Battlestar Galactica (2004 - 2009) afişi

Battlestar Galactica (2004-2009)

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Kült, Aksiyon
Ülke
ABD
Süresi
44 dakika
Son bölüm
KerseL Miğferlerindeki bir sağa bir sola hareket eden ışıkla bilimkurgu tarihinin unutulmazları arasında yerini alan Saylonlar geri dönüyor. Üstelik kendilerini geliştirmiş olarak. Artık, insanlardan ayırt edilemeyen yepyeni modelleri de var. Ve bir kez daha uzayın uzak bir köşesindeki insan kolonilerini yıkıma uğratıyor, savaş yıldızı Galactica ve yanındaki irili ufaklı gemilerden oluşan filonun peşine düşüyorlar. 80’lerin başında çocukluğunu yaşamış olanların çoğu, o parlak gümüş misali zırhları gayet iyi hatırlar. Göz niyetine miğferin ön kısmına konmuş, bir sağa bir sola doğru kayarak etrafı tarayan ışığın çıkardığı vınlamayı da. Saylonlar TV’de bilimkurgunun unutulmaz “düşman”larındandı. İnsanlığın kökünü kazımaya niyetli görünen bu robot toplumu, parlak zırhları ve vınlayan kırmızı gözleri, ustalıkla kullandıkları yarım ay biçimindeki savaş gemileriyle, insanoğlunu amansızca kovalıyordu. Her biri birer askeri makineydi ve sayıları çok fazlaydı. Hayatlarını onlardan kaçmakla ve bir taraftan da efsanevi “13. gezegen”i, yani Dünya’yı aramakla geçiren insanlar karşısında ezici bir üstünlüğe sahiplerdi. Kahramanlarımızın Saylonlar'dan kaçıp sağ kalma ve Dünya’ya ulaşma çabasını keyifle izlemiştik. O zaman bu zamandır, Galactica’dan ses seda çıkmamıştı. Tabii onun ve önderlik ettiği derme çatma filonun her zaman ensesinde olan Saylonlar'dan da… Ama şimdi Saylonlar geri dönüyor. Üstelik epey gelişme kaydetmiş bir hâlde. Artık o eski gümüşi parlak zırhlı “sentüryon”ların, daha atik, daha ince yapılı, kollarından silahlar ve deşici pençeler çıkarabilen yeni modelleri görevde. Ancak hepsi bu değil. Bir doktorun bile ayırt edemeyeceği şekilde, içiyle ve dışıyla insana tıpatıp benzeyen yepyeni Saylonlar da var ortada. 12 farklı model. Rahatlıkla insanların arasına sızabilen, hatta bazısı kendisinin insan olmadığını bile bilmeyen, harekete geçirilmeyi bekleyen “uykuda ajan”lar. Bu yeni Saylon’lar 80’lerin başında yaşadığımız o parlak makinelerin yaşatmadığı bir şeyi yaşatacak bize: Koyu bir paranoya hissini. 40 yılı aşkın bir suskunluğun ardından 12 gezegendeki 12 koloniye karşı ani bir saldırıya girişen Saylonlar, artık eskisinden daha karmaşık ve daha tehlikeli. Kim insan, kim Saylon, emin olamayacağız, hatta bazen, kendileri de emin olamayacaklar.

Yorumlar

SergioLucasBarbosa profil resmi
SergioLucasBarbosa
İzlemeye doyamadığım bir dizi. Bunun gibi bir dizi gelmez sanırım. Benim için efsanedir, en sevdiğim dizidir, öyle de kalacaktır diye düşünüyorum.

Ben bu sıralamayla izlemiştim.
1. Night Mini Dizisi (3 saatlik film tadında pilot bölümü)
2. Sezon 1
3. Sezon 2 – İlk 17 bölüm (10. bölümü Pegasus: 56 dakikalık versiyon)
4. The Razor TV Filmi (101 dakikalık versiyon)
5. Sezon 2 – 18. Bölüm ve devamı
6. The Resistance Web Dizisi
7. Sezon 3 (9. bölümü Unfinished Business: 70 dakikalık versiyon)
8. Sezon 4 – İlk 15 bölüm (12. bölümü A Disquiet Follows My Soul: 53 dakikalık versiyon)
9. The Face of the Enemy Web Dizisi
10. The Plan TV Filmi
11. Sezon 4 – 16. bölüm ve devamı (18. ve 19. bölümler uzatılmış versiyon)
12. The Blood and Chrome Web Dizisi (isteğe bağlı)
13. Caprica Uzantısı (isteğe bağlı)

İzleyin, izletin derim.
"So Say We All" :)
neredeyse 2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Harika bir dizi. Bence mutlaka izlenmeli. :)
2 yıl önce
havaciva profil resmi
havaciva
tadından yenmez, izlenmeye doyulmaz, mükemmel ötesi bir bilim kurgu.bu tarzı seviyorsanız ayıla bayıla izleyeceksiniz eminim .
neredeyse 3 yıl önce
ENeMyPeAcE profil resmi
ENeMyPeAcE
Harika bir bilimkurgu..kesinlikle izleyin yanlız bitirdikten sonra, The Face of the Enemy(4 bölüm), The Plan (4 bölüm ) ve Caprica(18 bölüm) devam dizilerinide izlemeyi unutmayın
3 yıl önce
koraykonuk profil resmi
koraykonuk
Bir benzeri daha yapılamadı. İzlenmeli.
3 yıl önce

Battlestar Galactica dizisini beğenenler

Battlestar Galactica dizisini içeren raflar

Battlestar Galactica dizisi hakkında ilgi çekici içerikler