Altered Carbon (2018 - 2020)

Altered Carbon (2018 - 2020)

Puan 7.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Gizem, Aksiyon
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
60 dakika
Son bölüm
84
6
209
39
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
An itibariyle ilk sezonu bitirmiş bulunmaktayım. Ne beğendim ne de beğenmedim diyebilirim birinci sezon için. Çok aradayım. Senaryoda mı vardı sıkıntı, oyunculuklarda mı yoksa her ikisinde mi emin değilim ama bi yerde vardı bişeyler. Bu sıkıntılar olmasaydı dizi şu an çok farklı bi yerde olurdu kanaatimce. 2. sezon daha iyiymiş. öyle duydum ama bakalım.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Açıkcası beklentimin çok çok çok altında kaldı sadece on bölüm olmasaydı muhtemelen yarısında bırakırdım ama bitireyim dedim yine de. Belki de çok büyük beklentilerle izlediğim için böyle oldu bilmiyorum. Ama bana göre eğer filmi yapılsaydı imdb puanı büyük ihtimal 5,5-6,4 arası birşey olurdu. Bilim Kurgu severim aksiyon da severim fakat ikisini bir arada sinemada pek sevmem. Oyunlarda bile çok çekici geldiğini söyleyemem. Gördüğüm kadarıyla dizilerde de sevmiyormuşum :) Yılın en üzen dizisi oldu 2019'da. 4,7/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
Lalaith profil fotoğrafı
Lalaith
Romanı okumadığım için uyarlamanın romana ne kadar sadık kaldığını bilemiyorum. Ama yarattıkları dünyayı gayet başarılı buldum. Çoğu karakterin kendi hikayesi vardı ve dizi bunu uzun monologlar yerine ipuçları veya flasbackler ile gayet de iyi anlatıyor ki böylece hem karakter/hikaye yönünden zenginleşiyor hem de çok akıcı bir anlatıma sahip oluyor. Görsel efektlerin kullanımı da gayet dozundaydı, hepsinin hikayeye bir katkısı vardı ve gerçek hissi vermede cidden başarılıydı. Ayrıca hikayeyi de sevdim; burdaki yorumlarda klişelerden söz edenler olmuş ama hikayedeki mevzular insanlığın hala uğraştığı paradokslar. Paradoks orda duruyosa bunu kullanırsın diyelim. Belki türe alışık olmayanlara ilk başta karışık gelebilir. Ben beğendim ve en az 8 puan diyebilirim.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Sekyazar profil fotoğrafı
Sekyazar
ilk bölüm güzel sonrasını ay yapım çekmiş sanırım
error_outline
4 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
2.sezonu gelir mi bilmem bana göre çok tadında bitti zira. Kitabına göre eksiklikleri olsa da epey keyif aldığımı söyleyebilirim. Evet dizi o övündüğü bütçeyi pek yansıtamadı, evet oyunculuklar yeterli düzeyde değildi ama sunduğu hayal gücü dahi bana kalırsa izleme sebebi.
error_outline
4 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir-------> joel kinnaman robocop filminde dikkatimi çekmişti. buradaki en iyi performansta kendisinin. yakın çekimleri başarılı. her hissettiğini bana başarı ile aktardı. diğer oyuncular vasat. martha higareda sonradan açılıyor. yine de vasat üstü diyemem. robocop taki gibi kinnaman performansı diğerlerini sönük bırakıyor. kovacs karakterinin her iki halini de sevdim. dichen lachman ın rolünün alt yapısı eksik bırakılmış. oyuncusu da başarılı değildi. karakter daha iyi işlenmeliydi. geçmiş sahnelerinde bu karaktere önem verilmeliydi. hikaye ilgimi çekti görsellerini başarılı buldum. cgı çokluğu gözde hoş durmuyor o ayrı. kurgu ve sahneler iyiydi. beklentimi aştı diyebilirim. içeriği çabuk çözülebilecek bir dava değildi. dizi içerisinde, davanın 2 sonucu olması ve ikisinde de gidilen yolların anlatılması hoşuma gitti. yan karakterlerin hikayeye girişi ve katkıları da iyiydi. sonucun tahmin ettiğimden farklı çıkması beklentimi aşmasının sebebi olabilir. senaryoyuda başarılı buldum. dizinin sonlarına doğru kardeşinin ortaya çıkması ve yaptıklarının anlatılması hikayeyi biraz durağanlaştırdı.
bilinç nakli, klonlama, ölümsüzlük, yüksek fiziksel ve zihinsel güç gibi konuları gelecek zamanda anlatan bu dizi bize yetersiz teknolojik anlatım sunuyor. hikayenin gidişatı için bazı teknolojiler maniple edilmiş. mesela ortega yı hastaneye yetiştiren kovacs ın aracı istediği gibi kullanabilmesine takıldım. hava aracı kullanırken bu zamanda bile bir yol gösterici, sınırlayıcı veya belirleyici mevcut. ayrıca hava da yol varmış gibi trafik sıkışıklığı yaratılmış. gerilimi arttırmak için böyle hilelere baş vurulması hoşuma gitmedi. dizide yer ve mekan isimleri de komik buldum. özellikle yerin içeriği hakkında bilgi veren isimler. dizinin bazı bölümlerinde dinin ön plana çıkması beklemediğim ayrıntıydı. güzel anlatıma sahip olmasa da yeterliydi. ilgi çekici bir konu, bolca ayrıntının işlendiği içeriği, karakterleri ve karanlık tonu sayesinde oldukça beğendiğim ve başarılı bulduğum bir dizi oldu. insan hayatının önemsiz olduğu yapımlara aşina olmamızı, kanlı sahnelere bağışıklık kazanmış ve cinsel içeriklere alışmış olma şartlarını karşılıyor iseniz kaçırmamanız gereken bir dizidir. zaten +16 sınırla yayınlanıyor.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Gokalpb profil fotoğrafı
Gokalpb
10 bölümlük, süslü bir Hollywood filminden ötesine geçememiş ne yazık ki. Başından sonuna kadar klişe sahnelerle, repliklerle dolu. Orijinal hiçbir şey göremedim desem abartmış olmam. Görsellik olabildiğince ön planda tutulmuş. Fena da olmamış. Yer yer cgi hüsrana uğratsa da genele bakıldığında tatmin edici olduğu söylenebilir. Evet her şeye rağmen kendisini izletti ama artık klişeleşmiş, kalıplaşmış sahnelerden/repliklerden bıkan tek ben değilimdir diye düşünüyorum. ellerindeki potansiyel yanlış değerlendirilerek, çok güzel olabilecekken ne yazık ki vasat bir dizi ortaya çıkarılmış.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
Büyük beklentiyle,heyecanla,duyduğum günden beridir bekliyordum.''bu muymuş''dedirtti.Görsel olarak efsane,uğraşılmış paralar harcanmış belli ama sırf görseli beğeneceğimi bileydim göz bebeğim Blade Runner ı tekrar açıp izlerdim.Hem hikayesi wow dedirtmiyor hem de sıkıcı gelen çok fazla sahne var.Kesinlikle vasat demiyorum ama caddeler sokaklar Blade Runner dan ceket Rick ten;bütçe dediler,siberpunk dediler,muhteşem olacak hissi yarattılar ortaya normal bir dizi...Çok doluyum çok:(.Yorumlarınızı merak ediyorum,sıkıntı bende de olabilir bu dizi olayından anlamıyorum:D
error_outline
4 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
dizi ilerledikçe ilginç bir hal almaya başladı ister istemez merak ediyorsunuz tavsiye edilir :)
error_outline
4 yıldan fazla önce