Bartu Ben (2018)

Bartu Ben (2018)

Puan 6.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
40 dakika
Son bölüm
22
2
59
3
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
Art arda izlediğim iyi dizilerden midir - ki onlar da benzer mesajlar veriyordu - yoksa çok beklentiye girdiğimden midir nedir çok vasat geldi. Bitse de gitsek modundaydım hep. Çok sıktı. Bu kadar uzatmaya gerek var mıydı dedirtti yani-3. Bölüm "Ne istiyorsun.?"sahnesini tenzih ederim. Zaten o sahneyle oturdum dizinin başına. - Bartu'yu çok severim halbuki. Gönlüm el vermiyor karalisteye almaya. Ama bu yorumu da atmak boynumun borcu :D
error_outline
11 ay önce
neoldu profil fotoğrafı
neoldu
Kalabalığın içinde yalnızlığı, teknoloji bağımlılığını, sosyal medyakolik insan sürüsünü, rolün bir sanatçıya yapışıp kalmasını, sanatın uçlarında gezelim, marjinal olalım derken sanatı bok edenleri, ünlü camiasının kamera arkasındaki hallerini, sarı çorap çekmecesini, bol viski bardağını göreceğiniz biz mini dizi. Bartu'nun müziğini, oyunculuğunu daha iyi anlayıp kavrayacağımız bir dizi olmuş. Hem bizden hem değil gibi. Sevdiğiniz bir insanın yaşamını izlemek güzel oluyor. Finalde ise tüm çalışanların isimleri yanında ben yazması da gülümsetti. Bartu Ben gibi benzer işler hep olsa keşke ülkemizde.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
kabasakal profil fotoğrafı
kabasakal
Çok özel bir mini-seri olmuş, daha uzun bir süre devam etmesini dilerdim. Bartuyu "tanımak", anlamaya çalışmak gayet keyifliydi. Dizi kızgın kumlardan serin sulara açık bir yelpazede ilerliyor. Dram yönü de komedisi kadar başarılı. Özellikle dayı rolündeki Müfit Kayacan sahneleri pek lezzetliydi. Onun dışında yer yer Serap karakterini mi beğenmedim Cemre Ebuzziya'nın oyunculuğunu mu o kısımda biraz kafam karıştı fakat overall o da fena sayılmazdı. Bojack horseman, birdman, shameless ve tabiki bir tutam anadolu diyerek tarif edebilirim diziyi zira şaban bey ve üsküp yorumlarken es geçilecek gibi değildi. Pek çok kötü eleşiri duymuştum izleyince nedenlerini dahi anlayamadım. İzleyin, izlettirin.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
2 günde bitirdim. Bence her boşluğa düşen kişilerin izlemesi gerekli. Full komedi değil. Hatta çoğu yerde bayıyor. Lakin verdiği mesaj güzel.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Merveg. profil fotoğrafı
Merveg.
İlk bölümü acaba mı dedirten ama ilerledikçe müptela eden, klişe aile, arkadaş, sanat dünyası... tabularını yıkan bir iş. Bartu'yla beraber tanımadığın bir dünyanın kapısından içeri giriyorsun. Onunla beraber yaşadığı işe yaramazlık psikolojisine üzülüyor, absürtlüklere şaşırıyor ve gülüyorsun. Net komedi bekleyenlerin beklentisini karşılamayacak kendine has bir komedi dili oluşturulmuş. Oyunculuklardan yada yönetmenlikten bahsetmek saçma olur. Şaban, Bartu ilişkisi ve mercimek dizinin tab noktaları gelecek bölümleri merakla bekliyorum.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce