Ichi rittoru no namida (1 Litre of Tears) (2005) afişi

Ichi rittoru no namida (2005)
1 Litre of Tears

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Ağlatan, Dram, Aile Filmi
Ülke
Japonya
Süresi
47 dakika
Son bölüm
PaRaNoYa7 Aya Omurilik soğanı dejenerasyonu (bu hastalık bizim özgürce haraket etmemizi sağlayan omuriliğin yavaş yavaş yok olması demektir.) hastalığına yakalandığında doktoru ondan bir günlük yazmasını ister. Böylece hatalığın ilerleyişini görecektir. Aya-nee o günden sonra günlük tutmaya başlar. Gücünün yettiği yere kadar yazar. Bütün yaşadıkları bu günlüklerde saklıdır. 23 mayıs 1988 yılında hayata gözlerini yumar. Ve bir dergi aracılığıyla günlükleri yayınlanmaya başlar. Bu hikâye bu günlükler günlükler sayesinde önce kitap olarak basılmış daha sonra dizisi yapılmış ve Aya-nee nin gerçek hayatını konu almıştır.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Dizinin ismi 1 Litre Gözyaşı. Aya'nın hikayesi gerçek. Aynı şeylerin bizim başımıza gelmeyeceğinin garantisinin olmadığı bilincinde izlemek lazım. Aya'yı canlandıran oyuncu üstüne düşeni fazlasıyla yerine getirmiş. Ailece izlerken evdeki kağıt mendilleri tükettik haliyle. Kendi hayatımızda üzüldüğümüz şeyler diziyi izledikten sonra gereksiz bir nokta gibi geliyor. Ne izlesem de geberene kadar ağlasam diye düşünenlerin ilk tercihi olmalı.
1
1 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Öncelikle gerçek bir hikaye olduğunu bilerek izlemek baştan etkisi altına almasına sebep oluyor. Ben başka bir dizinin ilk bölümden son bölüme kadar seyrederken ağladığımı hatırlamıyorum. Belki benim o zamanlar ki ruh halimden veya hastalıklara karşı hassasiyetimden ki özellikle o kişi gençse verdiğim tepki bu yüzden olabilir. Ama oldukça etkilenmiştim, final bölümü izlediğim gece, uykumdan sabah ezanını duyup uyandığımda müezzinin ağlayarak okuduğunu duyacak kadar psikolojim etkilenmişti. :) İsmi gibi bir litre gözyaşı akıtıyoruz sanırım... Dizinin hemen ardından Mavi Saçlı Kız kitabını okumuştum. İki farklı hayat fakat bir o kadar birbirine benzer... Ne gariptir ki birileri için yaşam kıymetsiz birileri ise ne olursa olsun tutunmaya çalışıyor... Aya'nın hikayesi de bize bunu anlatıyor.
1
1 yıl önce

Ichi rittoru no namida dizisini beğenenler

Ichi rittoru no namida dizisini içeren raflar

Ichi rittoru no namida dizisi hakkında ilgi çekici içerikler