Büyük Ustanin Efsanesi (Yip Man) (2008) afişi

Büyük Ustanin Efsanesi (2008)
Yip Man

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Kahramanlık, Suç
Yönetmen
Ülke
Hong Kong
Süresi
106 dakika
PrestijMeselesi Kung-Fu kökenli bir savunma tekniği olan Wing Chun dövüş sanatına ışık tutan gizemli bir geçmiş aydınlanıyor. Rakibi, hiçbir darbe almadan saf dışı bırakmanın sanatı olarak adlandırılan Wing Chun'u, Bruce Lee'nin ustası olan Ip Man'ın (Donnie Yen) hayatından kesitlerle birlikte izliyoruz...ALINTIDIR

Yorumlar

arifcicek profil resmi
arifcicek
İzlerken kendini bağlatan bir film..
0
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bruce Lee'nin Wing Chun hocası Ip Man'ın hikayesi. Biraz aksiyon dozajı gerçeğe göre arttırılmış muhakkak ama uzak doğunun en güzel dövüş sanatı filmlerinden birisi. Donnie Yen kendisine hayran olmamı sağladı yetenekleriyle.
2
neredeyse 2 yıl önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Alex de souza gibi adammışsın usta :) şaka bi yana film kişi kişilik çok iyi dövüş değilde insanlık dersi veriyor fazlasıyla. izlemeyin pişman olun o kadar.
0
2 yıl önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
100 kere izledim 100 kere daha izlerim bir insan hem dövüş sanatları ustası olacak hem de bu kadar saygılı,kibar gerekmedikçe asla ustalığını kullanmayacak mükemmel..
4
2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Her ne kadar dövüş filmlerinden nefret etsem de bu film dövüş odaklı değildi ve dövüş sahneleri adeta estetik bir dans havasındaydı. O sahneleri bile keyifle izledim. Kısacası çok sevdim filmi ve gerçekten yaşamış erdem timsali bu insana acayip saygı duydum.
3
2 yıldan fazla önce
Persistent profil resmi
Persistent
Bugün, kimin daha iyi olduğunu göstermek için burada değilim.
İnsanların farklı statüleri olsa da inanıyorum ki, bir insanın varlığı

bir diğerinden daha değerli değildir.Umarım birbirimize saygı duymaya

başlayabiliriz
1
3 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
Bir ustanın hayat hikayesi. ne kadarı gerçek bilemiyoruz ama bruce lee'nin hocası ip man'ın kaba güç odaklı dövüş filmlerinin mantalitesinden sıyrılan felsefe, zeka ve onur dolu mücadelesini izlemek oldukça keyifli. bazı sahneler tüyleri diken diken ediyor. dövüşü bir sanat haline getirebilen ustaların hikayeleri ahlak felsefesi açısından da yol göstericidir her zaman.
2
3 yıldan fazla önce

Yip Man filmini beğenenler

Yip Man filmi hakkında ilgi çekici içerikler