Alchemy of Souls (2022 - )

Alchemy of Souls (2022 - )

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Tarih, Romantik, Fantastik
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Son bölüm
9
1
22
6
Yvaine profil fotoğrafı
Yvaine
İlk kez Kore dizisi izleyecek olanlara bunun gibi bir sürü terimi, karmaşık isimli mekanları olan ve en önemlisi de bir sürü karakterden oluşan bu diziyi önermiyorum. Çok fazla kafa karışacaktır ve bu karışıklık diziden keyif almayı engelleyecektir diye düşünüyorum. Gel gelelim dizinin bende bıraktığı son düşüncelere. Diziyi daha 5 dakika önce bitirdim. 2 sezonu da peş peşe izlettirdi. Keyif aldım ama şöyle bir düşündüğümde beğenmediğim tarafları da vardı. Beğenmediğim kısımları açıklamam gerekirse SPOILER GELİYOR
.
.
.

dizinin daha ilk bölümünde bize kadın karakterin ne kadar güçlü, yenilmez olduğu gösterildi ve ben de kadını daha fazla öne çıkarırlar sandım. Ama hiç öyle olmadı. Hadi dedim belki ilerleyen bölümlerde güçlerini kazanıp yine eski karizmasını görürüz, ama yine olmadı. İlk sezon boyunca kadın karakter, erkeği desteklemekten başka bir şey yapamadı sanki. Çok geride kaldı. Hep erkek karakterin bir şeyleri başarmasını izledik ve bazı sahneler çok üstün körü anlatılıp geçiştirildi gibi. Daha fazla büyü sahnesi olur sanmıştım. Özellikle erkek karakterin büyü öğrenme kısımları gösterilir sandım ama çok geçiştirildi … Bir de kadın oyuncuya bir türlü ısınamadım. Zaten oldum olası oyunculuğunu pek beğenemediğim birisiydi. Diziyi de sırf konusu için kadın oyuncuyu kafama takmamaya çalışarak izledim. 2.sezondaki kadın oyuncunun da performansını öyle çok beğendiğimi söyleyemem ama yine de 2.sezonun havasına daha uygun gibiydi.

SPOILER BİTTİ


Tüm bu olumsuzluklarıma rağmen dizinin genel kurgusu kendisini izlettiriyor. Tabi yan karakterlerin hikayelerinin güzelliği de unutulmamalı. Onlar da çok güzeldi. Görsel efektler de o klasik Antik Çin dizileri gibi değildi kesinlikle. Çok başarılıydı ?
error_outline
2 ay önce
Ilknur.m profil fotoğrafı
Ilknur.m
2. Sezon da gayet iyi başladı. Aynı kalitede devam...
error_outline
5 ay önce
Ilknur.m profil fotoğrafı
Ilknur.m
Güzel dizi... 2. kısım da yıl içinde yayınlanacağı haberi geldi... Bekliyoruz bakalım...Tavsiye edilir...
error_outline
9 ay önce