Jessica Jones (2015 - 2019)

Jessica Jones (2015-2019)

Puan Like 7.3 / 16 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Fantastik
Yapımcı
Ülke
ABD
Süresi
56 dakika
Son bölüm
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
İlk sezonun ardından: Sezonun en başarılı karakteri Killgrave idi. David Tennant çok başarılıydı. Hem karakterin sahip olduğu güç hem de sosyopat tarafı başarılı işlenmiş. Sezonun başlangıcı biraz sıkıntılı ve durağandı ama Killgrave dahil olur olmaz bölümlerin kalitesi arttı. Atanamayan süper kahramanlardan Jessica Jones'un nasıl desem insani tarafı güzel işlenmişti ama kahraman tarafı ve bazı sahnelerdeki verdiği güçsüzlük hissini sevmedim. Sezonun en fazla beğenilen bölümü 1x13 AKA Smile, en az beğenilen bölümü ise 1x01 AKA Ladies Night olmuş.
3 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Karaktere aşık olmamak için çırpındım durdum dizi boyunca. Sanırım başaramadım. Ama o umursamaz tavırları kalp ben resmen :D bence bu tatlı kızımız için izlenir bir dizi. Ayrıca Marvel dizilerinin arasında Daredevil'den sonra en sevdiğim dizi diyebilirim.
1 yıldan fazla önce
Trillmatic profil resmi
Trillmatic
Kalite olarak net şekilde Daredevil ve Luke Cage'in daha gerisinde bulsam da yine de bölümler ilerledikçe diziyi sevdim. Kilgrave (Purple Man) rolündeki David Tennant çok başarılıydı (tıpkı Daredevil'daki Wilson Fisk/Kingpin ve Luke Cage'deki Cornell Stokes/Cottonmouth gibi). Dizinin en büyük problemi çok geç açılması; bunun arkasında da iki sebep yatıyor: Birincisi, hikayenin izleyiciye en güzel şekilde anlatılabilmesi için çok ciddi zaman gerekiyor, bu yüzden ağırdan alınıyor hep. Bu tipik bir süper kahraman hikayesi değil, action'dan ziyade psikolojik bir etkiye sahip. İkinci sebebi ise Jessica Jones'un kahraman olmak istemeyen, bezgin, bitkin, PTSD'li hali; o isteksizlik izleyicinin üzerinde de açıkçası olumsuz etki yaratıyor. Neyse ki Jessica sonradan güzel açılıyor. Luke Cage ile kimyasını da çok iyi buldum, hatta Luke Cage'in kendi dizisindeki partnerlerine (Misty Knight ve Claire Temple) oranla daha iyiydi. Defenders'ta karşılaştıklarında neler yaşanacağını çok merak ediyorum açıkçası. Bazı şeyler havada kaldı gibi oldu ama onların cevabını muhtemelen sonra alacağız. Sonuçta çok geç açılmasına (spesifik olarak 9. bölümden itibaren) rağmen sezon bitiminde memnun kaldığımı, ilk baştaki sıkıcı geçen bölümlere değdiğini söyleyebilirim. Umarım en kötü Marvel dizisi böyle olur. :)
2 yıldan fazla önce
yildizlarla profil resmi
yildizlarla
David Tennant, kötü bir rolde oynasa bile sevdiriyor kendini.
2 yıldan fazla önce
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
farklı bir havası var.. ve gayet hoş ve güzel bir dizi.
neredeyse 3 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
ilk 3-4 bölümden sonra bırakacaktım.Ama devam ettim.son bölümler ilklere göre güzeleşsede sıkıcı bir diziydi.2.sezonna bakmayı düşünmüyorum.
3 yıldan fazla önce
dadassedat profil resmi
dadassedat
Tamam anlıyorum olayı konuyu karakterleri tanıtmak ve oturtmak için biraz ilk bölümler sıkıcı olur fakat bu bence biraz daha sıkıcıydı son bölümler iyiydi hakkını yememek lazım lakin daredevil dan sonra yine öyle bir iş bekliyorsanız çok yanılıyorsunuz ve şunu da belirtiyim çok tutarsızlıklarda vardı neyse izleyin ve kararınızı verin
neredeyse 4 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Her ne kadar öncesinde oluşan beklentiyi karşılamasa da ben beğendim. En büyük dezavantajı Daredevil gibi harika bir diziden sonra gelmesi. Fakat şunu da dikkate almak gerekir ki Jessica Jones Daredevil kadar köklü bir karakter değil bu nedenle ben ellerinden geleni yaptıklarına inanıyorum. Dizinin ilk6-7 bölümünü çok düşük beklentilerle ve sabırla izlersiniz sonraki bölümleri beğeneceğinize inanıyorum ancak yine beklentiyi yüksek tutmamak gerek.
neredeyse 4 yıl önce