American Crime Story (2016- ) afişi

American Crime Story (2016- )

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Dram, Suç
Ülke
ABD
Süresi
42 dakika
Son bölüm
Ricky.McFloyd Dünyada yaşanan tarihi cinayet davalarının konu olarak işleneceği American Crime Story’nin ilk sezonu Amerikan futboluna 70’lerde damgasını vuran ünlü sporcu V.O.J. Simpson’un eski karısı Nicole Brown Simpson’ı öldürmekle suçlandığı davayı konu alıyor. The People V. O. J. Simpson isimli ilk sezonunda, davanın kaotik atmosferi, gerçek görüntülerle her iki tarafın da bakış açısıyla izleyicilere sunuluyor. Tarihte halk tarafından canlı olarak izlenen ilk dava olarak kabul edilen bu duruşmalar serisi aynı zamanda reality show’ların da başlangıcı sayılıyor. Los Angeles’ın en gözde ve sakin semtlerinden biri olan Brentwood’da bir gün sabaha karşı ölü bir kadının bedenini gören mahalle sakininin polisi aramasıyla başlayan ve zaman geçtikçe tüm dünyanın en çok takip ettiği olay haline gelen davayı en ince detayına kadar konu alan dizide izleyiciler bütün karakterlerin kendi gözlerinden yaşananlara tanık oluyor. Günümüze kadar uzanan medyatik değeri, yüzyılın en çok takip edilen davası olması ve karar anının şaşırtıcı sonucu baştan sona dizide izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Yorumlar

Philosophy profil resmi
Philosophy
Her açıdan oyunculuklar, dönemin yansıtılması v.s çok çok başarılı. İzledikçe olaylar nasıl gitmiş araştırmaya başlıyorsunuz. Zaten izlerken insanın sinirlerine hakim olmaması pek mümkün olmuyorken her şey kabak gibi ortadayken, adaletsiz olunması insanı iyice sinirlendiriyor. Geçmişten günümüze kim bilir kaç kişinin hakkı böyle yendi.
3
7 gün önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
İzlediğim en iyi biyografik dizi olabilir. Bütün görsel ayrıntıları birebir aktarılmış. Ki bunun sebebi de saatlerce mahkeme kaydı videoları olabilir. Tarihin en büyük medyatik davasının arka planını oldukça objektif bir şekilde aktarmış. Herhangi bir rengi yok. Ama paranın adalet karşısında ki gücünü korkutucu şekilde görebilmemizi sağlıyor. Cast çok hoşuma gitti. Cuba Gooding jr çok orta şeker oynamış. Yani bazı yerlerde aşırı abartı, bazılarında ise aşırı içtenlik katmış. O yüzden net birşey söyleyemeyeceğim. Sarah Paulson gene ağlamaklı y0z ifadesiyle karşımızda. Çizgisi sabit. Courtney b. Vance (Detroitli olmasından sanırım) Johnnie Cochran gibi inatçı ve sert birini birebir canlandırmış. Gerçekten tek kelime ile harikaydı. Onun dışındaki oyunculuklar da bütünü iyi tamamlamış. Kesinlikle izlemelisiniz.Mini dizi olarak geçiyor. Umarım bu türdeki yapımların sayısı artarak devam eder.
3
9 ay önce
Seda.. profil resmi
Seda..
çok başarılı, özellikle oyuncu seçimleri.. gerçek karakterlere çok benzer seçimler yapılmış. izlerken genelde sinirden kudurdum ama bu dizi kötü demek değil aksine tam tersi yanlış anlaşılmasın, sadece haksızlığa gelemediğim için. izlenmeli..umarım 2. sezon hikayesi de bu kadar kaliteli olur..
4
1 yıldan fazla önce
KingoMelo profil resmi
KingoMelo
O.J Simpson konusunu açıkçası bilmiyordum. Fakat dizi konusu açıklandıktan sonra açıkçası çok fazla araştırdım ve böyle bir kaosu nasıl kaçırmışım diye çok pişman oldum. Sırf olay yeri incelemenin hataları yüzünden ve "Dream Team" diye adlandırılan dönemin en iyi avukatlarının çok çok iyi savunma yapmaları sebebiyle
1
neredeyse 2 yıl önce

American Crime Story dizisini beğenenler

American Crime Story dizisini içeren raflar

American Crime Story dizisi hakkında ilgi çekici içerikler