How I Met Your Mother (2005 - 2014)

How I Met Your Mother (2005 - 2014)

Puan 8.9 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
22 dakika
Son bölüm
1786
27
4023
224
Brook profil fotoğrafı
Brook
Henüz başlarındayım hatta friends ile eş zamanlı izlemeye çalışıyorum ki kendimce en iyi kıyaslaması konusunda karar verebileyim. Şimdilik daha naif olan dizi bu gibi. Ama ilerledikçe neler olur bende neler değişir bilemem. Ama yine de ikisi arasında sanki friends daha cazip. Dediğim gibi emin olamadım ama her ikisini de izleyin mutlaka derim ondan eminim :) bu tür işler biraz zor gelir artık.
error_outline
6 ay önce
tavanarasindekidelikadin profil fotoğrafı
tavanarasindekidelikadin
Son sezonu izleyene kadar her şey gayet hoştu.
error_outline
6 ay önce
mels profil fotoğrafı
mels
Eskiden CNBC-e kanalında bölük pörçük izlediğim, Netflix te denk gelince “dur şunu bi adamakıllı izleyeyim “ diyerek başladığım dizi. Bölümlerin kısa kısa ve genelde birbirinden bağımsız olması cezbetti beni. Müthiş oyunculuklar ve eğlenceli bölümler de bir araya gelince mükemmel bir dizi çıkmış ortaya. Ufak bir kaç eleştiri de yapmadan geçemeyeceğim. Evet bazı yerlerde sıkıcı hale geliyor, konular sürekli başa sarıyor gibi hissettirdiği zamanlar oldu. Ama bunu dizinin uzunluğuna(az değil, 20 küsür bölümle beraber 9 sezon) ve kişi sayısının azlığından kaynaklandığını düşünüyorum. Benim eleştirim şudur
error_outline
8 ay önce
Biryudumviski profil fotoğrafı
Biryudumviski
Hangisinden daha çok nefret ediyorum bilmiyorum (Lily / Marshall). Ama bir o kadar da mükemmel bölümlerin oluşunu inkar edemem.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Muratovic profil fotoğrafı
Muratovic
9 sezon olduğunu bilmeden son bölümünü az önce bitirdiğimi sıradaki bölüm kısmını görmeyince anladığım ve çok üzüldüğüm son zamanlarda izlediğim en iyi diziydi her bir karakteri çok özleyeceğim duygulandım lan :(
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
İzlediğim sitcomlar arasında elbette yeri yüksek. Friends ile, Seinfeld ile karşılaştırmak da manasız, her biri ayrı bir janr sonuçta. Diziyi bu raddeye getiren elbette ilk 3 sezon. Tartışmasız yeni bir şey yarattıkları bariz olan sezonlar. Cutaway gag denilen mizah türünü kullanış şekilleri, oyunculuklar, anlatılan öyküler ve bölümlerin sahip olduğu o dramatik-komedi tadı, bunlardan her biri bu diziyi bana izlettiren unsurlardı. Ancak belli ki 4.sezonla birlikte Craig Thomas ve Carter Bays'in anlatacakları kalmamış çünkü dizinin içindeki çıkmaz çok rahat hissediliyor. Sürekli tekrarlanan Robin-Ted çıkmazları, Barney sevmeyi-bağlanmayı öğreniyor adlı bölümler bunların en göze çarpan örnekleri. Elbette burada seyirciyi de suçlamayı unutmamak lazım çünkü bu sezonların hali sebebiyle izleyici kaybetmesi beklenirken reyting bazında kayıpları neredeyse yok stüdyonun. E haliyle direkt bir uyarı gitmemiş, yapımcılar da yaptıklarına büyük olasılıkla maddi çıkarlar çerçevesinde devam etmişler. Zaten final eleştiriliyor halen, son birkaç sezondur da dizi çok bayıklaştı niye izliyorum ki çıkmazından da beni nadir karşılaştığım o eski taddaki bölümler, Barney'e sırtını yaslayan bölümler ve "I want this extra 45 days" repliği oldu. Mother'ın öleceğini anladığımdan beri daha farklı bir gözle izlemeye başladım. Haliyle o masada yaptıkları "geçmişte yaşamayı bırakmalısın" başlıklı sohbet daha bir kıymetli oldu ve bunun daha da artacağına inanıyordum. Ancak gelin görün ki bu final bu diziye hiç yakışmamış. Sebebi ise sırf son bölümün suçundan da biraz fazla. Robin-Ted birlikteliğini planladıklarından ve bu yöne gitmek istedikleri yazarların aşikar ancak bunun kararı çok erken verilmiş. Bize Tracy ile Ted'in ilişkisi daha çok verilmeliydi. Ted'in geçmişte yaşamasının altı daha çok kazılmalıydı. Bu sayede son bölümlerdeki o hengameyle karakterleri finale uydurma çabasına da girilmezdi. Her ne kadar Patrick Harris'in ne kadar iyi bir aktör olduğunu kanıtlasa da son 5 dakikaya o karakter gelişmesi sığdırılmaya çalışılmazdı. İşin sonunda bu iki yüzü aşkın bölümde attığım kahkaha geçirdiğim eğlenceli vakit sayısız. Friends gibi kalmayacak belki aklımda ama bir Arrow, bir Lost gibi kalmayacağı da kesin.
error_outline
2 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Friends tadı vermeyen dizi, 15 bölüm izledim belki değişir,belki güzelleşir diye bekledim ve bıraktım. sıkıla sıkıla izledim.Bir tek Lily ve Robin'i sevdim.Bu ikisini burdan alıp başka diziye koymak istedim :)
error_outline
2 yıldan fazla önce
thekubrra profil fotoğrafı
thekubrra
Nasıl biter ya olamaz dünyanın sonu gibi bişey bu :((
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
SergioLucasBarbosa profil fotoğrafı
SergioLucasBarbosa
Neymiş bu how i met your mother herkes izliyor bir bakayım diye başladım, ne zaman 9 sezon izledim , ne ara bitti anlamadım. Her ne kadar sonlara doğru bozsa da, ilk sezonların hatrına bir şey demiyorum.
Şunu da şuraya bırakayım. Barney :)
https://www.youtube.com/watch?v=g9yX3HzOYTw
error_outline
5 yıldan fazla önce
mrfrankfower profil fotoğrafı
mrfrankfower
3 defa bitirdim yok böyle bi dizi
error_outline
5 yıldan fazla önce
S.CanSagdilek profil fotoğrafı
S.CanSagdilek
legen..wait for it..dary. LEGENDARY demek istiyorum :)
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
orhanbayram profil fotoğrafı
orhanbayram
Diziyi daha dün bitirdim ve bittiği için gerçekten çok üzüldüm.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Passenger profil fotoğrafı
Passenger
Efsane be :')
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
burrju profil fotoğrafı
burrju
insan bi diziyi izlemeyi özler mi ? :) işte bu dizi öyle güzel ve eğlenceli bir diziydi :) finaline bende gıcık olmuştum ama bu dizi bambaşkaydı :D
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
CANERAHMET profil fotoğrafı
CANERAHMET
her bölümünde beni gülümseten muhteşem dizi yada kısaca legen..wait for it..dary. LEGENDARY
error_outline
neredeyse 7 yıl önce