House of Cards (2013 - 2018)

House of Cards (2013-2018)

Puan 8.6 (19 kullanıcı)
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
51 dakika
Son bölüm
306
4
593
276
Melkor profil resmi
Melkor
5 sezonluk harika bir dizi benim için. 6. son sezon ise ilk 5. sezonun neden çok kaliteli olduğunun güzel bir turnusol kağıdı adeta. Diziyi taşıyan elbette Spacey'in muhteşem performansı ve bir o kadar da kompleks senaryosuydu. Spacey gidince sanki yazar ekibi de gitmiş. Çünkü hangi geri zekalı 5 sezon özenle inşasını yaptığı bir karaktere final sezonunda "Aslında onun da pipisi küçüktü ha" "kadınları bile tatmin edemezdi o" gibi cümleler sarf ederek karakteri kötülemeye çalışır anlamıyorum. Benim gözümde 5 sezonluk, Netflix tarafından çıkmış en iyi yapım. 6. sezonu yok saymak herkes için en iyisi.
report_problem
7 ay önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
5.sezon artık maskelerin komple düştüğü bir sezon olmuş. Mükemmelliği bir tık daha üste çıkarmış. Ama 6.sezon çok kanlı olacak.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
Kevin Spacey diziyi göklere çıkarmış.HARİKA.Politik-drama sevenlerin çok beğeneceği dizi.Politika sevmiyorsanız bile(ben de sevmezdim:D) eminim keyifle izleyip,bağımlı olursunuz :D
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
4 sezonu(52 bölüm) 7 günde bitirdim. Keşke o kadar hızlı bitirmeseydim ama izledikçe daha çok acıkıyorsunuz. Entrika, politika, toplum mühendisliği, globalleşme,yalan vs vs içinde herşey var dizinin. Kalite tavan. Oyuncu kadrosu da tavan. Zaten Kevin Spacey bu diziyle artık çıtayı uzaya kadar yükselmiştir. Siyasetçileri oynamak zordur. Çünkü sürekli maske değiştirmek zorunda kalırsınız. Repliklerin üstünde o havayı katmanız lazım. Yaşamanız lazım. Spacey de tam bunu yapmış. Kendi öz benliğini bırakıp hırs peşindeki bir politikacı olmuş. Yani bu iş rol yapmaktan çıkmış.Robin Wright da Kevin Spacey 'den aşağı kalmamış. İronlady zırhını giymiş ve gelmiş. Onun dışındaki oyuncular da zincirin eksiksiz halkaları olmuş. Dizi de en çekici yön ise sürekli değişen yönetmen koltuğu. İlk bölümü izlerken yönetmenin David Fincher olduğunu görünce oturuşuma bi çeki düzen verdim.:) ondan sonra sürekli farklı perspektiflerden dizi devam ediyor. Ama benim dizide en çok hoşuma giden şey Kevin Spacey'in arada bizle muhabbet etmesi. Çok iyi nutuk çekiyor. Espiri kısmıda burdan geliyor zaten. Herkesin izlemesi gereken bir dizi. Ağır bir konusu var arada karıştırabilir veya kaçırabilirsiniz ama buna değer. 5.sezonu şubatta geliyormuş. Dört gözle bekliyorum.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Caffeine profil resmi
Caffeine
Kevin Spacey is smartass
report_problem
4 yıl önce
tugberto profil resmi
tugberto
5 bölüm izleyince art arda adam rüyalarıma giriyor,öyle de bir manyak işte frank underwood.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Angelopoulos profil resmi
Angelopoulos
Politik kurgu sevenler için kaçırılmaması gereken bir dizi.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Senemini profil resmi
Senemini
Uzun zamandir izlemeyi planladigim yeni firsat buldugum mukemmel dizi. Tam da dusundugum gibi basladi, bakalim ayni tadi vermeye devam edecek mi!
report_problem
5 yıl önce
mehmetcanordu profil resmi
mehmetcanordu
Let's go Francis ;)
report_problem
5 yıldan fazla önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
Barrack Obama ' nın da hayran olduğu dizi . Şubat ayında Tomorrow : Hause of Cards . No spoiler please . şeklinde tweet atmıştı .
report_problem
5 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
siyaset ve politikanın iç yüzünü tüm çıplaklığıyla ele alan bi dizi. onlara ne kadar güvenebiliriz sorusuna her bölümde yeni ve gerçekçi bir cevap veriyor. ve tabiki her şeyden önemlisi dakikalarca kevin spacey oyunculuğu izlemek.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
ozgur.cotuk profil resmi
ozgur.cotuk
Icerik olarak kesinlikle utopik değil yaşanabilir, oyunculuk lar harika
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
lucyy profil resmi
lucyy
macbeth in günümüzdeki versiyonu gibi çok başarılı ...
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
EMREAYAN profil resmi
EMREAYAN
Michael Dobbs'un romanından uyarlanmış olan 1993 yapımı To Play The King'in yeniden çevrimi... 1993 versiyonu mini seri olarak ingiliz televizyonu için yayınlanmıştı ve İngiliz politik sistemini konu alıyordu... Böyle güçlü bir hikayeyi Amerika'da çekmek gerekliyse böyle bir karakteri sadece iki kişi canlandırabilirdi zaten; Kevin Spacey yada Al Pacino... Kevin Spacey 'den yeni dizi haberini okuduğumda bu diziyi tercih etmekte zorlanmamıştım zaten.Bir yükseliş hikayesi diyebiliriz. O kadar mükemmel bir senaryo kalitesi var ki hayretler içinde kalacaksınız.Karakterin ne kadar soğukkanlı ve duygusuz bir dünya görüşü olduğunu ilk sahnede bize veriyorlar. Öyle duygusuzca bir hareketi öyle ilginç bir cümle kurarak yapıyor ki, 5 saniyede tanıtmayı başarıyorlar... Beyaz Saray'da yükselmek gibi bir hedefiniz olsun olmasın, mutlaka izlenilmesi gereken, tam bir politik gerilim başyapıtı.
report_problem
6 yıl önce
MovieMonster profil resmi
MovieMonster
Müptelası olacaksınız.
Hayat düşüncemi değiştirdi.
report_problem
6 yıl önce