La casa de papel (Money Heist) (2017 - )

La casa de papel (2017 - )Money Heist

Puan 8.7 / 10
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İspanyolca
Ülke
İspanya
Süre
70 dakika
Son bölüm
408
10
782
59
starch profil fotoğrafı
starch
Dördüncü sezonun bitiminde, Avrupa'da bir demokratik hukuk devletinde vatandaşa ve tepkilerine değer verildiğini görmek çok güzel ve umut verici...Keşke bizim de olsa. Ben 2 aydır apartman bahçesinde sabahın köründe çalıştırılan su motorunun normal bir saatte çalıştırılması konusunda hiç etkili olamıyorum maalesef. Bizim memlekette birbirine saygı kalmadı.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
4. sezonun ardından: Aslında dizinin bölüm sayılarına bakıp biraz zorlarsak normalde 2 sezonu dört kısma bölmüşler gibi. Hatta kendi ülkesinde 2 sezon olarak gözüküyor tahmin ettiğim gibi. Dizinin geldiği noktaya bakarsak bu karar doğru verilmiş. Zamanında çok konuşuldu, çok övüldü ve beklentimi yüksek tuttum haliyle. Bittikten sonra özler miyim sanmıyorum. Evet kendini izlettiriyor, mantık hatalarını da bir nebze göz ardı edebiliyorsunuz ama sabırsızlıkla her sezonunu izledim diyemiyorum. Bazı bölümlerde heyecan tavan yaparken, bazı bölümler çok klişe olmuş. 5. sezonun final olması doğru karar. Bakalım bölüm sayısı kaç olacak?
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Dizi izlettiriyor lakin açıkları çok. Ben çok beğenerek izliyorum ama biraz Netflix dizisi diye popüler. Kendi ülkesinde bile 2. sezondan sonra kaldırıldı. Gerisini siz düşünün...
Ayrıca SimS arkadaşıma katılıyorum. Artık son sezon olmalı...
error_outline
1 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Genel anlamda güzel ve sürükleyici bir dizi 4. Sezon da ortalama olarak güzeldi ama 5. Sezonun kesinlikle son sezon olması gerekiyor diye düşünüyorum.
error_outline
1 yıldan fazla önce
SonofGods profil fotoğrafı
SonofGods
4. Sezon güzeldi. Heyecan, gerilim vardı. 3 ün vasatlığını telefi etti.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Yine bir günde biten bir sezon. Eksikler ve saçmalıklar var ama izlerken sıkılmadan zevkle izliyorsun. Helal olsun gerçekten.
Bölümlere gelince psikolojik kısmı çok ön plana atmışlar. Bu uzun vaade sıkntı olabilir. Ayrıca bu netflix yapımcısı hehralde gay veya lez. bütün dizilerde bu karaktarler var ve bazen mide bulandırıcı.
Uzun yazının kısası yine harika bir bölüm ve yine beklenecekler günler...
error_outline
1 yıldan fazla önce
SonofGods profil fotoğrafı
SonofGods
Harika bir 2 sezon ardına tatmin etmeyen 3. sezon. Bu zihin savaşı. Bu sisteme başkaldırı. Bu oğrakla çekicin 28 yıl sonra yeniden buluşması. Saygılar profesör
error_outline
1 yıldan fazla önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
3.sezon beklentimin baya üstünde çıktı..bence böyle bir dizi zaten tatil sahneleriyle,zengin hayatlarını göstererek değil yine benzer bir aksiyonla devam etmeliydi.. ve en iyi yaptıkları şeyi tekrarlamaları bile diziyi banelleştirmedi. aksiyon yine tavandı. oldukça beğendim. son bölüm ise beni benden aldı.şimdi bekle bi sene daha pff
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Sekyazar profil fotoğrafı
Sekyazar
2 sezon kaliteni belli ettikten sonra bu kadar gereksiz bir 3.sezon, senarist arkadaş dizi başında çıksa dese bu dizi baya yürüdü yine soygun yaptıralım dedik ekmeğimizdeyiz dese daha mantıklı başlarmış. Öyle saçma başlıyor ki sezon, bu arkadaşlar kaçtıkları yerlerde sanatsal bakışmalı takılsalar daha mantıklı olurmuş. Her şeye rağmen suç konusunda kendini izletiyor.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Modernizmdeki en tehlikeli husus belki de sapyoseksüelliğe olan eğilimlerimizin körüklenmesidir. Etkileniyoruz evet. Her birimiz ekran başında CIA'nin tekniklerini öğrendiğimizi düşünüyoruz evet. Düşündüğümüz şeyler gerçekleştiğinde kendimizi zeki sanıyoruz doğru. Ama şunu gözden kaçırıyoruz. Zaten bunu hissedelim diye yapılıyor bu. Bir iki mantık hatası dışında kusursuz denebilecek bir dizi kesinlikle aksini iddia edemem. Düşündüğümüzün zıttı çıksa da tahmin edebilsek de etkileneceğimiz belirlenmiş. Düşünsenize ne olursa olsun zaten zevk alacağız. Bu bir müsabaka olsa rakibimiz her türlü galip. Ama biz mağlup muyuz acaba? Bunu çok düşündüm. Gerçekten düzen güçleri perişan olduğunda zevk almamızın nedeni ne? Madem potansiyel soyguncularız neden dünyanın Dörtte üçü hala orta sınıf? Bunların fantazya olduğunun bilincinde olduğumuzu düşünüyorum ama kısa süreliğine beynimizi uyuşturuyor ve bundan haz alıyoruz. Bu da hepimizi uyuşturucu bağımlısı yapar. Gündüz iş güçle uyuşan beyin fantazyalarda yaşarken de uyuşuyor. Bu nedenle iş çok güç bir durum olduğu için aynı ölçüde rahatlama yaşatıyor. Taktiksel bir düzen gücü stratejisi öyleyse bu da. Ve biz gündüz aptal gece çok zeki iken bu durum değişmeyecektir. Tek akıllı benim düşüncesi insanlığın sonunu getirecektir. Bu da bu diziyi ne anlamda politik kılar acaba. Hangi tarafta? Nedense Çav Bella söylerken Mussolini'yi İdol alan Berlin geldi aklıma.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Joker profil fotoğrafı
Joker
İzleyin pişman olmayacaksınız
error_outline
2 yıldan fazla önce
emosss profil fotoğrafı
emosss
Harika, sürükleyici, beni benden alan bir dizi...
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Mear profil fotoğrafı
Mear
Hepimiz öleceğiz. Buna kadeh kaldırıyorum. Çünkü hayattayiz! Berlin...
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Cık. Abarttıklarının yarısı kadar yok.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
Türün sevenlerinden biri olarak 19 bölümde neler izleyebiliriz sorusuna en güzel cevabı veren, akıcı, etkileyici, soluk soluğa bir dizi. Müzikleri harika. Perfecto. Diziyi ilk Mine.Ce'den duydum. UNALILK, haydi izleyin dedi, baktım ki burcst da izliyor. Bana destekleriyle yalnızlık hissettirmeyen arkadaşlarıma teşekkürler.:)
error_outline
3 yıldan fazla önce