Legion (2017 - 2019)

Legion (2017 - 2019)

Puan 8.3 / 10
Senin Puanın
Yapımcı
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
60 dakika
Son bölüm
90
6
173
63
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
3. sezonun ardından: 1 ve 3. sezonlar bana pek hitap etmedi ama genel olarak nötrüm bu diziye karşı. İzleyen herkes için farklı bir deneyim olacaktır. Tabi herkese hitap etmediği için bu diziye başlamak biraz riskli olabilir. Seveni çok sever sevmeyeni de hiç sevmez. Ben ise normal bir izleyici olmadığım için arada kaldım. Dizinin en beğenilen bölümü 1x07 Chapter 7, en az beğenilen bölümü ise 2x09 Chapter 17.
error_outline
2 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
2. sezonun ardından: Bu sezon çekimser kaldım. Kamu spotu tadındaki felsefik mesajlarını beğendim. Yine de sıkıldığım bölümler de oldu. 3. sezonla umarım anlaşılır şekilde toparlayıp bitirmişlerdir. Toplam 2 sezonun en fazla beğenilen bölümü 1x07 Chapter 7, en az beğenilen bölümü ise 2x09 Chapter 17.
error_outline
2 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Başlarken beklentim yüksekti ama ortaya niye böyle bir iş çıkmış ve 3 sezon sürmüş anlamak güç. Sezonu bitirebilmek için çok zorladım kendimi. İşkence gibiydi resmen. Gerçekten dizideki olay örgüsünü anlayıp beğenenlere saygı duyarım ama benim kafam kaldırmadı. Yine de huyum kurusun kalan sezonları da izleyeceğim ama bendeki yeri çok dipte. İlk sezonun en fazla beğenilen bölümü 1x07 Chapter 7, en az beğenilen bölümü ise 1x06 Chapter 6 .
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Beklediğimden iyi çıktı diyebilirim. Her anlamda çok başarılı, başta karmaşık gibi geliyor ama dikkatli izlenirse aşılmayacak bir durum değil. İyi ki izlemeye başladığım bir dizi dedirtti bana ki zaten Marvelin eli değmiş. Mutlaka izleyin :)
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
dilber34 profil fotoğrafı
dilber34
ilk sezon harika ve acaip heyecan doluydu ikinci sezon acaba bozacak mı derken toparladı 1.sezonu yakaladı diyebilirim.dizi gerilim mistik heyecan fantastik korku her kategoride..
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
Spoiler sayılabilir---------------> Şöyle düşünün; 10 bölümlük bir sezondaki sahneler karıştırılmış. Bir sonraki bölümlerden çekilen sahneler veya bir önceki bölüm sahnelerinden çekilen değiştirilmiş veya değiştirildiği iddia edilen sahneler var. dizinin içine girecek kolay bir karakter bulunmuyor. Empati yapmamıza izin vermiyor.
Karakterin kendisinden anılarını ve düşüncelerini saklayabilme yeteneği var iken, farklı anılar oluşturabilme yeteneği, anılarını değiştirebilme yeteneği, farklı gerçeklikler yaratabilme yeteneği var iken diziyi anlamak ve anlamlandırmak oldukça zor. Böylece neyin gerçek olduğunu anlamak bile zorlaşırken hikayeyi kavrayabilmek, dizinin gidişatını tahmin edebilmek imkansız hale geliyor. Ben çoğu şeyi ikinci sezonda oturttum diyebilirim. En sonunda kendimi Legion un yerine koyabildim ve ilk sorduğum soru "yaşadıklarımızın gerçek olduğunu nasıl ispatlarız? ve gerçekten anılarımıza nasıl güveniriz?" oldu. Hala cevap vermeye çalışıyorum. Keşke hiç koymasaydım dedirtti
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Bu dizinin adını değiştirip "beyin kızartma makinesi" yapsalar bizde rahat etsek. Dizi ilk sezonda belli aralıklarla tribe giren uyuşturucu bağımlısı misali kendini kaybediyordu ama ikinci sezon resmen deneysel olmuş. İyi veya kötü diyemiyorum şu noktada ama bilmedipşm bir sebepten halen izliyorum...
error_outline
4 yıldan fazla önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Efsane efsaanee ! Başlarda biraz özensiz gibi gelmişti ama yine de sevmiştim. Sonlara doğru deli bişey oldu. Böyle hem gerçekçi hem fantastik. Hem klişe gibi bazı yönleri hem de çok orjinal. Belki herkes sevmeyebilir. Ama ben bayıldım. Bence Legion kesinlikle bi şansı hakediyor. Ona bu şansı verin ve siz karar verin :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
2. bölümün yarısına kadar dayanabildim..
error_outline
5 yıldan fazla önce
CANERAHMET profil fotoğrafı
CANERAHMET
dizi çok iyi olmuş 2. bölümü de harika.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Neclaa profil fotoğrafı
Neclaa
Anlamsız gibi gözüken sahneler zamanla anlam kazanmaya başladı. Tabi hala cevap bekleyen boşluklar var. Devamında ajan hikayelerine çevirmezler umarım. Bu haliyle müzikleriyle birlikte güzeldi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Çok iyi bir başlangıç yaptı. Umarım şu anki haliyle devam eder.
error_outline
5 yıldan fazla önce