American Gods (2017 - )

American Gods (2017- )

Bölümler
Puan Like 9.0 / 14 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Fantastik, Uyarlama
Ülke
ABD
Süresi
60 dakika
Son bölüm
KerseL Neil Gaiman’ın 2001 yılında yayımlanan aynı isimli romanından uyarlanan American Gods’ın senaryosunu Bryan Fuller ile Gaiman birlikte kaleme alıyor. Starz kanalında 2017’nin ilk aylarında izleyiciyle buluşacak olan dizi, gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahip olan Shadow’un hikayesini ele alıyor. American Gods, mitolojinin eski Tanrıları ile modern dünyanın teknoloji, uyuşturucu, aç gözlülük ve ünlü kişilere tapması sonucu doğan Tanrıların giderek kızışan anlaşmazlıklarının öyküsünü anlatıyor… Geçmişte birtakım kirli işlere bulaşmış olan Shadow, cezasını tamamlamak üzeredir. Artık tek istediği, eşi Laura’yla birlikte sessiz sakin bir yaşam sürmek ve beladan mümkün mertebe uzak durmaktır. Ta ki, eşinin korkunç bir kazada hayatını kaybettiğini öğrenene kadar. Cenazeye gitmek üzere bindiği uçakta bir adamla tanışır. İsminin çarşamba olduğunu söyleyen bu düzgün giyimli, yaşlı adam, Shadow hakkında hiç kimsenin, hatta kendisinin bile bilmediği şeyler anlatır ve onu yaklaşan fırtınaya karşı uyarır. Bundan böyle artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır, çünkü günlük hayatın o sakin yüzeyinin altında, Amerika’nın ruhunu ele geçirmek için büyük bir savaş kopmak üzeredir...

Yorumlar

Arcadia profil resmi
Arcadia
Yaa sen nasıl bir diziymişsin ... boşuna bekletmişim, kendine has bir yapı ve müthiş kurguya sahip. Çok başarılı buldum. Hatta detayları o kadar merak ediyorum ki direk kitabını alıp okuyacağım. Kitapta çok daha fazlası var. Ama öncelikle diziye şans vererek başlayın derim. İnanılmaz özgün bir yapım.
4 ay önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
çok farklı, değişik, manyak bir dizi.. izlediğim hiç bir diziye benzemeyen tamamen kendine özgü bir dizi.. atmosferi, oyuncuları çok iyi.. kendini bozmazsa efsane olmaya aday bir dizi.
8 ay önce
tugberto profil resmi
tugberto
Çok yavaş ilerliyor maalesef dizi.
9 ay önce

American Gods dizisini beğenenler

American Gods dizisi hakkında ilgi çekici içerikler