2018 Altın Küre Adayları Açıklandı
(Yazar: incidamla)

2477508f a255 42e0 94eb 8066c3f50da8

Oscar’ın habercisi Altın Küre’nin adayları belli oldu. Bu yılın gözdesi 7 dalda adaylıkla, Guillermo del Toro'nun filmi The Shape of Water. Onu 6 dalda adaylıkla Steven Spielberg’in The Post’u takip ediyor. Fatih Akın'ın Aus dem Nichts (Paramparça) filmi de Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday gösterildi.

En İyi Film (Drama)

Call Me by Your Name
Dunkirk
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Film (Komedi/Müzikal)

The Disaster Artist
Get Out
The Greatest Showman
I, Tonya
Lady Bird

En İyi Yönetmen

Guillermo del Toro (The Shape of Water)
Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Christopher Nolan (Dunkirk)
Ridley Scott (All the Money in the World)
Steven Spielberg (The Post)

En İyi Kadın Oyuncu (Drama)

Jessica Chastain (Molly’s Game)
Sally Hawkins (The Shape of Water)
Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Meryl Streep (The Post)
Michelle Williams (All the Money in the World)

En İyi Erkek Oyuncu (Drama)

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Tom Hanks (The Post)
Gary Oldman (Darkest Hour)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esquire)

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi/Müzikal)

Judi Dench (Victoria & Abdul)
Helen Mirren (The Leisure Seeker)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Emma Stone (Battle of the Sexes)

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi/Müzikal)

Steve Carell (Battle of the Sexes)
Ansel Elgort (Baby Driver)
James Franco (The Disaster Artist)
Hugh Jackman (The Greatest Showman)
Daniel Kaluuya (Get Out)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Mary J. Blige (Mudbound)
Hong Chau (Downsizing)
Allison Janney (I, Tonya)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octavia Spencer (The Shape of Water)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe (The Florida Project)
Armie Hammer (Call Me by Your Name)
Richard Jenkins (The Shape of Water)
Christopher Plummer (All the Money in the World)
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

En İyi Senaryo

Guillermo del Toro ve Vanessa Taylor (The Shape of Water)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Liz Hannah ve Josh Singer (The Post)
Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Aaron Sorkin (Molly’s Game)

En İyi Özgün Müzik

Carter Burwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Alexandre Desplat (The Shape of Water)
Jonny Greenwood (Phantom Thread)
John Williams (The Post)
Hans Zimmer (Dunkirk)

En İyi Animasyon Film

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

Yabancı Dilde En İyi Film

A Fantastic Woman
First They Killed My Father
In the Fade
Loveless
The Square

En İyi Özgün Şarkı

Home (Ferdinand)
Mighty River (Mudbound)
Remember Me (Coco)
The Star (The Star)
This Is Me (The Greatest Showman)

En İyi Televizyon Dizisi – Drama:

The Crown
Game of Thrones
The Handmaid’s Tale
Stranger Things
This is Us

En İyi Televizyon Dizisi – Komedi:

Black-ish
The Marvelous Mrs. Maisel
Master of None
SMILF
Will & Grace

Televizyon Dizilerindeki En İyi Erkek Oyuncu Performansı – Drama:

Jason Bateman, Ozark
Sterling K. Brown, This is Us
Freddie Highmore, The Good Doctor
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Liev Schreiber, Ray Donovan

Televizyon Dizilerindeki En İyi Kadın Oyuncu Performansı – Drama:

Caitriona Balfe, Outlander
Claire Foy, The Crown
Maggie Gyllenhaal, The Deuce
Katherine Langford, 13 Reasons Why
Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale

Televizyon Dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu Performansı – Müzikal ya da Komedi:

Anthony Anderson, Black-ish
Aziz Ansari, Master of None
Kevin Bacon, I Love Dick
William H. Macy, Shameless
Eric McCormack, Will and Grace

Televizyon Dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu Performansı – Müzikal ya da Komedi:

Pamela Adlon, Better Things
Alison Brie, Glow
Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel
Issa Rae, Insecure
Frankie Shaw, SMILF

Televizyon İçin Yapılmış En İyi Televizyon Dizisi ya da Filmi:

Big Little Lies
Fargo
Feud: Bette and Joan
The Sinner
Top of the Lake: China Girl

Televizyon İçin Yapılmış Dizi ya da Filmde En İyi Performans Gösteren Erkek Oyuncu:

Robert De Niro, The Wizard of Lies
Jude Law, The Young Pope
Kyle MacLachlan, Twin Peaks
Ewan McGregor, Fargo
Geoffrey Rush, Genius

Televizyon İçin Yapılmış Dizi ya da Filmde En İyi Performans Gösteren Kadın Oyuncu:

Jessica Biel, The Sinner
Nicole Kidman, Big Little Lies
Jessica Lange, Feud: Bette and Joan
Susan Sarandon, Feud: Bette and Joan
Reese Witherspoon, Big Little Lies

Televizyon İçin Yapılmış Dizi, Sınırlı Dizi ya da Filmde Sergilenen En İyi Yardımcı Rol Erkek Oyuncu:

David Harbour, “Stranger Things”
Alfred Molina, “Feud”
Christian Slater, “Mr. Robot”
Alexander Skarsgard, “Big Little Lies”
David Thewlis, “Fargo”

Televizyon İçin Yapılmış Dizi, Sınırlı Dizi ya da Filmde Sergilenen En İyi Yardımcı Rol Kadın Oyuncu:

Laura Dern, Big Little Lies
Ann Dowd, The Handmaid’s Tale
Chrissy Metz, This is Us
Michelle Pfeiffer, The Wizard of Lies
Shailene Woodley, Big Little Lies

Yorumlar