Kôdo giasu: Hangyaku no rurûshu (Code Geass: Lelouch of the Rebellion) (2006-2007) afişi

Kôdo giasu: Hangyaku no rurûshu (2006-2007)
Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Bölümler
Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Ülke
Japonya
Süresi
24 dakika
Son bölüm
Ricky.McFloyd 10 Ağustos 2010'da, Britanya imparatorluğu Japonya'ya savaş açar. Japonya, Britanya İmparatorluğu'nun en yeni silahı olan "Knightmare Frame"e karşı hiçbir şey yapamaz ve istila edilir. Japonya’nın adı "Alan 11" olarak değiştirilir ve vatandaşlarına da "11'ler" adı verilir. Japonya'da yaşayan Britanyalı Lelouch, Britanya'yı yok edeceğine yemin eder. Savaştan yedi yıl sonra; Lelouch lisede okumaktadır. İçinde askeri bir sır barındıran kamyonu çalan teröristler yoldan çıkarlar. Lelouch, kontrol etmek için kamyonun yanına gider. Duyduğu ses yüzünden içine bakmak ister ama içeride mahsur kalır. Kamyon tekrar hareketlenir, üstelik peşlerinde Britanya özel kuvvetleri vardır. Teröristlerden Karen, Nightmare olarak adlandırılan dev robot ile karşı saldırıya geçer. Kaçmayı başaramayan Lelouch kamyonun içerisinde yakalanır. Onu yakalayan çocukluk arkadaşı Suzaku’dur. Bu sırada kapalı olan bölme açılır ve içinden esrarengiz bir kız çıkar. Bu sırada olay yerine gelen Britanya askerleri Lelouch ve kızı yakalar. Leouch'un vurulmasına engel olmak isteyen Suzaku, Britanya askerleri tarafından vurulur. Lelouch’un öldürülmesine engel olmak isteyen kız da vurulur, ölmeden önce Lelouch'a özel bir güç "GEASS" verir. Lelouch, bu gücü Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanmaya karar verir.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Brook profil resmi
Brook
R1 ve R2 olarak iki sezonu yayınlanmıştır. Kendisinde bi Death Note havası var ama yine de izleyin siz karar verin.
Değerli bir tavsiye sonrası başladığım ve 2 günde 1. sezonunu bitirdiğim bir animedir. Şu sıralar 2. Sezon'un 5. bölümünde kaldım. Bu gece biter muhtemelen. Mutlaka izleyin derim. Gerçekten çok etkileyici karakterlere sahip. Çizimler harika. Konu muhteşem. Zeka unsuru bol bir anime.
2
1 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Bir çok açıdan animelerin tüm kötü yönlerini toplamış kendinde. İçinde bolca muhabbetin geçtiği aşırı uzun savaş sahneri, ergen tripleri, gereksiz cinsellik ve sürekli haykıran abartılı yan karakterler. Ancak bunların ötesinde derin ve güçlü bir hikayeye sahip. Animenin ana karakterleri çok etkileyici çizilmiş. Tüm olumsuzlukları görmeden gelip ana konuya odaklanabilirseniz arkasında güzel anlar bırakan bir dizi...
2
2 yıldan fazla önce

Kôdo giasu: Hangyaku no rurûshu dizisini beğenenler

Kôdo giasu: Hangyaku no rurûshu dizisini içeren raflar

Kôdo giasu: Hangyaku no rurûshu dizisi hakkında ilgi çekici içerikler