Band of Brothers (2001) afişi

Band of Brothers (2001)

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Ülke
ABD
Süresi
594 dakika
Son bölüm
Ghoost Kardeşler Takımı, tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan, II. Dünya Savaşı temalı, 10 bölümlük televizyon dizisi serisidir. Ortak yapımcılığını, Akademi Ödüllü Er Ryan'ı Kurtarmak filminde beraber çalışan Steven Spielberg ve Tom Hanks üstlenmiştir. 2001 yapımı Kardeşler Takımı hala Dünya'nın birçok yerinde TV kanallarında yayınlanmaktadır. Dizi, II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506.Alay'ın 101.Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır. Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Georgia'daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Market Garden Harekâtı ve Bastogne Savaşı ve Berghof'taki Hitler'in kalesinin ele geçirilmesi sahnelenmiştir. Dizideki olaylar Ambrose'nin Easy Bölüğü'nden hayatta olanlar ile gerçekleştirdiği bire bir röportajlar ile şekillendirilmiştir. Ayrıca savaş sonrası hayatta kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır

Yorumlar

mrfaruk profil resmi
mrfaruk
bir çok filmde görmediğiniz savaş sahnelerini bu dizide görebilirsiniz.fakat onun dışında fazlasıyla amerikan egosuna maruz kalabilirsiniz :)
neredeyse 2 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
İzlediğim en gerçekçi yapımlardan biriydi. Olayların ne kadarı gerçek ne kadarı abartı bunları umursamıyorum ortada gerçekten müthiş bir emek harcanmış dönemini aşmış kalitede bir yapım var. Bana göre dünyanın en iyi dizisi olmasa da mutlaka izlenmesi gereken bir dizi. Helal olsun adamlara nasıl propaganda yapacaklarını askerlerini nasıl kahramanlaştırıcaklarını gerçekten biliyorlar. Biz de tarih boyuncaki milyonlarca kahramanlarımızı ancak utandırıp rezil edelim. Ne kadar acı !!!
2 yıldan fazla önce
Guapo profil resmi
Guapo
II. Dünya Savaşı'na ilgisi olan ve savaş filmlerini sevenler için bulunmaz bir görsel nimet. Ne uzun sezonları kapsayan bir dizi ne de iki üç saatlik bir film. Kurgu ve karakterleri ile harika bir savaş serisi.
2 yıldan fazla önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
ne denebilir ki dizi değil savaş izledim ancak bu kadar gerçekçi olabilirdi inanılmazdı oyunculuklar harikaydı tek bölüm oynayanlar bile harikaydı tom hanks ve steven spielberg müthiş bişey çıkarmışlar masraftan kaçmayıp her detayda gerçekçiliği çok başarılı vermişler en son six feet under bitince böyle hissetmiştim çok özel bir yapım
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İnanılmaz kaliteli bir dizi, mini dizi. On bölümlük bir dizi ve bütçesi 100 milyon $. Sanırım bugüne kadar çekilmiş en gerçekçi savaş sahnelerine sahip. Tabi bir de Pacific'i izleyeceğim bundan sonra ama azıcık bir savaş merakınız varsa asla kaçırmayın.
3 yıldan fazla önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
çok keyifli 1 sezoncuk mini dizi
3 yıldan fazla önce

Band of Brothers dizisini beğenenler

Band of Brothers dizisi hakkında ilgi çekici içerikler