Doctor Who (2005 - )

Doctor Who (2005 - )

Puan 9.0 (22 kullanıcı)
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
45 dakika
Son bölüm
702
28
1527
254
japonbalikcisi profil resmi
japonbalikcisi
Muhteşem ya, Muhteşem! Farklı kulvarlarda bir sürü dizi izledim ama Doctor Who benim için en özeli. Bağlılık geliştirmeye çok açık bir yapım var. İzlediğim her diziyle gönül bağı kurarım ama bu dizide Doctor sürekli değişmesine rağmen yabancılık çekmeden alışıyorum. Zaman mekan çıkmazlarını anlamlandırabilmeme çok yardımcı oldu, her şeyden öte. Geçen yıl izledim 10 sezonun hepsini. Diziyi bitirdiğimde şunu söyleyebildim: her şey yaşandı ve bitti. Zaman çizgisi zannettiğimiz gibi düz gitmiyor. İzafiyeti anlamlandırdım. Doctor Who, sana aşığım.
report_problem
2 yıldan fazla önce
Ned profil resmi
Ned
"Herkesin izleyip, sevebileceği bir dizi değildir." diyerek tanımlarım hep. Çünkü değişime ve yeniliğe açık bir dizidir. 54 yıldır devam etmesinin sebebi de budur. Benim için yeri çok ayrıdır. Tekrar tekrar izlemekten bıkmayacağım tek dizidir.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Kendini özleten muhteşem bir dizi. David Tennant ve Matt Smith sonrası yeni bir doktora alışmam zor olacak derken alışmaya başlamıştım ki bir çırpıda sezon bitmişti. Başlasa da izlemelere doyamasak yine.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
SEZON 2 - Doktor değişince nasıl olabilirki yine ısınabilir miyim sorularıyla biten ilk sezonun ardından 2. sezon resmen David Tennant'ın şovuyla başlayıp bir çırpıda bitiyor. Üzgünüm ama Eccleston'ı hiç aratmadı. Ayrıca grafikler gelişmiş ve konular daha da derinleşmiş bir halde bu sezonda. Bu sezon tek eskisi daha iyiydi dediğim şey artık doktor bilerek bir yerlere gitmiyor hadi Rose şunu görelim bi de diye gitiği yerlerde çoğu zaman tesadüfi karşılaşıyor olayarla. Ya da Tardis bunları sürüklüyor tabi onu bilemiyorum. Komedi unsuru Tennant'ın efsane performansıyla tvan yapmış durumda ve Billie Piper'la da harika bir çift oluşturdular. Rose maceradan ne kadar keyif aldığını fazlasıyla hissettiriyor. Ayrıca bu sezon neredeyse Dalekler kadar önemli bir kötü karakterle tanıştık. Exterminate yerini Delete'e bıraktı. Final ise muhteşemdi hem espri yönünden hem aksiyon hem de duygu açısından herşey harikaydı diyebilirim. EXTERMINATEE!
report_problem
4 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
SEZON 1 - Önyargılarıma rağmen başlar başlamaz etkisi altına alan bir havası vardı dizinin ve sezonun. Keyifli havası ve temposu oldukça hoşuma giderken biraz daha düşük kalan grafikleri yoğunlaştığında ya ben ne izliyorum diye düşünürken ve çocuk dizisi havasına girerken bir anda akılcı ve daha felsefik düşüncelere yönlendirmesi, din ve varoluş gibi konuları sorgulaması bu havadan hemen uzaklaştırıyor. Daha önümüzde bir çok doktor var bildiğim kadarıyla ama Christopher Eccleston şimdiden doktor olarak içime yerleşti. Çok beğendiğim bir isim oldu 13 bölümde hiç tanımadığım bu oyuncu. Dizide benim diğer ilgimi çeken şeyse önce çöp kovasına benzettğim sonra da dizinin en güzel yanlarından bulduğum Dalekler :) Soru işaretleri olanlara henüz ilk sezondan izlemelerini önerebilirim erken bir tavsiye olabilir ama :) 9,5/10
report_problem
4 yıldan fazla önce
bymck profil resmi
bymck
Çocukluğum bu dizi geçti.
report_problem
5 yıl önce
mels profil resmi
mels
Bir Whovian olarak hala daha bu diziye yorum yapmamış olmam çok ilginç. Beni diğer yabancı dizilerle tanıştıran ve uzay zaman ilişkisine ilgi duymamı sağlayan dizidir kendisi. 50 yıllık ömrüne rağmen ki hala devam ediyor -Allah uzun ömürler versin :D- enerjisinden hiç bir şey kaybetmeyen, konusundan hiç sapmayan nadide dizilerden. Kusura bakmayın bendeki Doctor Who sevgisi öyle kısacık anlatılacak gibi değil, uzuuun uzuuun anlatacağım o yüzden. Ben bu diziyle CNBC-e sayesinde tanıştım -sağolsunlar- Favori Doktor'um-kendisi David Tennant olur :)- daha o sezon gelmişti ve CNBC-e de yaz sezonunda eski bölümleri tekrar veriyordu. Başlayış o başlayış oldu, o kadar beğendim ki bir daha bırakamadım. Hala yeni bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum. Çünkü kendisini basitleştirmedi, o kadar zekice bir kurgusu var ki hiç "hahah bu adam şu bölümde şöyle demişti, şimdi yapıyor işte" dedirtmedi,yani en azından ben hiç demedim şimdiye kadar,tersini yapsa bile bir açıklaması hep oldu. Aynı zamanda oldukça eğlenceli. Hatta bazı bölümlerini 20den fazla izlemişimdir. Moralim bozuk olduğunda bile bu bölümleri açıp dertlerimi unutuyorum(Bölümlerin isimlerini de ekleyeyim hemen şuraya: 3. Sezon özel bölüm The Runaway Bride, 4. sezon The Unicorn and The Wasp, 5. sezon The Lodger. :D Ayrıca hayatınızda hiç Doctor Who izlememiş olsanız bile Doctor Who 'nun gelmiş geçmiş en harika bölümlerinden biri olan 3. Sezon Blink i mutlaka izlemelisiniz :) ) Oyunculuklar fevkalade zaten(özellikle David <3) Özellikle 50. Yıl özel bölümünde 3 Doktor'u bir araya getirerek yaptıkları jest harikaydı. Stephen Moffat'ı da ayrıca tebrik ediyorum, bu kadar harika iki dizinin(diğer dizi de Sherlock) yazarlığını yapmak kolay değil. Olayları bu kadar birbirine bağlamak, seyircinin aklında hiç boşluk,hiç soru işareti kalmamasını sağlamak hiç kolay değil. Diyorum ki eğer azıcık bilimkurguya ilginiz varsa bu diziyi mutlaka -bu 'mutlaka'nın altını çiziyorum :)- izlemelisiniz.
report_problem
5 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Ciddi anlamda özlediğim dizilerden biri olabiliyor sezon sonları geldiğinde. Yılbaşı özel bölümleri ayrı bir güzel. Her şeyi muhteşem bir dizi. Mutlaka izleyin derim. Aksiyon, eğlence bol :) Tabi ki David Tennant da favorim hala :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
Skaro profil resmi
Skaro
valls 8.sezon1.bölümü izledim güzel bölümler geliceğe benziyor
report_problem
6 yıldan fazla önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
modern seride 9 ve 10. doktor favorimdir! 11. doktor gelince diziden soğudum resmen. neyse ki ağustosa az kaldı peter capaldi ile doctor who'yu tekrar seveceğimi düşünüyorum.
report_problem
neredeyse 7 yıl önce
hacerciks profil resmi
hacerciks
Ne zaman gelecek bu yeni bölüm resmen aşeriyorum :)
report_problem
neredeyse 7 yıl önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
çok özledim, Peter Capaldi'yi fena halde merak ediyorum 8. sezona daha çok var. pufff
https://www.youtube.com/watch?v=oXOBHnWiinY
report_problem
neredeyse 7 yıl önce
AriGold profil resmi
AriGold
Diziyi değil de müziklerini çok beğendim. Soundtrack'i bulup dinleyin bir yerden.
report_problem
7 yıldan fazla önce