House of Cards (2013 - 2018)

House of Cards (2013 - 2018)

Puan 8.4 / 10
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
51 dakika
Son bölüm
321
5
620
290
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
İlk sezonun ardından: Dizideki o politik entrika kokan sahneler çok başarılı. Özellikle Kevin Spacey tam oturmuş role. Monologlarında devleşiyor adeta ekranda. Sırf onun oyunluğuna göz atmak için bile başlayabilrsiniz. Devamı zaten gelecektir. İlk sezonun en fazla beğenilen bölümü 1x13 Chapter 13, en az beğenilen bölümü 1x08 Chapter 8.
error_outline
4 ay önce
Joker profil fotoğrafı
Joker
Olanağan üstü bir cast seçimi var dizide.
error_outline
1 yıldan fazla önce
jamiebls profil fotoğrafı
jamiebls
son sezonu izlemeli mi izlememeli mi...?
error_outline
2 yıldan fazla önce
kallehari profil fotoğrafı
kallehari
Mükemmel bir demokrasi mükemmel bir sistem eleştirisi, dizinin en başarılı olduğu noktalardan birisi de konusunu giderek derinleşen karakterlerin üzerinden oldukça esaslı aktarabilmesi izleyiciye, Spacey’in Ve Wright’ın oyunculuğuna hayran kalmamak elde değil, onun dışında tüm bir dizi boyunca bize eşlik eden karakterlerin de hakkını yememek gerek. Dış politika yapım süreçlerinden tutun da siyasi menfaat için kamuoyunu yanıltmakta tereddüt dahi etmeyen özgürlükler ülkesinin beyaz sarayı mevcut siyasi sorunlar ve “ileri” demokrasinin sorunsalları üzerine düşünmenize de kapı aralayacak. Kesinlikle izlemeye değer.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
5 sezonluk harika bir dizi benim için. 6. son sezon ise ilk 5. sezonun neden çok kaliteli olduğunun güzel bir turnusol kağıdı adeta. Diziyi taşıyan elbette Spacey'in muhteşem performansı ve bir o kadar da kompleks senaryosuydu. Spacey gidince sanki yazar ekibi de gitmiş. Çünkü hangi geri zekalı 5 sezon özenle inşasını yaptığı bir karaktere final sezonunda "Aslında onun da pipisi küçüktü ha" "kadınları bile tatmin edemezdi o" gibi cümleler sarf ederek karakteri kötülemeye çalışır anlamıyorum. Benim gözümde 5 sezonluk, Netflix tarafından çıkmış en iyi yapım. 6. sezonu yok saymak herkes için en iyisi.
error_outline
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
5.sezon artık maskelerin komple düştüğü bir sezon olmuş. Mükemmelliği bir tık daha üste çıkarmış. Ama 6.sezon çok kanlı olacak.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
Kevin Spacey diziyi göklere çıkarmış.HARİKA.Politik-drama sevenlerin çok beğeneceği dizi.Politika sevmiyorsanız bile(ben de sevmezdim:D) eminim keyifle izleyip,bağımlı olursunuz :D
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
4 sezonu(52 bölüm) 7 günde bitirdim. Keşke o kadar hızlı bitirmeseydim ama izledikçe daha çok acıkıyorsunuz. Entrika, politika, toplum mühendisliği, globalleşme,yalan vs vs içinde herşey var dizinin. Kalite tavan. Oyuncu kadrosu da tavan. Zaten Kevin Spacey bu diziyle artık çıtayı uzaya kadar yükselmiştir. Siyasetçileri oynamak zordur. Çünkü sürekli maske değiştirmek zorunda kalırsınız. Repliklerin üstünde o havayı katmanız lazım. Yaşamanız lazım. Spacey de tam bunu yapmış. Kendi öz benliğini bırakıp hırs peşindeki bir politikacı olmuş. Yani bu iş rol yapmaktan çıkmış.Robin Wright da Kevin Spacey 'den aşağı kalmamış. İronlady zırhını giymiş ve gelmiş. Onun dışındaki oyuncular da zincirin eksiksiz halkaları olmuş. Dizi de en çekici yön ise sürekli değişen yönetmen koltuğu. İlk bölümü izlerken yönetmenin David Fincher olduğunu görünce oturuşuma bi çeki düzen verdim.:) ondan sonra sürekli farklı perspektiflerden dizi devam ediyor. Ama benim dizide en çok hoşuma giden şey Kevin Spacey'in arada bizle muhabbet etmesi. Çok iyi nutuk çekiyor. Espiri kısmıda burdan geliyor zaten. Herkesin izlemesi gereken bir dizi. Ağır bir konusu var arada karıştırabilir veya kaçırabilirsiniz ama buna değer. 5.sezonu şubatta geliyormuş. Dört gözle bekliyorum.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar
Kevin Spacey is smartass
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
5 bölüm izleyince art arda adam rüyalarıma giriyor,öyle de bir manyak işte frank underwood.
error_outline
8 yıldan fazla önce
Angelopoulos profil fotoğrafı
Angelopoulos
Politik kurgu sevenler için kaçırılmaması gereken bir dizi.
error_outline
8 yıldan fazla önce
Senemini profil fotoğrafı
Senemini
Uzun zamandir izlemeyi planladigim yeni firsat buldugum mukemmel dizi. Tam da dusundugum gibi basladi, bakalim ayni tadi vermeye devam edecek mi!
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
mehmetcanordu profil fotoğrafı
mehmetcanordu
Let's go Francis ;)
error_outline
9 yıldan fazla önce
mezemorta profil fotoğrafı
mezemorta
Barrack Obama ' nın da hayran olduğu dizi . Şubat ayında Tomorrow : Hause of Cards . No spoiler please . şeklinde tweet atmıştı .
error_outline
9 yıldan fazla önce
bahmetp profil fotoğrafı
bahmetp
siyaset ve politikanın iç yüzünü tüm çıplaklığıyla ele alan bi dizi. onlara ne kadar güvenebiliriz sorusuna her bölümde yeni ve gerçekçi bir cevap veriyor. ve tabiki her şeyden önemlisi dakikalarca kevin spacey oyunculuğu izlemek.
error_outline
9 yıldan fazla önce