House M.D. (2004 - 2012)

House M.D. (2004-2012)

Bölümler
Puan Like 9.3 / 16 kullanıcı
Senin Puanın
Yapımcı
Ülke
ABD
Süresi
44 dakika
Son bölüm
biologist Huysuz, ukala, asosyal, bağımlı, saplantılı ve aynı zamanda dahi bir doktor. Teşhis konulması zor hastalıklar ve bu konuda eğitilmek için özenle seçilmiş genç doktorlar... Televizyon dünyasının Nobel Ödülü olarak tanımlanan Humanitas Prize ödülüne, Altın Küre ve Emmy'e layık görülen House M.D. tüm zamanların en iyi hastane dizilerinden biri.. Medikal drama tarzında 16 Kasım 2004 ve 21 Mayıs 2012 tarihleri arasında, 8 sezon yayınlanan dizinin ana karakteri olan Dr. House (Hugh Laurie) New Jersey'de kurgusal olan Princeton-Plainsboro Eğitim Hastanesi'nde teşhis ekibinin başındadır. Başkanlık yaptığı Tıbbi Tanı Uzmanlığı Departmanı'nda teşhisi konulamayan hastaları 3 kişilik ekibiyle birlikte iyileştirmektedir. House, başarılı bir doktor olmasına rağmen hastane kurallarını ve yasaları umursamaz tavrı sürekli onun başına işler açar. Bu yüzden birçok hastane değiştirmiştir. Kendini aşırı beğenmesi, takıntılı davranışları, insanları önemsememesi ve boş vermişlik gibi özelliklerine rağmen kimsenin teşhis koyamadığı hastalıklara teşhis koymasından ötürü ünü dört bir yana yayılmış bir dahidir. Sayılı gönül ilişkilerinde ise çuvallamaktan öteye geçememektedir. Hugh Laurie bu dizideki Dr. Gregory House rolüyle 2006 ve 2007 yılında iki kez Altın Küre ödülü kazanmıştır. Henüz izlemeyenlerin çok şey kaçırdığını söylemeden geçemeyeceğim, sizi kısa zamanda etkisi altına alacak bir dizi House. Keyifli seyirler..

Yorumlar

Ayselturkoglu profil resmi
Ayselturkoglu
Yıllaaar, yıllar önce izlediğim ilk yabancı dizidir. Tüm sezonları izlemiştim. O yaşta beni doktor house aşığı ettiler, televizyonda saatini beklerdim. Yeniden izlemeyi düşünüyorum. İzlemeyen varsa kesinlikle ve kesinlikle izlemeli.
2 yıl önce
ImpLosioN profil resmi
ImpLosioN
House m.d. karakterlerinin yaratıcısı fena bir Sherlock Holmes hayranı. Biraz dikkatle aradaki farkı geliyor. :)
3 yıldan fazla önce
Nnesli profil resmi
Nnesli
bir insana ukalalık bu kadar mı yakışır ya :) ben galiba ukalalığın ve sosyopatlığın hakkını veren zeki insanlara hastayım :)
neredeyse 4 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ya şimdi eğri oturup doğru konuşalım, filmde müthiş zeka gösterileri, olağanüstü bindirmeler var, anladık. İyi hoş, da hep aynı seyirden bıkmadınız mı kardeşim? Hasta geliyor birkaç yanlış tanı sonrasında sevgili House karakterimiz tesadüfen hastalığı çözüp ölüm döşeğindeki hastayı güle oynaya hastaneden yolluyor. Bence House'un repliklerine zaman harcamaktan yaratıcılığa zaman bulamıyorlar. İzliyorum, seviyorum ama yeter artık diyorum, zaman zaman bıkıyorum.
4 yıl önce
Mrs.Garfield profil resmi
Mrs.Garfield
aykırı bir doktor ama iyii bir doktor house md. severek izliyorum.
4 yıl önce
XieXie profil resmi
XieXie
Candır
4 yıldan fazla önce
leukothea profil resmi
leukothea
En sevdigim dizilerden. izlenmeli...
4 yıldan fazla önce
enginberkay profil resmi
enginberkay
eeeeefsane dizi
4 yıldan fazla önce
EarlySecond profil resmi
EarlySecond
Dr. House özünde iyi bir insan bence
4 yıldan fazla önce
UmutCan profil resmi
UmutCan
Jenniferrrr
4 yıldan fazla önce

House M.D. dizisini beğenenler

House M.D. dizisi hakkında ilgi çekici içerikler