Zodiac (2007) afişi

Zodiac (2007)

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.4 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gizem, Biyografi
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
157 dakika
pulpfiction1 "Se7en” ve “Fight Club”ın yönetmeni David Fincher, San Fransisco körfez bölgesini dehşete boğmuş ve onlarca yıl boyunca şifreleri ve mektuplarıyla dört ayrı yargı bölgesinin yetkilileriyle alay etmiş bir seri katilin gerçek hikayesine dayanan gerilim filmi “Zodiac”la tekrar karşımızda. Bir avcıyı avlamak dört adam için bir saplantı hâlini alır; bu öyle bir saplantıdır ki onları eski hâllerinin birer hayaletine dönüştürür, yaşamları katilin bıraktığı sonu gelmeyen ipuçlarıyla bir kurulup bir yıkılır. (Sinemalar.com)

Yorumlar

Aaisha profil resmi
Aaisha
mükemmel oyuncularla gereksiz uzunlukta bir film.. sevip sevmediğimi bile anlayamadım... ama oyuncular harcanmış gibi.
4 ay önce
SuaY profil resmi
SuaY
Seri katil konulu filmler her zaman çekmiştir kendine. Merak ediyor bi kere insan. Bu filme yapılan bütün kötü yorumlara katılıyorum ama ne yazık ki.. Olmamış. Yine toplamışlar güzzelim oyuncuları ve yapamamışlar. Bunun yerine Salinui chueok filmini izleyin. Aradan o kadar zaman geçti hala etkisindeyim. Yapılacaksa böyle yapılır.
8 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Birbirine içine geçmiş konuları bi nevi peşine düşüyoruz David Fincher filmi uzatma konusunda mecbur kalmış bence o kadar kopuk senaryoyu birleştirebilmek emek isteyen bişey ve sonuç olarak ortaya harika bir senaryo çıkmış filmi dikkatli izlemezseniz kaçırdığınız zaman toparlamanız biraz sıkıntı zaten..
11 ay önce
starch profil resmi
starch
Hikaye güzel, tam sevdiğim türde bir film ama ikibuçuk saatimi boşa mı harcadım hissi bıraktı bende. Oyuncular ve yönetmenden beklediklerimi bulamadım. Bir de eylemsiz, konuşmalara dayalı bir film olmuş. ...
1 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Eğer gerçekten polisiye cinayet konularını seviyorsanız bu film size o kadar da uzun gelmeyecektir. Şahsen olaya kendimi kaptırdım, o kadar güzel kurgulanmıştı ki kendimi araştıranlardan biri gibi hissettim. Oyuncu kadrosu zaten harika. Beklentilerimi karşıladı. Çok beğendim.
1 yıldan fazla önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Zaten bir David Fincher filmi olduğu için kötü olma ihtimali yok. :D filmdeki o nevrotik tema zaten sizi yavaş yavaş içine alıyor. Kurgu, ses, oyunculuk resmen domino taşı gibi birbirini tamamlıyor. Başta Robert abiyi daha ön planda tutarlar diye tahmin ediyordum ama hikaye jake gyllenhaal üzerine kurulmuş. Daha iyi olabilirmiydi evet. Ama buda yeterli.
1 yıldan fazla önce
gamzedelen profil resmi
gamzedelen
Hikaye güzel. Ancak film o kadar uzun sürüyor ki, ya da öyle hissettiriyor bilemiyorum. Bi yerden sonra kopuyosun filmden. Ve film içinde hikaye kendi içinde dönüp duruyo. Bi yere bağlanılmıyo bi türlü.
neredeyse 2 yıl önce
xavalon profil resmi
xavalon
Uzman değilim ama, izleyici olarak film ile ilgili eksik bir şeylerin olduğuna katılıyorum. Çok fazla karakter olmasından mı, filmin süresinin uzun olması mı bilemedim. Kadro gayet sağlam ama maçta gol yok.
2 yıldan fazla önce
megung profil resmi
megung
Filme konsantre olamadığımdan mı senaryodan ve oyunculardan beklentimin yüksek olmasından mı bilmiyorum ama hiç tat alamadım filmden.
2 yıldan fazla önce
heheka profil resmi
heheka
harika bir kadro ve david fincher olduğu için fazla bir beklentiye mi girdim bilmiyorum fakat film olmamış olamamış.Jake gylenhaal rolünü yansıtamamış.Film senaryosu,gizemi ile film için büyük beklentiye sokuyor insanı fakat sonu hayal kırıklığı.Filmin gereksiz uzun olması da cabası.Yine de Mark ruffalo'nun diyalogları ve david fincher hatrına izlenebilir.
neredeyse 3 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Görüntüleri ve hikayesi ile şahane ancak oyuncuların senaryoyu yönetmen kadar iyi anlamamış olması sebebiyle hem iyi hem de kötü yönleri olan bir film Zodiac. Gizemi çözülememiş bir seri katil hikayesi etrafında dönen gizem karakterlerle özdeşleşmek adına zeki bir kurgu ile birebir verilmiş. Hatta kanıtlar toparlanırken izleyici de sürecin içine dahil oluyor, fikir yürütüyor tabiri caiz ise beyin cimnastiği yapıyor. Bunların yanında atmosferi de filmin başka bir artısı hatta kocaman bir artı lakin başta da dediğim gibi oyunculardan yana sıkıntılı olan Zodiac'ta ana karakter Jake Gyllenhaal film boyunca olayın peşine bıkmadan usanmadan takip eden tek karakter olarak filmin esas gücüne dönüşüyor. Fakat aynı Jake Gyllenhaal’ın ne seri katillere meraklı bir karikatürist kadar tuhaf; ne de işi yüzünden eşini, çocuklarını bile ikinci plana atmayı göze alacak kadar saplantılı bir araştırmacı olmayı beceremeyişi filmi zayıflatıyor. Polisiye ve gizem severlere yine de her türlü şiddetle tavsiye
3 yıldan fazla önce

Zodiac filmini beğenenler

Zodiac filmi hakkında ilgi çekici içerikler