Glitch (2015 - 2019)

Glitch (2015 - 2019)

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
Avustralya
Süre
45 dakika
Son bölüm
6
1
29
6
dominiko profil fotoğrafı
dominiko
Bir gün Avustralya'nın bir bölgesinde farklı zamanlarda ölmüş 7 kişi canlanır, mezarlarından çıkar. Gizem başlar.

Birinci sezon harika, ikinci sezon ortalama, üçüncü sezon rezalet olan dizidir. Yani en azından şaşırmak, heyecanlanmak gibi kabul edilebilir beklentilere giriyor insan. Ama "Bu muymuş?" diyorsunuz. Evet buymuş. Ve filmin bütün senaryosu isminde saklı: glitch.

Glitch, sistemde kısa ömürlü bir arızadır. Genellikle kendini düzelten geçici bir hatayı tanımlamak için kullanılır ve sorunu gidermek zordur. Ama sorun düzelir. Sistem onarılır.

Oyunculuklar güzel. Konu ilgi çekici. Ağır tempoda ilerliyor. Fakat izletiyor dizi kendini. Ölenlerin canlanması gizemliyken, geçmişte ölen insanların nasıl öldüklerinin aktarılması konuya gizem ve derinlik katıyor. Garip empatilerle huzursuz hissediyorsunuz. Bu yönü muazzamdı.

Fakat senaryoda geniş atlamalar, soru işaretleri, komik benzetmeler vs var.Yine de izlenebilir mi izlenebilir. Sonunda Avustralya yangınları ile bitmesi güzel bir detay. Bence yazılan senaryo bu değildi. Sonu değiştirilmeye çalışılmış. Yapabileceklerinin en oluru bu olmuş. Ama işte olmamış. Sinirliyim. Çok güzeldi ya. Nasıl piç edersiniz! Madem senaryo buydu. Bunu 6 bölümde de çok daha etkili bir şekilde işleyebilirlerdi. Kafa karıştırarak 3 sezona yayıp bizi germeselerdi. Allah belanızı versin. William'ın sura üflemesi kadar incitici bir dizi 😅

error_outline
1 yıldan fazla önce
Gunner316 profil fotoğrafı
Gunner316
Konusu Farklı Diye Başlamıştım Ama Beklentimi Karşılamadı 5/10
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
zahmet edip tüm bölümlerini izledim, hiçbir halt açıklamadılar, sinir oldum. o yüzden hiç başlamayın derim.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce