Yedinci Kogustaki Mucize (7 Kogustaki Mucize) (2019)

Yedinci Kogustaki Mucize (2019)7 Kogustaki Mucize

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Ağlatan, Dram, Aile Filmi
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
132 dakika
146
5
325
9
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Orjinalini izleyen şanslı kişilerdenim. Uyarlama işler beni sürekli korkutur. Bu filme de öyle korkuyla başladım. Gerek Aras'ın oyunculuğu gerek senaryonun bu kadar başarılı revize edilmesi hoşuma gitti. Şimdi öncelikle bu bir dram filmi. Senaryo tabi ki sizi ağlatmaya çalışacak. Bu konudan şikayet edenler korku filmi filan izlerken hangi mantıkla izliyor diye sorgulamıyorum bile. Ayrıca finalin değiştirilmiş olması da gayet güzel. Bence onun da altından başarıyla kalkmışlar. Finali değiştirilmeseydi şikayet edenlerin çoğu bu defa da bari finali değiştirseydiniz diye veryansın edecekti eminim. Bazı konularda tutarlı olmak lazım. Velhasıl uyarlamalar konusunda önyargımı yıkan yapımlardan ve her yönüyle başarılı bir film izledim ben. Size de tavsiye ederim.
error_outline
7 ay önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Genel anlamda iyi bir yapımdı, yılda bir kaliteli Türk filmi izlediğimiz için de ekstra güzel gelip abartılmasını da çok doğal buluyorum, oyunculuklar da iyiydi, dram severlerin beğeneceği iyi bir türk filmi.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Geotitan profil fotoğrafı
Geotitan
Filme yok uyarlamaymış yok sonu değişikmiş gibi yorumlar yapmayı bırakıp neler hissettiğinizi anlatmaya başladığınız zaman yorum yapmış olucaksınız . Film 10 numara olmuş Aras Bulut muhteşem oynamış , küçük kızımızın her hali çok güzeldi . Senaryo zaten süper olmuş değişiklik yapılmış diye söylenenlere sesleniyorum böle daha güzel değilmi yani .
error_outline
1 yıldan fazla önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Ben çok begendim. Orjinalinin üstüne çok şey katmislar. Sonunu değiştirmeleri de hoş olmuş bence. Bir Kore sever olarak bu kadar güzel bı konuyu bizden biseyler görerek izlemek çok keyifliydi. Çok başarılı.
error_outline
1 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Güzel bir uyarlama olmuş. Seyir keyfi yüksek, oyuncular çok çok iyi. Müziklerle birlikte insanı alıp götüren, bazı sahnelerde yerden yere vuran bir yapım. Tabi filmin sonu çok eleştiri almış. Ben de orjinali tercih ederdim açıkçası. Ama düşününce Türk yapımı bir filmde ve bize ait cezaevi ortamında orjinal filmdeki gibi bir son yapmalarını beklemek de biraz haksızlık olur diye düşünüyorum. Yeni bir son izlemiş olduk ve bence bu son da gayet ilginç ve güzeldi. Özetle, izlemeniz tavsiye olunur :)
error_outline
1 yıldan fazla önce
oflayn profil fotoğrafı
oflayn
uyarlama konusunda iyiyiz tamam,ama bu filmin orjinalinde verilmek istenilen mesaj çok farklıydı.. sonunu bile bile izledim, sonunun farklı olması duygusal açıdan beni mutlu etse de orjinali kadar etki uyandırmadı bende. note : aras , sen müthiş bir oyuncusun.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Cardelia profil fotoğrafı
Cardelia
Yine güzel bir uyarlama filmi.
error_outline
1 yıldan fazla önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Mükemmel bir dram filmi
error_outline
1 yıldan fazla önce
yuzbasi48 profil fotoğrafı
yuzbasi48
Maalesef orijinal filmin konusunu alıp sonunu değiştirmeleri filmi çok kötü etkilemiş. Orijinal filmin vurucu etkisini yakalayamamış başarısız bir film olmuş.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
O kadar beğendim ki, çok başarılıydı, etkisinde bıraktı. Orijinalin üzerine ekleyerek bambaşka bir boyut kazanmış film. Aras Bulut İ. yine başarısını ortaya sergilemiş, üzerine de yan karakterlerimizin samimiyetiyle sımsıcak bir ortam oluşmuş. Hüzünlenmemek elde değildi, çok sevdim. Uyarlama yapımlar içerisinde kuşkusuz en iyilerinden ki özellikle müzikleri de çok güzeldi. Dram türünde film izlemek isteyenlere tavsiye ederim.
error_outline
1 yıldan fazla önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
etkilenmemek mümkün değil.. en başından sonuna..
error_outline
1 yıldan fazla önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Orjinalini izleyeli birkaç yıl oldu. Çok beğenmiştim ve Ağlamaktan içim çıkmıştı. Biraz unutayım zaman geçsin biraz da çok ağlayasım olmadığı için sürekli erteliyordum. Fakat orjinalinden değişiklikler yapmaları hoşuma gitti. Genelde uyarlamalarda repliklere varıncaya kadar aynı oluyor. Farklı bir film izlenmiş gibi olmuyor. Ama bu filmde sadece karakterler uyarlanmış gibiydi, gerisi sürpriz oldu. Dizi film çekimleri için de Muğlanın ne kadar ideal bir yer olduğunu bir kez daha gördük. Manzara huzur vericiydi. Film duygulandırdı, oyunculuklar göz doldurdu, güzeldi.
error_outline
1 yıldan fazla önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
Oyunculuklara bir şey diyemem ama uyarlamayın ya siz. Yok uyarlıyorsanız da öyle bir sona gerek yok. “Öyle bir son” spoiler değildir herhalde afmsfks
error_outline
1 yıldan fazla önce
cillembik profil fotoğrafı
cillembik
uzun bi aradan sonra film izlerken ağladım hıçkırıkla. bayağı sevdim, müthiş.
error_outline
1 yıldan fazla önce
muratdnmz profil fotoğrafı
muratdnmz
Hikayeleştirme konusunda biraz zayıf kalmış oyunculuklar güzel. sarp ve aras iyiydiler. birde kore versiyonunu merak ediyorum bakalım nasıl.
error_outline
1 yıldan fazla önce