Jessica Jones (2015 - 2019)

Jessica Jones (2015 - 2019)

Puan 6.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler Fantastik
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
56 dakika
Son bölüm
128
10
284
78
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Marvell evreni ne kadar da büyükmüş. Kimler kimler var... Bence Jessica da bunlar arasında etkili bir karakter olabilir. Diziye gelince beğendim ama görsel kısımlar bu tür karakterler için az hatta yoktu yani. Marvel sevenlerin izlerken sıkılmayacağı bir dizi olmuş.
error_outline
2 yıldan fazla önce
mels profil fotoğrafı
mels
İlk sezon ilk bölümler hariç oldukça sürükleyiciydi özellikle son iki bölümü♥️ Ancaaaak
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
3. sezonun ardından: Tarzı itibariyle zaten dizinin geneli aksiyondan çok uzaktı ama bu sezon da oldukça durağan geçti bence. Süper kahraman dizisi değil de daha çok polisiye bir dizi havasındaydı. Aksiyon sahnelerini de amatörce buldum. Ayrıca Trish beni hiç yanıltmadı. Bu açıdan Trish'e ne kadar sinir olsam da memnunum. Toplamda 3 sezonun en fazla beğenilen bölümü 1x13 AKA Smile, en az beğenilen bölümü ise 3x02 A.K.A You're Welcome olmuş.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
2. sezonun ardından: İlk sezona göre daha durgundu ama sonlara doğru biraz toparladı.Tabi ben koca sezonu Trish'e sinir olarak geçirdim. O kadar ezik bir karakter ki Jessica'nın normalde düşmana ihtiyacı yok. 3. sezona ihtiyaç var mıydı bilmiyorum ama umarım izlediğimde daha beğeneceğim bir sezon olur. Toplamda 2 sezonun en fazla beğenilen bölümü 1x13 AKA Smile, en az beğenilen bölümü ise 2x12 AKA Pray for My Patsy olmuş.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
İlk sezonun ardından: Sezonun en başarılı karakteri Killgrave idi. David Tennant çok başarılıydı. Hem karakterin sahip olduğu güç hem de sosyopat tarafı başarılı işlenmiş. Sezonun başlangıcı biraz sıkıntılı ve durağandı ama Killgrave dahil olur olmaz bölümlerin kalitesi arttı. Atanamayan süper kahramanlardan Jessica Jones'un nasıl desem insani tarafı güzel işlenmişti ama kahraman tarafı ve bazı sahnelerdeki verdiği güçsüzlük hissini sevmedim. Sezonun en fazla beğenilen bölümü 1x13 AKA Smile, en az beğenilen bölümü ise 1x01 AKA Ladies Night olmuş.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Karaktere aşık olmamak için çırpındım durdum dizi boyunca. Sanırım başaramadım. Ama o umursamaz tavırları kalp ben resmen :D bence bu tatlı kızımız için izlenir bir dizi. Ayrıca Marvel dizilerinin arasında Daredevil'den sonra en sevdiğim dizi diyebilirim.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Trillmatic profil fotoğrafı
Trillmatic
Kalite olarak net şekilde Daredevil ve Luke Cage'in daha gerisinde bulsam da yine de bölümler ilerledikçe diziyi sevdim. Kilgrave (Purple Man) rolündeki David Tennant çok başarılıydı (tıpkı Daredevil'daki Wilson Fisk/Kingpin ve Luke Cage'deki Cornell Stokes/Cottonmouth gibi). Dizinin en büyük problemi çok geç açılması; bunun arkasında da iki sebep yatıyor: Birincisi, hikayenin izleyiciye en güzel şekilde anlatılabilmesi için çok ciddi zaman gerekiyor, bu yüzden ağırdan alınıyor hep. Bu tipik bir süper kahraman hikayesi değil, action'dan ziyade psikolojik bir etkiye sahip. İkinci sebebi ise Jessica Jones'un kahraman olmak istemeyen, bezgin, bitkin, PTSD'li hali; o isteksizlik izleyicinin üzerinde de açıkçası olumsuz etki yaratıyor. Neyse ki Jessica sonradan güzel açılıyor. Luke Cage ile kimyasını da çok iyi buldum, hatta Luke Cage'in kendi dizisindeki partnerlerine (Misty Knight ve Claire Temple) oranla daha iyiydi. Defenders'ta karşılaştıklarında neler yaşanacağını çok merak ediyorum açıkçası. Bazı şeyler havada kaldı gibi oldu ama onların cevabını muhtemelen sonra alacağız. Sonuçta çok geç açılmasına (spesifik olarak 9. bölümden itibaren) rağmen sezon bitiminde memnun kaldığımı, ilk baştaki sıkıcı geçen bölümlere değdiğini söyleyebilirim. Umarım en kötü Marvel dizisi böyle olur. :)
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
yildizlarla profil fotoğrafı
yildizlarla
David Tennant, kötü bir rolde oynasa bile sevdiriyor kendini.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
ilk 3-4 bölümden sonra bırakacaktım.Ama devam ettim.son bölümler ilklere göre güzeleşsede sıkıcı bir diziydi.2.sezonna bakmayı düşünmüyorum.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
dadassedat profil fotoğrafı
dadassedat
Tamam anlıyorum olayı konuyu karakterleri tanıtmak ve oturtmak için biraz ilk bölümler sıkıcı olur fakat bu bence biraz daha sıkıcıydı son bölümler iyiydi hakkını yememek lazım lakin daredevil dan sonra yine öyle bir iş bekliyorsanız çok yanılıyorsunuz ve şunu da belirtiyim çok tutarsızlıklarda vardı neyse izleyin ve kararınızı verin
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Her ne kadar öncesinde oluşan beklentiyi karşılamasa da ben beğendim. En büyük dezavantajı Daredevil gibi harika bir diziden sonra gelmesi. Fakat şunu da dikkate almak gerekir ki Jessica Jones Daredevil kadar köklü bir karakter değil bu nedenle ben ellerinden geleni yaptıklarına inanıyorum. Dizinin ilk6-7 bölümünü çok düşük beklentilerle ve sabırla izlersiniz sonraki bölümleri beğeneceğinize inanıyorum ancak yine beklentiyi yüksek tutmamak gerek.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce