Sarhos atlar zamani (Zamani barayé masti asbha) (2000)

Sarhos atlar zamani (2000)Zamani barayé masti asbha

Puan 8.5 (6 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi, Kült
Yönetmen
Dil
Kürt
Ülke
İran
Süre
80 dakika
174
1
387
232
scrscream profil resmi
scrscream
"Suyumuz yok, bu nedenle(ilacı) tükürüğünle yutmalısın" yıllarca aklımdan çıkmayacak bir film.
report_problem
9 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Hayatın değerini minik oyuncularla tokat gibi yüzünüze vuran bir yapım. İzlenmeli.
report_problem
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Ay yutkunamadım yaaa :(((( Ne hayatlar ,ne acılar ,ne çaresizlikler var yaa...Çok manidar bir film ...Muhakkak zamanınızı bu filme ayırın ;-)
report_problem
2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
İnsanın canı yanıyor. Benim canımın yanması az bile. Utanıyorum.
report_problem
2 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
film boyunca her şeyden utandım. dertlerimden,üzüldüklerimden,istediklerimden... en çok da sevindiğim şeylerden utandım.en etkileyici sahne arasanız da bulamazsınız çünkü filmin tamamı etkileyici. boğazımdaki düğüm ne zaman iner hiç bilmiyorum.. lütfen izleyin.
report_problem
2 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Hiç kimse doğacağı coğrafyayı kendi seçmiyor, çocukların oynadığı filmler mutlaka insanı yüreğinden vuruyor da, bu filmdekiler birbirine hem kardeş, hem anne-baba olmak zorunda kalmış...Dünyanın hiç bir yerinde savaş olmasın, çocuklar ağlamasın, insanlar aç kalmasın, üşümesin, insanca şartlarda yaşasın, hayvanlara iyi davranılsın, yaş ağaç kesilmesin, sular kirletilmesin, ...(saymakla bitmiyor ki) istiyorum ben.
report_problem
2 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
aahh çaresizlik..
report_problem
2 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
ben en çok kardeşlerin birbirlerine olan sevgileri ve bağlılıklarından etkilendim. çocukluklarını yaşamaları gerekli bu zamanlarında abi evin babalığına soyunarak yaşamak ve kardeşini yaşatmak için iş peşinde koşuyor ama bu hayat mücadesi arasında kızkardeşinin okumasına bu denli önem veriyor etkilenmemek elde değil. diğer yandan abla çocuk yaşında kardeşini yaşatabilme umuduyla bir hiç uğruna gelin oluyor. sondaki o çaresizlik duygusu vicdanı olan her insanın içini sızlatır..
report_problem
2 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Gerçekçiliğini ve hikayesini beğendim. Oyunculuklar -çocuklar hariç-pek de iyi değildi. Yine de bazı şeylerin farkına varmak adına izlenmeli. Daha çocuk yaşta hayatın açlık, yokluk ve savaş çemberine sıkışıp kalmış insanları görmek, varlığını zaman zaman unutsak da böyle şeylerin gerçekten yaşandığını ve hala yaşanmakta olduğunu bilmek önemli. Bunları bir kez daha hatırlamakta yardımcı olacak bir yapım. İzlemenizi tavsiye ediyorum.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Çok başarılı, belgesel gibi bir film. Savaşta da , yoksullukta da, yoksunlukta da, yine çocuklar eziliyor, yine onlar kaybediyor. Dünyanın birçok yerinde benzer manzaralar var.İzleyin lütfen...
report_problem
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
İnsanın içini ürperten oldukça dokunaklı bir yapım. Ağzımı biraz bozucağım için kusura bakmayın ama bizler götümüzü yayıp oturduğumuz yerden belki sorun bile denmeyecek konularda şikayet edip duruyoruz ve hayatımızın değerini hiç bilmiyoruz. Oysa şükredecek o kadar şeyimiz var ki... Bizler açgözlülük, tatminsizlik içinde boğulurken dünyayının her bir köşesinde mazlum ve muhtaç insanlara gözlerimizi ve ellerimizi kapamış yaşamaya ve daha fazlası için bir yerlerimizi yırtmaya devam ediyoruz. Fakat hepsinden de acısı vicdandan yoksun insanları görmek.Filmin altında okuduğum şu yorum beni filmden daha çok üzdü açıkçası: ((-iğrenç vakit kaybı bir film..kürtlerden bir kez daha nefret ettim yaptıklarından da..hayvanlara eziyet de sinir bozucu zaten..anca kaçakçı yada terörist olabilirler ama asla barınamayacaklar hatta yaşama hakları dahi olmasın mümkünse o derece tiksiniyorum hiç öyle çocukları kullanarak sempatik olmaya acitasyon yapmaya çalışmasınlar nice erlerimiz şehit oldu onların yğzünden ve hala daha olmakta..ÜZGÜNÜM AMA BU KONUDA MEDENİ OLAMIYORUM)). Bu varlık içindeki nefretine ve ırkçılığına Şehitlerimizi de alet ediyor üstelik. Hayvanlara eziyet ediyorlarmış(!) Sen insana değer vermiyor nefret kusuyorsun bir de orada hayvanlar ve şehitlerimiz üzerinden prim kasıyorsun. Gerçekten o kadar sinirim bozuldu ki kusura bakmayın sizleri de böyle uzunca yazarak rahatsız ettim.
report_problem
2 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
İçim titredi resme o soğugu yaşanmışlıgı icimde hissettim..
report_problem
3 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
asla unutamayacağım bir film sarhoş atlar zamanı. çok az yönetmen ghobadi'nin başarısını yakalayabilir diye düşünüyorum. insanın içini titreten bir filmdi.
report_problem
5 yıl önce
Benq35 profil resmi
Benq35
Oyuncular profesyonel olmasa da sergiledikleri oyunculuk muhteşemdi....
report_problem
5 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
klasik olacak biliyorum...gercekten hayatimizin degerini bilmiyoruz...
report_problem
5 yıldan fazla önce