.
polis 55:25 dakikada yolun karşısındaki evin duvarında gölgeleri görüp bulundukları binanın üzerinde olduklarını anlıyor. 55:33 teki devam sahnesinde oyuncuları çatıda koşarken gösteriyor, gölgeleri ise yerde. farklı zamanlarda çekilip umursanmamış.
jamal ın ağaçtan düşünce öleceğinin belirtilmesi saçma geldi. kalp hastalığı var, zaten değişmesi gerekiyordu anladım da bu ağaçtan düştükten sonraki aciliyeti anlamadım. zaten bir zaman kısıtlayıcı yani nakli yapılacak olan kalbin başkasına satılması ihtimali üzerine olan bir kısıtlayıcı varken jamalın ölecekmiş gibi davranılması bana nedeni mantıksız bir baskı gibi geldi. rahatsız etti.
genel olarak hareketli ve sıkmadan ilerleyen, sinemaya yenilik getirmiş ve başarılı olmuş bir film.
0
11 ay önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Yamakasi, Paris sırtlarında yaşayan inanılmaz yetenekleri olan 7 genç hakkındadır. Yamakasiler hiçbir hileye başvurmaksızın, yer çekimini hiçe sayarak binaların çatılarından, balkonlarından ve duvarlarından atlayıp sıçrarlar. Mahalledeki bütün gençler onlara hayrandır ve onları taklit etmeye çalışırlar. Yamakasilere özenen bir çocuk ağaca tırmanırken kaza geçirir. Yamakasi’lerin, işe karışması ve bir hayat kurtarmak için yeteneklerini ortaya dökmeleri gerekir.
1
3 yıldan fazla önce

Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes filmini beğenenler

Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes filmini içeren raflar

Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes filmi hakkında ilgi çekici içerikler