American Crime Story (2016 - )

American Crime Story (2016 - )

Puan 8.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Dram, Suç
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
42 dakika
Son bölüm
37
0
68
37
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Genelin aksine benim için önceki sezondan daha kolay izlenebilir bir sezon oldu. Darren Criss'in sinir eden oyunculuğu yüzünden daha doğrusu bu kadar iyi oynadığı için çoğu kişi tahammül edemeyip diziyi yarıda bırakmış. Ben onlardan olmadım ama benim 2. sezonun ismiyle sorunum oldu. Sen sezonun ana teması Versace cinayeti olackamış gibi isim koyuyorsun ama biz Versace'yi toplamda 1 bölüm uzunluğunda bile göremedik. Sezonun geneli onun suikastine hazırlık aşaması gibiydi. Bu açıdan bakınca işin kolayına kaçmışlar sanki. Yine de 3. sezonu merakla beklemeye başladım diyebilirim. Toplam 2 sezon içinde en kötü bölüm 2x07, en iyi bölüm ise 1x10 olmuş.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
İkinci sezon Andrew Cunanan'ın işlemiş olduğu Gianni Versace cinayeti ve cinayetleri ele alması ilk sezon gibi yine izletti. Ama sanki ilk sezon ben de daha iyi etki bıraktı. Dönemin yansıtılışı, oyunculuklar, kostüm, makyaj açısından bu sezon daha başarılıydı. Özellikle Andrew'u canlandıran Darren Criss oyunculuğu müthişti ve iyi projelerde görebiliriz. Yılların oyunculuğu ve makyajda birleşince Penelope Cruz'u canladırdığı Donetalla rolünden ayırmakta pek mümkün değildi. Tabii olayların iç yüzü ne kadar doğru bilmiyoruz ama (Dizi hakkında Donetalla Versace olaylar çarpıtılıyor diye dava açacakmış.) kısa ve öz yerinde başarılı bir sezon olmuş. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler. :)
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Her açıdan oyunculuklar, dönemin yansıtılması v.s çok çok başarılı. İzledikçe olaylar nasıl gitmiş araştırmaya başlıyorsunuz. Zaten izlerken insanın sinirlerine hakim olmaması pek mümkün olmuyorken her şey kabak gibi ortadayken, adaletsiz olunması insanı iyice sinirlendiriyor. Geçmişten günümüze kim bilir kaç kişinin hakkı böyle yendi.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
İzlediğim en iyi biyografik dizi olabilir. Bütün görsel ayrıntıları birebir aktarılmış. Ki bunun sebebi de saatlerce mahkeme kaydı videoları olabilir. Tarihin en büyük medyatik davasının arka planını oldukça objektif bir şekilde aktarmış. Herhangi bir rengi yok. Ama paranın adalet karşısında ki gücünü korkutucu şekilde görebilmemizi sağlıyor. Cast çok hoşuma gitti. Cuba Gooding jr çok orta şeker oynamış. Yani bazı yerlerde aşırı abartı, bazılarında ise aşırı içtenlik katmış. O yüzden net birşey söyleyemeyeceğim. Sarah Paulson gene ağlamaklı y0z ifadesiyle karşımızda. Çizgisi sabit. Courtney b. Vance (Detroitli olmasından sanırım) Johnnie Cochran gibi inatçı ve sert birini birebir canlandırmış. Gerçekten tek kelime ile harikaydı. Onun dışındaki oyunculuklar da bütünü iyi tamamlamış. Kesinlikle izlemelisiniz.Mini dizi olarak geçiyor. Umarım bu türdeki yapımların sayısı artarak devam eder.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Seda.. profil fotoğrafı
Seda..
çok başarılı, özellikle oyuncu seçimleri.. gerçek karakterlere çok benzer seçimler yapılmış. izlerken genelde sinirden kudurdum ama bu dizi kötü demek değil aksine tam tersi yanlış anlaşılmasın, sadece haksızlığa gelemediğim için. izlenmeli..umarım 2. sezon hikayesi de bu kadar kaliteli olur..
error_outline
6 yıldan fazla önce
KingoMelo profil fotoğrafı
KingoMelo
O.J Simpson konusunu açıkçası bilmiyordum. Fakat dizi konusu açıklandıktan sonra açıkçası çok fazla araştırdım ve böyle bir kaosu nasıl kaçırmışım diye çok pişman oldum. Sırf olay yeri incelemenin hataları yüzünden ve "Dream Team" diye adlandırılan dönemin en iyi avukatlarının çok çok iyi savunma yapmaları sebebiyle
error_outline
neredeyse 7 yıl önce