13 Reasons Why (2017 - )

13 Reasons Why (2017- )

Bölümler
Puan Like 8.3 / 46 kullanıcı
Senin Puanın
Yapımcı
Ülke
ABD
Süresi
60 dakika
Son bölüm
irena 2007’de piyasaya çıkan aynı isimli Jay Asher romanından uyarlama olacak ve intihar eden Hannah Baker’ın hikayesini işleyecek. Maille bir öğrenciden diğerine geçecek şekilde talimatların gönderildiği kasetlerde Hannah, 13 neden göstererek akranları 12 kişinin ölümünde nasıl rol oynadığını ve neden canını aldığını açıklıyor.

Yorumlar

Agarta profil resmi
Agarta
izledikçe yavaş yavaş nefesim kesildi en sonunda boğuldum...
17 gün önce
tugced profil resmi
tugced
2.sezonun son bölümü mide bulantısı ve birçok şey.......
27 gün önce
12th profil resmi
12th
Bu duygu yoğunluğun içinde ağırlaştıkça ağırlaştım sanki. Diziyi izledikçe kademe kademe olduğum yere gömüldüm. Bazen diyordum bu Hannah’ta ne kadar salak bir kızmış, özellikle ilk başlarda arkasında bıraktığı kişilerin acı çekmesi için böyle bi ses kaydı yaptığını düşündüm. Ama dizinin gerçekten çok iyi noktalara değindiğini görürsünüz eğer duyguları çok uç noktalarda yaşayan biriyseniz bu gerçekten kasvetli olabiliyor. Aslında dizi iyi bir mesaj içeriyor kurgusunun altında.
2 ay önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Vurucu, yıkıcı, yaralayıcı bir dizi. Söylediğimiz bir sözün, yaptığımız bir hareketin hatta bazen konuşmak gerekirken susmanın bile ne kadar kırıcı olduğunu anlatıyor ve Goethe'nin de dediği gibi:
''Dünya hassas kalpler için cehennemdir.''
4 ay önce
Peris profil resmi
Peris
Gerçekten harika başlayan bir diziydi. Senaryo, oyunculuk hikayedeki derinlik; Müthişti. İlk bölümü nefesimi tutarak izledim. ama son bir kaç bölüm sanki başka ellerden çıkmışcasına sığ ve ucuzdu. Ayrıca hem şunu belirteyim: ergen dizilerine bu düşmanlık neden anlamadım. bir dizi yada film ergenler için olup gayet güzel olabilir. Bir çok örnek mevcut; diziyi savunma noktası bu olmamalı... Dizinin beğenmediğim yönleri aşırı şiddet içeren sahneleri ve intiharı özendirici içeriği. Hikaye tamamen farklı bir yöne evrilebilirdi. Ayakları yere sağlam basan bir hikaye varken, ne yazık ki kolayına kaçmışlar...
7 ay önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok güzel bir dizi.. bir sonraki bölümü merakla izletiyor.. bazıları ergen dizisi bu yeah diyor ama, kesinlikle ergen dizisi değildir..
8 ay önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
yaz aylarını boş geçmeyeyim diyerek başladığım, ancak kolay bitiremediğim dizi. hissederek izlerseniz bölümleri sindirmesi zaman alabilir. Hannah ın arkadaşı olup kurtarmak için can attım çünkü gerizekalı çevresi kızı görmemek için yemin etmiş resmen. Son darbeyi vuran o.cocugunu da bir kez daha küfürlerle anayım, bak yine sinirlendim. edebimle yorum yapayım dedim ama senaryo imkan vermiyor. izleyin
10 ay önce
aylinaykut profil resmi
aylinaykut
'Ergen dizisi yaaeee' diyenler diyenler... İzleyin. Hayatın gerçekleri, insanların acımasızlıkları, insanların suçlarından kaçması var...
10 ay önce
Ayselturkoglu profil resmi
Ayselturkoglu
İzleyici kitlesi genellikle 15-16 yaş arası olarak kabul edilmiş bir dizi fakat içeriği gerçekten çok ağır. Basit lise olayları, klişe mevzular olarak görülmemesi gerekiyor bence. Oyuncular karakterlerini çok güzel yansıtmışlar çok yakışmış hepsine. Ergen dizisi olarak tanımlanınca izlemeyi erteledim hep ama bu dizi ciddi anlamda bambaşka. İzledikçe insana bir ağırlık çöküyor resmen. Kendimi her şeye karşı sorumlu hissettim izledikten sonra.
11 ay önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Fazla abartmamak lazım orta kivamda bi dizi olmus . Bundan önce izlenmesi gereken daha öncelikli yapımlar bulunmakta
Onlara öncelik vermekte fayda var :)
12 ay önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Öncelikle dizi hakkında hissettiğim şey şuydu, "Sindirilmesi zor bir dizi..." Bir şekilde başlayıp, bölümlerin peş peşe gittiği türden. Finali ilk bölümden belli olan bir senaryoya rağmen, bırakamıyorsunuz. Her bölüm Hannah ile beraber boğuldum... Kasvetini paylaşmamak mümkün değil. Yaşantılarımız farklı olsa da, bu ülkede de lisede zorbalığa uğramışlarımız vardır. Bende uğradım, ve belki aramızdan bazıları da... Hatta eminim ki başka sebeplere bağlı olsa da bu dünyadan uzaklaşmayı isteyenleriniz oldu, belki denedi... Hannah'nın yaşadıkları yalnızca senaryo olamaz, değil. Bu yüzden izleyenleri bu denli etkilemeyi başardı... Söyleyecek fazla söz yok,veya var ama bu platformda değil. Eğer hassas bir yapınız varsa başlamayın, çünkü her kaset bir kesik niteliğinde...
1 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
''Bazen saçma şeyler kimsenin bilmediği kadar anlamlı olabilir.'' Bağımlılık yapan bir dizi,ilk bölümü izlediğiniz anda o kasetler size gönderilmiş gibi izlemeye başlıyorsunuz (clay'den bahsedilen kasedi merak ettiğiniz içinde devam edebilirsiniz :) dizinin senaryosu bu açıdan çok iyi yazılmış.) Her bölümde bir kaset dinlenmesi fikrini çok sevdim, bize Clay'ın yaşadığı ani kayıbın aslında duygusal olarak ne kadar ağır ilerleyip onu zorladığını anlıyoruz.Dizi bize Hanna aracılığıyla sorular soruyor kendimizi sorgulamaya ve ergenlik diyip geçtiğimiz zamandaki psikolojik değişimlerin aslında hayatımıza yön veren bir aşama olduğunu gösteriyor.Belki de hayatınıza son veren...Şunu belirtmek lazım dizi Hanna merkezli olmasının yanında aslında Hanna'ya bir hikaye anlatıcısı görevide verilmiş.Bence Hanna bir kelebek ve o kanatlarını çırpınca başka fırtınalara sebep olacak...
1 yıl önce
LeeWalker profil resmi
LeeWalker
1 yıl önce
Rumeysaynur profil resmi
Rumeysaynur
1 yıl önce
teletabi profil resmi
teletabi
Kardeşlerim ben bu bataklığa düştüm, siz düşmeyin diye buraya yazıyorum. İlk bölüme öylesine bakmıştım ve ilk izlenimim kesinlikle bir ergen dizisi olduğuydu. Normalde gidişati böyle olan bir diziyi 30.dakikaya gelmeden bırakırdım. Fakat öyle bir kurgusu var ki bırakamıyorsun. Her seferinde kendime söz veriyorum, bir bölum daha izleyip bu işkenceye son vericem şeklinde. Bir bölüm daha bir bölüm daha diye diye 10.bölüme geldim. Hannah'ın salaklığından ve diğer karakterlerin pişkinliklerinden sinir sistemim çöktu. Burada herkesin huzurunda söz veriyorum kalan 3 bölümü izleyip akıl sağlığımı zedelemeyeceğim. Siz de bana diziye başlamayacağınıza söz verin.
1 yıl önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Boş zaman değerlendirmek için izlenebilecek bir ergen dizisi sanmıştım ama bu dizi sadece bir ergen dizisi olmak için çok ağır. Ben çok etkilendim. Müzikleri efsane. İkinci sezonu da merakla bekliyorum.
1 yıl önce
mylethe profil resmi
mylethe
Dizi güzel özellikle de verdiği mesa on numara bence dikkat çekilmesi gereken bir noktanın üzerinde durulmuş. Müzikleri beğendim ayrıca sadece son bölümlerde birazcık yani bu kadar da olmaz dedim açıkçası birazcık zorlama gibi olmuş sanki son olaylar keşke ikinci sezona başka türlü bir geçiş sağlansaydı.
1 yıl önce
untildawn profil resmi
untildawn
Life is Strange havasının tamamını vermese de buna benzer bir dizi görmek sevindirici.
1 yıl önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
Güzel dizi. İlk bölümünden beni etkisi altına aldı. Kitabı olduğunu duyar duymaz hemen temin edip okumaya başladım. Kitabı da çok sürükleyici. Kitaba sadık kalmaları çok hoşuma gitti. Bölümleri okuyup okuyup hemen ardından da izlemek pek keyifli ^.^ Vakti olana bu taktik önerilir ;)
1 yıl önce

13 Reasons Why dizisini beğenenler

13 Reasons Why dizisi hakkında ilgi çekici içerikler