Daredevil (2015 - 2018)

Daredevil (2015 - 2018)

Puan 8.9 / 10
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
54 dakika
Son bölüm
408
8
772
141
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
3. sezonun ardından: Muhteşem bir sezon olmuş. zaten çizgisini hiç bozmamıştı ama bu sezon çok sürükleyiciydi. Birçok şok edici sahnesi vardı. Aksiyonu da gayet yerindeydi. Sezonun geneline göre final pek içime sinmedi. Zaten ucu açık bitti de denebilir. Devamı gelir mi bilinmez ama gelmesini çok isterim. Dizinin en fazla beğenilen bölümü 1x13 Daredevil, en az beğenilen bölümü ise 3x03 No Good Deed.
error_outline
2 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
2. sezonun ardından: Herşeyiyle ilk sezondan daha iyi bir sezon olmuş. Punisher ve Elektra çok başarılıydı. 3. bölümdeki kavga sahnesi şiir gibiydi. 3. sezon için çok umutluyum. Finali hem tatmin edici hem de merak uyandırıcydı. Toplam 2 sezonun en çok beğenilen bölümü 1x13 Daredevil, en az beğenilen bölümü ise 1x10 Nelson v. Murdock.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
İzledikçe izlettiren bir dizidir. Marvel aşığı olmam zaten 3 günde 2 sezonu bitirmeme neden olsa da, Marvel aşığı olmamış olsam da ortalama 5 günde izlerdim diye düşündüren dizidir. Hala izlemeyen varsa izlesin! Bu karakter bir harika dostum!
error_outline
4 yıldan fazla önce
nazli profil fotoğrafı
nazli
Jon Bernthal'a ısındım sonunda
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Marvel ile aram çok iyi olmasına rağmen bu diziyi niye bu kadar geciktirdim bilmiyorum. Sanırım süper kahraman dizilerine çok sıcak bakmıyordum, kuşkuluydum (gördüğüm kadarıyla çoğu süper kahraman dizisi ergen kitleyi hedef alıyor çünkü). Bir de Daredevil çok sevdiğim bir kahraman da değildi önceden. Diziyi herkes methedince izleyeyim dedim, gerçekten methedildiği kadar varmış. Her iki sezonuyla da çok kaliteli bir dizi; karanlık ve sert bir havası var, karakterler hep güzel oturtulmuş, storyline gel-gitleriyle beraber ilgi çekiciydi, flashback sahneleri bir harikaydı. Eskiden kötü karakterlerin içi boş olurdu, tipik kötü olurlardı; günümüzde kötü karakterlerin de hayatları olduğunu, neden o hale geldiklerini sık sık görüyoruz film ve dizilerde. Daredevil dizisi de bunu çok güzel işlemiş, Kingpin (a.k.a. Wilson Fisk) dizinin en iyi taraflarından biriydi. Vincent D'Onofrio döktürmüş, işte modern Kingpin böyle olur dedirtti bana. Jon Bernthal da Punisher rolüne çok iyi gitmiş. Matt Murdock, Foggy Nelson, Karen Page üçlüsü dizinin en güzel taraflarından bir diğeriydi; Matt'in rasyonelliği, Foggy'nin eğlenceli tavrı, Karen'ın içindeki ateş... Bu üçü birleşince ortaya güzel bir karışım çıkıyormuş. Dövüş sahneleri de ayrı övgüyü hakediyor, seyir keyfi iyiydi. Yani kısacası çok sevdim, MCU'nun sinema filmlerinin çoğundan da iyi buldum. Bunca iyi şeyin arasında ufak tefek mantık hatalarını falan bahsetmeye lüzum yok. Bu yıl Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones ve Ironfist'in birleşeceği Defenders dizisini ve Punisher spin-off'unu iple çekiyorum.

Ha unutmadan; sanırım Karen Page'e aşık oldum, rüyamda bile gördüm. :(
error_outline
5 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
3.sezonunu dört gözle beklediğim marvel dizisi. Aksiyonu sonlarda yaşatan bir dizi. Yani ben hayatım da bu kadar dövüş sahnesini üst üste görmedim. Hatta gece rüyalarıma bile girdi :) Cast seçimi ve mekanlar 10 üzerinden 10. Özellikle Jon Bernthal gelmiş geçmiş en iyi Punisher. O acımasızlığı gözlerinde çok rahat hissedebiliyorsunuz. Dizide ufak olumsuzluklar var. Mesela kostümler fazla özenilmemiş. Taytı çeken gelmiş gibi. Umarım gelecek sezonda düzeltilir. Ve Matt 'in duygusal yönü çok birbirine karıştırılmış. Yani bir insan aynı anda bu kadar zihin çatışmasının içinde olamaz. Zorlama olmuş orası. Onun dışında izleyin güzel dizi. Özellikle takip sahneleri müthiş.
error_outline
5 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil fotoğrafı
ecemcelikkol
İkinci sezonu da bitirdiğime göre bende yorum yazabilirim :D Marvel'ın renkli, esprili dünyasından çok farklı Dc'deki gibi karanlık atmosfer bu diziyi sevmemin en önemli sebebi. Süper güçle olunan "hero" dan ziyade bileğinin hakkıyla olunan "hero" ları hep daha çok sevmişimdir. Daredevil de bu konuda tam bir efsane. İlk sezon için Vincent D'Onofrio yani Wilson Fisk'i büyük hayranlıkla izledim. O nasıl güzel oyunculuk. İkinci sezon için ise Elektra'yı ne kadar sevmediysem Punisher o kadar harikaydı. Jon Bernthal karakteri oynamamış yaşamış resmen.Keşke daha fazla izleyebilseydik. Acilen Punisher spin-off olmalı.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
SergioLucasBarbosa profil fotoğrafı
SergioLucasBarbosa
İkinci sezonu da izledikten sonra şunu diyebilirim ki; diğer süper kahraman dizileri falan hikaye. Daredevil efsanedir. Nokta. Saygılar Matt Murdock.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Alohomoraa profil fotoğrafı
Alohomoraa
An itibariyle birinci sezonu bitirmiş oluyorum :D bu demektir ki yorum yapmamın vakti gelmiştir :) dövüş sahneleri cidden harika , kalitesiyle insanı gerçekten etkiliyor. Murdock ın kör olmasını bir türlü kabullenemiyorum . Hiç düşünmeden izlemeye başlayın pişman olmazsınız :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
lews profil fotoğrafı
lews
Yorumları gördükten sonra başlıyım dedim , 5 bölüm izledim daha ama baya sardı en sevdiğim marvel karakteri bile olabilir , çünkü dierlerine göre daha gerçekçi ve daha anlamlı bi karakter.
-- 2.sezonla iyice aksiyonu yükselttiler heyecan nerdeyse hiç durmadı , bazı senaryo uyusmazlıkları dısında aksiyon olarak 10 numara dizi ollmuş.
error_outline
6 yıldan fazla önce
10line profil fotoğrafı
10line
2. Sezon çok iyi başladı. ilk 6 bölüm güzel. Frank Castle karakteri çok iyi oturmuş.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Ilknur.m profil fotoğrafı
Ilknur.m
2. sezonda muhteşem başladı... Bir dizinin her bölümü mü iyi olur... oluyormuş :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil fotoğrafı
UnknownUser00
Arrow'a benzeyip basitleşecek diye korkuyorum. ilk sezon çok güzeldi umarım böyle devam eder
error_outline
6 yıldan fazla önce
szymek profil fotoğrafı
szymek
Hak ettiği yerde olmayan muhteşem bir dizi. Marvel harikalar yaratmış
error_outline
6 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil fotoğrafı
EntelKarinca
Son zamanlarda izlediğim en kaliteli dizi. Oyunculuklar, hikaye muazzam.
error_outline
6 yıldan fazla önce