Firefly (2002 - 2003)

Firefly (2002-2003)

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Çerezlik
Yapımcı
Ülke
ABD
Süresi
44 dakika
Son bölüm
Numenor Firefly, 2002 yılında 12 bölüm yayınlanmış bir bilimkurgu, drama dizisidir. Uzun soluklu bir yapım olabilecek iken Fox kanalı tarafından bitirilmiştir. Buna rağmen yüksek bir fan kitlesine sahiptir. Firefly, bilimkurgu türünü western ile harmanlamış bir dizidir. Konusuna gelirsek, 2500'lü yıllarda Dünya nüfusunun iyice artması ve kaynakların tükenmesi sonucu insanların başka gezegenlere göçmesi başlıyor. Merkez gezegenlere yerleşenler medeniyeti devam etttiriyor ve Alliance (Abd & Çin ortak birliği) kuruyor. Diğerleri ise çevre gezegenlere ve aylara yerleşerek bağımsızlıklarını ilan ediyor. Alliance bu bağımsızları kendine katmak için savaş başlatıyor. Dizinin pilot bölümü olan Serenity bölümü, bu savaşla devam ediyor. Savaş sonrası Mal (Kaptan Malcolm Reynolds), diziyede adını veren Firefly model bir uzay gemisi kaçırıp kaçakçılık işine giriyor.

Yorumlar

SergioLucasBarbosa profil resmi
SergioLucasBarbosa
Yeni izleme fırsatım oldu. Dizi bitince de Serenity adlı devam filmini izledim. Sonra da bu kadar güzel bir diziyi iptal eden Fox'a bir güzel sövdüm. Bu satırları yazarken yine sövüyorum bir yandan. Neden bitirirler ki , yap en az 6-7 sezon, doya doya izleyelim.
Diziye gelirsek ben çok beğendim, çok keyifli zaman geçirdim. Ben ertelemiştim hep, siz ertelemeyin. Bütün bölümleri de benim gibi bir-iki günde izlemeyin. Sonra hemen bittiği için pişman olursunuz, benden söylemesi. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler :)
neredeyse 3 yıl önce
mence profil resmi
mence
Bitirilme nedeni olarak zamanının yönetimi olan Bush'un isteği olduğu yönünde kulis arkası söylentiler dolaşmakta olan dizi. Dizide konfderasyon ordusunda savaşmış karakterler vardır. Konfderasyon ordusunun ırkçılığına karşı olduklarını belirtmek için zenci oyuncu oynatmışlar beyaz mürettebatla evlendirmişlerdir.
3 yıl önce
atillagrafi profil resmi
atillagrafi
iyidir güzeldir de tam olarak bilim kurgu denemez.
bi kere bilim kurgu mantığıyla yazılmadığından inanılmaz teknolojik çelişkiler var. ve yeni hiç bir şey vaadetmiyor. sadece uzay yolculuğunun yapıldığı bi dönemde geçiyor hepsi bu.

ama bu bakış açısıyla izlemezseniz oldukça keyifli bir dizi. 50 yıl sonra bile izlense keyif verecek cinsten. erken bitmiş olması büyük talihsizliktir.
3 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Belki de dizi tarihinin harcanmış en güzel dizisi. Her bölümü ayrı eğlenceli. Konu oyuncular senaryo hepsi harika. Bitirmeleri gerçekten akıl işi değil. Serenity filmini de bi tekrar etmek gerek artık :D
3 yıl önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
aksiyon seven bunu sever,sevmeyen benim gibi bulaşmasın.zevkler renkler
4 yıldan fazla önce

Firefly dizisini beğenenler

Firefly dizisini içeren raflar

Firefly dizisi hakkında ilgi çekici içerikler