Bates Motel (2013 - 2017)

Bates Motel (2013-2017)

Bölümler
Puan Like 8.4 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gizem, Absürt
Yapımcı
Ülke
ABD
Süresi
45 dakika
Son bölüm
pulpfiction1 Sapık (Psycho) filmini izleyip de Norman Bates ve annesinin arasındaki ilişkinin nasıl bulunduğu duruma geldiğini merak etmeyen yoktur. İşte bu yeni dizi, bizi bu meraktan kurtarmayı hedefliyor. Bates Motel izleyiciyi filmin öncesine götürerek, Norman Bates'in sapık olmadan önceki hayatına ışık tutacak. (Alıntı)

Yorumlar

Lioness profil resmi
Lioness
Hikayeye aşinayız belki ama oyunculuk bu kadar mı muazzam olur.. Bayıldım.
1 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Hitchcock'un görsellerini, Robert Bloch'un da hikayesini harmanlayan mükemmel dizi. Baştan söyleyim mekan 1960 yapımı "Psycho" dan esinlenmiş. Hatta birebir kopyasını almış. Norman Bates in annesi olan ilişkisini en başından izleme şansı yakalıyoruz. Freddie Highmore beklediğimden daha iyi performans sergilemiş. Alıştığımız o "ufak masum çocuk" kalıbını bırakıp psikoz katil karakterine bağlanmış. Bi Anthony Perkins kadar olamaz ama çıtayı iyi zorluyor. Genel olarak bakarsak da güzel dizi. Bi ara bayar gibi oldu ama sonradan iyi toparladı. İzlemenizi tavsiye ederim.
1 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
filmi nasıldı bilmem ama, dizi on numara beş yıldız.. çok güzel bir dizi.
2 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
gittikçe ivmesini arttıran, güzel işlenmiş konusuyla oldukça sürükleyici olan bu dizi kısa sürede beni kendine bağladı. Vera Farmiga ve Freddie Highmore müthiş bir oyunculuk sergiliyorlar, öyle ki sanki kendilerini oynuyolarmış hissine kapılıyorsunuz. tavsiye ederim :)
2 yıldan fazla önce
acarnesim profil resmi
acarnesim
mükemmel denilebilecek derecede farklı bir konuya sahip ve bu konu karakterlerin olağan üstü rol kabiliyetiyle harika bir şekilde işlenmiş diziye, bu kadar sadece konulu bir dizinin böylesine karmaşık yani iyi anlamda karmaşık bir şekilde ekrana aktarılması izleyiciyi etkiliyor gerçekten, şüphe duymadan izleyin ne söylemek istediğimi o zaman anlayacaksınız ...
3 yıldan fazla önce
EMREAYAN profil resmi
EMREAYAN
Sinema tarihine geçmiş efsane olmuş bir filmin dizisini yapmak pek kolay değil... Bates Motel dizisiyle, "pek bi sapık Norman Bates"in gençliğine gidiyoruz... Oyuncu Anthony Perkins'in ilk kez 1960 yılında Sapık filmiyle hayat verdiği Norman'ın, valide hanımı ile meşhur Bates Motel'e yerleşmesini konu alıyoruz... Dizinin en güzel yanı senelerdir göremediğiniz bir yeteneğe şahit olmanız olacak; Freddie Highmore... Uzun zamandır görmediğim bir yetenek, oyunculuğun tüm tekniklerine hakim, her duygu yerli yerinde etkili ve dozunda kullanan bir genç... Bu yaşta olmasına rağmen böyle bir yeteneğe çok şaşıracaksınız... İlk sezon seyirciyi bağlamakta zorlandılar ve zoraki bir gizem sıkıştırmaya çalıştılar. Norman'ımızın da balatalarının yavaş yavaş gevşemesiyle ikinci sezon sıkıntılarından arınmış bir dizi haline geldi Bates Motel... İkinci sezonu iyi geçirdiler ve devamlı üstüne koymaya başladılar nihayet...Artık elimizde filmin kompleksinden arınmış, karakterleri oturmuş, senaryosu daha olgun, oyunculuğunu Oscarlık seviyeye çıkarmış Freddie Highmore'a sahip iyi bir dizi var... Bu şekilde kalite yükselmeye devam ederse 3'üncü sezonun sonunda bir sınıf daha atlamış görebiliriz.
4 yıldan fazla önce

Bates Motel dizisini beğenenler

Bates Motel dizisi hakkında ilgi çekici içerikler