Dae Jang-geum (The Great Jang-Geum) (2003-2004) afişi

Dae Jang-geum (2003-2004)
The Great Jang-Geum

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Biyografi, Aile Filmi
Ülke
Güney Kore
Süresi
60 dakika
Son bölüm
starch Saraydaki Mücevher / , Güney Kore TV kanalı MBC tarafından yapılmış 2003 TV dizisidir.. Türkiye'de, 14 Ocak 2008'den itibaren TRT 1'de yayınlanmıştır. Joseon Hanedanlığı'nın Vakayiname'sinden betimlenen tarihi temel alınarak oluşturulan hikâye, Kore'nin Joseon Hanedanı'nın ilk bayan saray hekimi Jang-Geum'nın üzerine odaklanır. Ana tema, Jang-Geum'nın hayatı olmakla beraber geleneksel Kore kültürünün özellikle de Kore saray mutfağının ve tıbbının betimlemesidir. Hikaye, Joseon Hanedanlık'ı altındaki Kore'de, Kral Seongjong, Kral Yeonsan-gun (1494-1506) ve Kral Jungjong'un (1506-1544) saltanatları esnasında geçmektedir. Hikaye, (o sıralar veliaht prens olan) Kral Yeonsan-Gun'un annesi Kraliçe Yun'un, kralın emri üzerine bir grup saray muhafızı tarafından zehirlenmesi ile başlar. TR dublajlı kopyası mevcuttur..

Yorumlar

mervyazc profil resmi
mervyazc
insanda yemek yapma ve yemek yeme isteği uyandıran, tarih kokan,yaptığın işi severek yapmanın sonuçlarını gösteren mükemmel bir dizi:) Ahh Jang-Geum seninle birlikte az ağlamadık :)
4
2 ay önce
starch profil resmi
starch
Güney Koreli ilk kadın saray hekiminin hikayesi. Kral tarafından kendisine Büyük ünvanı verilmiş. O devrin hekimliği bitki karışımlarından ilaç yapmakla sınırlı değil, yaptığı birbiinden harika sağlıklı yemeklerle de ünvanını hak eden, sevimli bir kızcağız. Sabrı ve azmi ders verici nitelikte.TRT de Saraydaki Mücevher adıyla oynadığı yıllarda Kore dizilerini sevmeye başlamıştık..
3
neredeyse 2 yıl önce

Dae Jang-geum dizisini beğenenler

Dae Jang-geum dizisini izlemek isteyenler

Dae Jang-geum dizisini içeren raflar

Dae Jang-geum dizisi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön