A Series of Unfortunate Events (2017 - 2019)

A Series of Unfortunate Events (2017-2019)

Puan 7.4 (14 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Uyarlama
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
50 dakika
Son bölüm
47
2
96
44
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Seriyi az önce bitirdim. Yorumlarıma başlamadan önce çok fazla etkilenmediğimi ve göz sembolünün de hikayeye atıf olacağını bildiğimden "izledim" bölümüne ekledim. Final bölümü çok aceleye gelmiş ve birden bitmek zorunda kalan bir dizinin yaşadıkları ile aynı kaderi paylaşmış gibi göründü bana. Hikaye akışı 15 yaşa kadar belki sıkmadan izletebilir ancak 20sini geçmiş biri olarak ben yer yer sıkıldım. Özellikle komikmiş gibi görünen şaklabanlık sahnelerinden. Poe'nun öksürmelerinden, yaşlı ikizlerin yalan aşık numaralarından, kötülerin bile büyümemiş çocuklar gibi yansıtıldığını görmekten gına geldi. Başından bu beceriksizler neyi başarabilir ki dedim ve haliyle kazanılamayacak bir serüven bekledim. Bir iki "insanlar iyi kötü diye ayrılmazlar" gibi sloganlar ve çeşitli sanat eserlerine, sanatçılara olan ithaflar beni etkiledi. Bazı olayların ve karakterlerin hikayelerinin sonunu göstermemesi hoşuma gitmedi. Esprileri bir çocuğa göre fena değil ama kesinlikle beynini geliştirmiş kimselere hitap etmiyor. Oyunculuklar çocuklar dışında oldukça iyi. Efektler çok zayıf özellikle Sunny'nin animasyon olduğu bölümler çok belli. Gene de oyunculukları takdir etmek gerek. Özellikle Neil Patrick.. Ama tabi ki Jim Carrey'in eline su dökülememiş. He bir de filmin kurgusu daha profesyoneldi. Bu kadar mantık hatası barındırmıyordu. Filmi izlemeyenlere daha çok öneririm. En azından Billy Connoly ve Merly Streep'ten yoksun kalmazsınız. Georgina olarak filmdeki yargıç Strauss'u deşifre etmek ayrı eğlenceliydi.
report_problem
1 yıl önce
starch profil resmi
starch
2 bölüm izledim. Kesinlikle bana göre değil..
report_problem
2 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
2. sezonu da oldukça başarılıydı. Zaman kaybetmeden bu diziyi izleyin derim. Henüz başlamayanlar var ise art arda izlemek daha keyifli :D
Bu arada;
Gerçekten güzel bir dizi, biraz basit ve absürd gelebilir, ama bence gayet eğlenceli, merak uyandırıcı ve sürükleyici :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
güzel, eğlenceli, çerezlik bir dizi.. yalnız bazıları her ne kadar Neil Patrick Harris ı, Jim Carrey ile kıyaslasa da bence Neil Patrick Harris gayet başarılı ve Jim Carrey i aratmıyor..
report_problem
2 yıldan fazla önce
KlaketKafa profil resmi
KlaketKafa
İster istemez Jim Carrey ve Neil Patrick Harris karşılaştırması yapıp durdum diziyi izlerken. Jim Carrey baskın çıktı haliyle... Bir de Neil Patrick Harris'in hal ve tavırları Barney Stinson'dan kopamamış. Kont Olaf'a baktıkça Barney canlanıyor gözümde. Giriş müziğini çok beğendim =) Dizinin renkleri ve çekim tarzı bende Pushing Daisies havası uyandırdı. Genel olarak seriye hakim olan hüznü de buram buram hissediyorsunuz.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Gayet güzeldi. Takip etmeye ve izlemeye değer kesinlikle. Ara anlatımlar da fena değildi. Kendileri ile ironi yapmaları da hoş olmuş bence. Neyse İzleyin karar verin.
Ha bu arada,

report_problem
3 yıldan fazla önce