Iron Fist (2017 - 2018)

Iron Fist (2017 - 2018)

Puan 6.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Fantastik, Suç
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
55 dakika
Son bölüm
41
11
138
34
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
2. sezonun ardından: İlk sezondan 1 tık daha iyiydi ama iptal edilmesine üzülmedim. Finali de biraz zayıf buldum. Iron Fist olayını iyice sulandırdılar. Yani elde edilen gücün bir ciddiyeti kalmadı bence. Dizinin en fazla beğenilen bölümü 1x02 Shadow Hawk Takes Flight, en az beğenilen bölümü ise 2x01 The Fury of Iron Fist.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
İlk sezonun ardından: 2 bölüm iyiyse 1 bölüm kötü olmuş. Senaryo ve karakterler çok zayıf kalmış. Serinin en zayıf halkası bu olmuş. Defenders için beklentim yarı yarıya azaldı diyebilim. Sezonun en fazla beğenilen bölümü 1x02 Shadow Hawk Takes Flight, en az beğenilen bölümü ise 1x11 Lead Horse Back to Stable.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Yani ilk sezon hadi fena sayılmazdı diyebilirim. Karakterle çok oynamışlar ama. Marvel unsuru olmasına rağmen işin içinde, ben çok heyecan yaşamadım. Özellikle 2. sezon ağır sıçmışlar bence. Yani ayıp koca kahraman ne hale gelmiş. Gerçi o kadar da koca kahraman değil ama neyse bakalım :) Yani Marvel hatrına izlemeye devam ederim. Ama kesinlikle çok beğendiğim söylenemez. Yine de izleyin belki hoşunuza giden kısımlar olur.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
Spoiler sayılabilir------> Dövüş kareografileri gayet başarılıydı fakat sahneleri azdı. Ward karakter gelişimini başarıyla ekrana yansıtan karakterdi. Bulunduğu her sahnede başarılıydı. Danyy sönük kaldı yanında. Joy tam bir karakter olamamış. Yaptıklarının iyi olmadığını hissetse de yapıyor. Diğer yandan birilerinin onayına ihtiyaç duyması abisini değil de babasını seçmesini mantıklı kıldı bence. Colleen karakterini yetersiz bulsamda hand in içindeki kişilerin bir şeyleri bilmeden hand için herşeyi yaptıklarını göstermesini beğendim. Danny benzeri karakter. Sonuçta danny de senseilerinin dediğine inanıyor. Tek farkla danny haklı. Sensei muhabbeti bile bunun altını çizmek için konmuş gibi. En gerekli karakter colleen oldu bu nedenle. Davos a gelince. Strange in mordo karakterini kopyala yapıştır. Sertliği düşüncesi sabit fikirliliği ve kurallara uyması tıpkı mordo. Oyuncusu ise başarılıydı. Gelecek kötü de o olursa şaşmam. Harold ise duygusuz tepkisiz bir adam. Karakter olarak ta oyuncu olarakta başarılı.
Dizi tek bir seviyede başlatıp bitiyor. Büyük beklentiniz olmasın. Arada sıkılsamda genel olarak beğendim. Aksiyon açısından bir daredevil değil. Ama defenders içindeki en zor anlatılacak karakter diyebilirim. Diğerleri kendi seçimleriyle bir yerlere gelmiş karakterler. Ve savundukları bir şey var. Mesela daredevil kanunları. Jessica intikam. Luke kendini kurtarmak. Üstelik kahraman olmakta istemiyorlar. Danny ise kahraman olmak için eğitildi. Sensei sinin seçimlerine boyun eğdi. Savunduğu şey kendisine öğretilen. Bir nevi doğru yönlendirilmiş Colleen. Diğerleri kahramanlar en kötü adaleti sağlayamamış olurdu ama fist varoluş amacını da yerine getirmemiş olacak başarısız olursa. Seçilmiş olduğundan yükü çok daha fazla. Başarısızlığı çok şey götürür hem kendisinden hem kun lun dan hem şehirden. Bu yükü gerçekten hissettim danny de.neo dan beri seçilmişin yaşadıklarını anlatabilen yoktu ve danny ile neo dan bile daha iyi anlatabilmişler. Kısaca yükü diğer defenders lerden fazla. Hem oyuncu hem yönetmen hem senaryo. İkilemlerini, öfkesiyle mücadele edişini de iyi yansıtmışlar.
ayrıca ne hand mış arkadaş bitmiyor. Hidraya döndürdüler. defenders a bile koyacaklar bu gidişle. Bitmeyecek mücadele. Gao nın emir aldığı kişi görünmedi bile. Bukuto var birde onun üstü de vardır herhalde.
Mantıksız gelen ise İron fist in acımasızlığı hem anlatılıyor hem gösteriliyor fakat danny birini öldürürse fist söner deniyor. hand ı yok etmek için eğitilen adamın kun lın un kapısında beklemesi gerektiği garibime gitti. Hand yok etsin diye kapıya kadar gelecek mi ki? Defenders bol dövüşlü olacağa benziyor. Karakterler fiziksel güce odaklı.
error_outline
4 yıldan fazla önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
5 bölüm izledim ve beğenmedim. klişelerle dolu çok baştan savma geldi marvel-netflix kalitesine yakışmamış.ama en çok takıldığım nokta senelerce öyle zor bir eğitim almış başrolün çok kilolu olması belki çok saçma ama bana hiç inandırıcı gelmedi ki dövüş sahnelerinde de amiyane tabirle totosunu kaldıramamasından belli.yine de çerez niyetine izlenir
error_outline
4 yıldan fazla önce
Emrex profil fotoğrafı
Emrex
Güzel başladı fakat dibe doğru battı. Senaryo ekibine kesin bi kaç tane Türk kaynak yapmış. Sırf diziyi devam ettirebilmek adına saçma sapan zorluklar çıkartmaları gerçekten anlamsız. Netflix'e 1 günümü çaldığı için dava açmayı düşünüyorum :D
error_outline
4 yıldan fazla önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones, Iron Fist dörtlüsünün en zayıf halkası olmasına rağmen OK buldum. Beklentim büyük değildi zaten. Dövüş sahneleri çok güzeldi. Ward Meachum karakterini oynayan aktörün oyunculuğunu çok beğendim. Çok iddialı olmayan hoş bir diziydi. Şimdi hepsi Defenders'ta birleşecek, sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu arada Iron Fist/Danny Rand'in benim gibi ağır hip-hop head çıkması çok hoşuma gitti, elemanın iPod'ında Big Pun, BDP, Blackalicious, OutKast var yahu. Kim bilir daha neler vardır. :D
error_outline
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Jessica Jonesin bi tık üstü. Beklentim yerlerde kaldı resmen. Dövüş sahneleri, efektler, konu, kurgu çok basite indirgenmiş. Luke Cage de çıta bu kadar yükselmişken nasıl böyle dibe vurmayı beceriler pes doğrusu. Daredevil in %1 i bile olamaz.
error_outline
4 yıldan fazla önce
GeneratorRex profil fotoğrafı
GeneratorRex
Daredevil'ı aratsada güzel bir dizi :D
error_outline
4 yıldan fazla önce
UNALILK profil fotoğrafı
UNALILK
Beklediğim gibi harika bir dizi... Daredavil kıvamında...
Ayrıca şu Aston Martin den bende istiyorum :)
error_outline
4 yıldan fazla önce