Hannibal (2013 - 2015)

Hannibal (2013 - 2015)

Puan 8.7 (32 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Suç, Karanlık
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
44 dakika
Son bölüm
867
33
1947
508
Philosophy profil resmi
Philosophy
Mads Mikkelsen'e ilk önce sinir olup sonra sevmemek mümkün değil. Oyunculuğu ile sanki doğuştan psikopat olduğunu gösteriyor gibi oynamış. Her bölüm hop oturup hop kalkarken tok karnına bile acıkmamak zaten mümkün değil. Derin diyalogların bulunduğu, metaforların işlendiği bölümler ayrı bir güzeldi. İzlemek için bir 3-4 sene daha bekleseymişim üzülürmüşüm. Biteli aradan 3 sene geçmiş sanmıyorum ama umarım ileride bizleri sevindirirler.
report_problem
2 yıldan fazla önce
MadaboutMads profil resmi
MadaboutMads
Nasıl yorum yapmamışım şimdiye kadar.. İkinci kez yeniden başlayıp bitirdiğim muhtemelen yine izleyeceğim, izledikçe izleyesimin geldiği dizi. Mads mikkelsen'i izleyip hayran kalmamak mümkün değil o yemekleri hazırlayışı, müthiş soğukkanlılığı, sanatın estetiğin her türlüsünden zevk alışı, şarabı tutuşu onu koklayışı bile hayranlık verici. Keşke her psikopat böyle olsa diyor insan. Karakterden ve ne kadar iyi oynandığından bahsederken dizinin genelinden bahsedemedim resmen. Genel kanının aksine ben 3. sezonu da sevdim diğer sezonlara göre daha ağır başladığı doğrudur ama Floransa'nın sanat dolu sokakları, dante'den alıntılar, felsefik diyaloglar vs. benim için mükemmel olması için yeterliydi. Kısacası bu sanat eserini izleyin, izlettirin...
report_problem
4 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Öncellikle dizimiz psikolojik , gerilim fazla aksiyon aramayın. Dizimizin ilk sezonu oldukça iyiydi. 2. Sezonda çıtayı baya yükselttiler. Hannibal'ın yemek hazırlamaları , ölümler , ağır çekim sahneler , zeka kokan o konuşmalar harikaydı. 3. Sezon ilk 5 bölüm gerçekten vasattı ancak 5.bölümden sonrası beni oldukça tatmin etti. Sezon finalleri olsun dizi finali olsun harikaydı. Tek kötü yan 3.sezonda karakterleri çok hızlı işleyip acele bir şekilde bitirmeleri oldu. Yinede efsanelerim arasında yerini buldu. Son olarak Dr. Chilton fazla merak başa bela cezasını çekersin :)
report_problem
4 yıldan fazla önce
Celestine profil resmi
Celestine
Gelmiş geçmiş en iyi dizi.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İlk sezonu çok iyi ikinci sezonu bugüne kadar izlediğim diziler içindeki en iyi üç sezondan biri belki de en iyisiydi. Zeka oyunları, hafif gerilimi, cesetlerin bile sıradan birer ölü değil adeta sanat eseri oluşu ve Hannibal'ın hazırladığı neyden yapılırsa yapılsın insanın iştahını kabartan yemekler. Uzun zamandır böyle zevk alarak birşeyleri takip etmemiştim. Ama sezonlara devam ederken malesef ama diye devam ediyorum. Söyleyeceğim çok fazla şey var üçüncü sezona dair ama ilk ikinin mükemmelliğinde parmak izim kalsın istemiyorum. 3. sezonu beğenmedim kısaca ama ilk iki sezon kesinlikle efsaneydi. Bir de değinmeden olmaz Mads Mikkelsen usta işi oyunculuk göstermiş. Zaten özellikle İskandinav filmlerinden sevdğim beğendiğim bir oyuncuydu ama buradaki Hannibal performansı en iyi dizi performanslarından birisi olabilir.
report_problem
5 yıl önce
effigiessui profil resmi
effigiessui
mads mikkelsen'i yasak Aşk'ta izledikten sonra birkaç gün içerisinde hannibal'ı ve diğer filmlerini izleyip bitirdim. Umarım dizinin filmi yapılır hikayenin anlatılacak mükemmel yerleri var daha. Hannibal'ın gelişim süreci başlı başına bir hikaye. Kitaplarını da öneririm. :)
report_problem
5 yıl önce
orhanbayram profil resmi
orhanbayram
Dizinin bitme sebebini hepimiz biliyoruz.
report_problem
5 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Harcadın güzelim diziyi nbc seni asla affetmeyecegim. Kim ne derse desin izlediğim en iyi dizi. Bütün görsel şölen, müzikler ve muhteşem oyunculuklar. Final sahnesini izliyorum hâlâ etkisinden kurtulamayacagim uzun süre. Çok çok iyiydi. Yine çok kaliteli bir dizinin ömrü uzun olmadı.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Lalaith profil resmi
Lalaith
Beğendiğim diziler arasındaydı ama 3.sezon tüm beklentimi boşa çıkardı. İlk iki sezon hatırına beğendiklerim arasındaki yerine dokunmadım ama izlemeyi de bıraktım. 3.sezondan sonra çekilmeyecekmiş diye duydum, sanırım onlar da olmadığının farkında :(
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
gasparnoe profil resmi
gasparnoe
3. sezon başladı... tamam dizi entelektüelitesi ve zeka seviyesi ortalamanın baya üzerinde olan karakterlerin bir araya getirildiği bi diziydi, kabul. hoşumuza giden şeylerden biride bu idi zaten... ama 3. sezonun ilk bölümü aşırı kasıntı olmuş be arkadaş. resmen başka bi dünyadalar. oyuncular o kadar kasılıyolar ki birisi osurucak diye bekledim artık. 40 dakikanın yarısı ağır çekim, estetik olmaya çalışılmış sahnelerle dolu ve artık bi yerde bizim yerli pop şarkıcıların kliplerinden birini izliyomuş tadını aldım bu ağır çekimleri izlerken...

belkide sadece ilk bölüm böyledir. belki de ilk bölümün bazı avrupa şehirlerinde geçmesi kaçınılmaz olarak böyle bi durum yaratmıştır. sonradan biraz normalleşmesini ummaktayım. bu kadar değildi eskiden...
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
lecter profil resmi
lecter
Filmlerden sonra Anthony Hopkins kadar kimse başarılı olamaz diyordum ama yanıldım.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
jedigrl profil resmi
jedigrl
3.sezon hala mı yayınlanmadı yoksa benim mi haberim yok !
report_problem
6 yıldan fazla önce
fiskete profil resmi
fiskete
tek kelimeyle hayranım....
report_problem
6 yıldan fazla önce
KoreAskeri profil resmi
KoreAskeri
Bu diziyi heyecanla bitirdikten bir ay sonra kurbandı. Kendimi kurban etlerini özenle hazırlarken buldum. Çok iyi bir dizi. Çok fazla iyi.
report_problem
6 yıldan fazla önce
maske profil resmi
maske
Oyunculuklar çok iyi olduğu için gerçekmiş gibi hissettirir. 2. sezon finali müthişti acaba 3.sezon nasıl başlayacak ?
report_problem
6 yıldan fazla önce