Broadchurch (2013 - 2017)

Broadchurch (2013 - 2017)

Puan 8.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerilim, Gizem
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
48 dakika
Son bölüm
84
1
131
38
12th profil fotoğrafı
12th
İlk David Tennant var diye başlamıştım diziye ama bi baktım ki hep tanıdık yüzler. Doctor who’dan 3 kişi var özellikle Arthur Darvill’i o rolde görmek çok ilginçti bir diğer yüz de şimdi ki Doctor “Jodie Whittaker”. Game of Thrones’tan “Shame” demesiyle aklıma kazınan Susan Brown, yine GOT’tan Jacob Anderson nam-ı diğer “Grey Worm”. Harry Potter’dan bildiğimiz “kofti Argus Filch” ve aynı zamanda GOT’da “Walder Frey”i oynamış David Bradley var. Şimdilik diziye değil oyunculara yönelik bir yazı oldu ama hepsini bir arada görüp eski rollerini hatırlamaktan ve farklı karakterlerde olmalarından birazcık olsun garipsedim. Dizi bana göre yavaş olmasına rağmen merak edip seyrettim, ilk sezonu bitirmiş bulunuyorum sadece.
error_outline
9 ay önce
Ned profil fotoğrafı
Ned
Mükemmel bir dizi. Akıp gidiyor. Final bölümünde olduğumu görünce şok yaşadım. Bir anda bitiverdi. David Tennant'ın içinde olup güzel olmayan bir yapım olamaz zaten. İskoç aksanıyla da izlemiş oldum kendisini.
error_outline
9 ay önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
İlk başladığımda sezon sayısına bakmamıştım ve 1. sezon bitip 2. sezon başladığında biraz hüsran olmuştu. Dedim bir diziyi de tadında bırakın ama 2. sezonda efsane olmuş.
Suçlunun göz önünde olup bu kadar belli olmayan dizilere bayılıyordum ama bu nirvanaya çıkarmış.
Oyunculuklar ve mekanlar çok iyi. Özellikle kasabaya bayıldım. Tam yaşamalık yerler.
Normalde dizi veya filmlerin kötü özellikleri yazardım ama bu dizide inanın aklıma gelmiyor.
Seyretmeyen veya düşünen varsa kesinlikle izlesin.
error_outline
9 ay önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
İzlediğim en güzel gerçekçi polisiye dizilerden biriydi belkide en iyisi bilemiyorum.. aşırı sarıyor merak uyandırıyor sürekli ve sürekli seyretme isteği uyandırıyor. Birçok övgüyü hakediyor, bu tarz sürekli kafada soru işareti bırakan suçlu o mu bu mu gibi uğraştıran kanıtlarla kafaları karıştıran ve sonunda puzzleı oturtan diziler benim canım.. gayet samimi gayet içten bi diziydi.. birkaç sezon daha olsa böyle kaliteli konulardan.. her neyse seyretmeyen varsa mutlaka izlesin derim...
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Dikranagerd profil fotoğrafı
Dikranagerd
David Tennant'ın muazzam İskoç aksanı ve oyunculuğuyla karşılaşacağınız ve ilk iki sezonunu kısa sürede bitirebileceğiniz çok başarılır bir dizi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
TabuttaRovasata profil fotoğrafı
TabuttaRovasata
Oldukça başarılı ve gerçekçi bir dizi. Saçma amerikan polisiyelerinden sıkıldıysanız size çok iyi gelecektir bu dizi.
error_outline
6 yıldan fazla önce
BuseY. profil fotoğrafı
BuseY.
doctor who'daki başarısından sonra david tennant'ı bir dizide daha görmek için izledim. tabi konusunu okuyunca da dikkatimi çekti çünkü polisiyeyi her türlü severim. dizi, polisiye-dram olarak geçse de dram türü daha baskın. açıkçası katilin "o" (?) olacağını da hiç tahmin etmezdim, bu konuda başarılı bir dizi olmuş gizemini sonuna kadar koruyor. 8 bölümlük mini dizi ve 2. sezonu 2015'de yayınlanacakmış. artık 2. sezonda ne olur bilemiyorum ama o günleri görürsem izlerim.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce